Sebevražda „dietními“ nealkoholickými nápoji

Sebevražda „dietními“ nealkoholickými nápoji

Sebevražda „dietními“ nealkoholickými nápoji

Pančovaná kola může vést k málo poetickým koncům

Článek v atlantském deníku Constitution, listu domovského města Coca-Coly provázela fotografie zmačkané plechovky od Cola Lite naznačující tragický konec společnosti, kdysi považované za „nejpodivuhodnější firmu na světě“. Dnes už není ani na seznamu. Odbyt klesá, zisky se hroutí a zanedlouho bude propuštěno na 6000 zaměstnanců. (Musí udělat místo 6000 právníkům, kteří se ujmou obhajob?) V celé tragédii ale jde o mnohem více než o 6000 pracovních míst; týká se stovek miliónů neopatrných postižených, nevinných konzumentů po celé planetě.

Současnou krizi, žel, nelze vyřešit utažením opasku, větší efektivitou, masivnější reklamou, atd. Je to špatné a v této souvislosti nikdo z Coca-Coly nesmí vyslovit jedno slovo, které by přivodilo okamžitou katastrofu. To slovo zní aspartam a jejich prozatím jedinou záchranou je popírat, popírat a zase popírat, ačkoli každý inzerát a reklama budují popravčí lešení, na němž nakonec bude nepochybně pověšena nejen Coca-Cola.

Ta zatrolená věc má hodně společného se zprohýbanou plechovkou od „dietních“ nápojů (vesměs známých pod označením „Lite“). Obsahuje jed jed vraždící už nenarozené a na žijící lidstvo se z ní řinou tumory a epilepsie. Tento jed zabíjí děti, dělá lidi práce neschopné, vyvolává příznaky podobné MS, otupí a zamlží paměť a může způsobit oslepnutí.

Pijáci „lite“ nápojů si přímo koledují o utrpení. Přestože v utajované zprávě vypočítává ne méně, než 92 chorobných symptomů, FDA za žádnou cenu nechce přiznat, že hlavním zdrojem těchto chorobných stavů je aspartam, zejména ten v „dietních“ limonádách. Nejtěžším příznakem uvedeným na jejím seznamu je smrt…

Dietní kola obsahuje jed, který je nadto i návykový. Některé oběti ho pily až několik litrů denně a měly ho i na nočním stolku. Kdyby to ovšem třeba Coca-Cola uznala, změnila recept a aspartam odstranila ze svých nápojů, začal by se na ní svět hojit a firmu by určitě brzy zničila vlna nenávisti a pomsty všech těch zmrzačených a truchlících. Proto platí: zatloukat, zatloukat a zase zatloukat, bez ohledu na to, kolik lidí se zdevastovaným zdravím ještě přibude.

Atlantská firma ovšem není sama, aspartam (NutraSweet; E 951; etc.) obsahuje spousta dietních nápojů a produktů. Jako jeden z členů Národní asociace pro nealkoholické nápoje, se C-C zprvu tvrdě postavila proti, když FDA po dlouhých zákulisních bojích nakonec otevřela cestu k užívání aspartamu v nápojích. V patnáctistránkovém protestu, publikovaném v kongresovém záznamu 5/7/85, poukazovali její experti na okolnost, že aspartam je velmi nestálý a proměnlivý, zejména v případě nápojů plněných do plechovek. Už od cca 30°C se rozpadá, původní substance mizí a objevuje se formaldehyd, metylalkohol, kyselina mravenčí, diketopiperazin a další toxiny. Při pokusech na sedmi opicích se u pěti projevily epileptické záchvaty a jedna dokonce uhynula; to znamená 86% ztrát.

To všechno Coca-Cola velmi dobře věděla – pomineme-li „drobnosti“, jako byl docela nepěkný pokus instalovat prodejní automaty, které zvyšují cenu prodávaných nápojů se stoupající teplotou – neváhala poškodit svůj vztah k zákazníkům, spočívající na léta udržované dobré víře… Nespokojena s čísly z prodeje cukrem ochucené vody obohacené o kyselinu fosforečnou nakonec pod tlakem konkurence neodolala a přešla na recepturu nazvanou „lite“. Návyková substance okamžitě znásobila poptávku, takže zisky okamžitě převýšily všechny dosavadní grafy prodeje, a spolu s nimi, paradoxně, přibývalo otylosti. Lidé pijící „nízkokalorické dietní nápoje“ totiž začali tloustnout, protože nekalorický aspartam potlačuje tvorbu seratoninu, a to vyvolává touhu po uhlohydrátech. Náš mozek je totiž naprogramován tak, že když zjistí sladkou chuť očekává kalorie a uhlohydráty. Když je nedostane spustí pocit HLADU.

Proč tedy byl aspartam (NutraSweet) propuštěn na trh v Cola Lite – Pepsi Lite, atd., a v tisících dalších potravin? Můžeme hovořit o KORUPCI?

Jeden FDA komisař a jeden úřadující komisař změnili strany a pracovali pro průmysl produkující NutraSweet, zatímco šest jejich podřízených a dva federální právníci byli pověřeni soudním stíháním téhož podniku kvůli tomu, že úmyslně předložili zfalšované testy, jen aby získali osvědčení. „To je jako scénář pro špatný film,“ lamentoval jeden z poctivých vědců pracujících pro FDA v dopise, zaslaném senátoru Metzenbaumovi. „Funguje to takto: Povolte nám náš jed, a když přestanete být byrokratem, uděláme z vás plutokrata! Až dostaneme licenci revanšujeme se American Dietetics, American Diabetes Association, AMA a každému, koho potřebujeme a kdo je na prodej.“

Vybouchlo to! Spotřebitelské akce celosvětově odhalily účinky aspartamu a milióny lidí se dokázaly zbavit návyku. Zisky Coca-Coly spadly o 37% a rok poté se firma Monsanto pokoušela prodat svou pobočku NutraSweet. Nakonec ji za $125 miliónů prodali NSC, výrobci fenylalaninu do NutraSweet. Nyní však Monsanto čelí soudnímu procesu o $71 milionu kvůli uměle nadsazeným údajům o zisku. Hodnota akcií Monsanto spadla až do sklepa, ale přesto dokázali najít dalšího kupce ve švýcarské firmě Pharmacia-Upjohn, zkráceně P.U.! Obchodní jednání však ani po roce nejsou dotažena do konce. V plánu je: hluboko zakopat název Monsanto pro jeho nesnesitelný zápach. Jeho generální ředitel Bob Shapiro už brzy může být historií, jako Doug Ivester z Coca-Coly, který rezignoval. Kdo půjde poslední ať zhasne!

Než příště sáhnete po dietním nápoji (nebo jiném Lite produktu), zvažte prosím raději nějakou ovocnou šťávu. Budete mnohem zdravější.

Zdroje:
[http://www.cbsnews.com/stories/2004/12/22/health/main662508.shtml]
[http://www.rense.com/general60/dietsoftdrinkssuicide.htm]
[http://100777.com/node/1111]

 

WM magazin, 2005,   www.mwm.cz

/ Zdraví / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz