Smrtelný Merkur

Smrtelný Merkur

Smrtelný Merkur – Jak To Stalo se Miláčkem

 

Vašeho Zubaře

u Val Valerian

Vystavení rtuti od „stříbrných “ plomb pomalu otráví milióny Američanů každý rok. Ve Skutečnosti, chronická rtuťová jedovatost od takových náplní řadí se mezi naše nejvážnější veřejné zdravotní potíže.

Moderní zubní plomba, široko nesprávně „pojmenovaný stříbrný “ a použitý v náplních pro víc než 180 roků, nyní odpovídá za 79-80 procenta všech zubní restorations.1 Opravdu, nicméně, to obsahuje jen asi 35 procentního stříbra váhou, vyrovnal se 50 procentní rtuti (s 13 procentním cínem, a malá množství z mědi a zinc).2

Citovat silver-mercury poměr, Murray Vimy, profesor v Ministerstvu Medicíny u Univerzity Calgary (Kanady), všimne si toho průměrného amalgámu náplně mají rtuťovou masu z 750-1,000 miligramy (mg) a should více vhodně být nazýván rtuťovými náplněmi. Oni mají funkční život asi 7-9 roků, po kterém oni jsou obvykle nahrazení dalším myslel si o stejný material.3,4

Merkur je jedovatější než vést nebo rovnat arzenik. Zvažovat to hory vědecké informace, že hromadily se přes posledních 70 roků, který jasně ukazovat otravné účinky rtutě, používat to dnes v zubním lékařství je jednoducho kriminální. Zatím každý rok celosvětový, stovky tun tohoto jedovatého materiálu jsou umístěny do pacientů ‚ zuby, zatímco někteří najde jeho cestu z zubních kanceláří do kalu a odpadové systémy, otrávit životní prostředí místo pacientů.

Americká Zubní Asociace (ADA) a vládní vědci znají rtuťový potenciál a skutečnou újmu, zatím pokračovat podporovat jeho používání. Oni tak dělají řídit, jestliže tajený útok na Americké zdraví zatímco produkuje velké zisky pro sebe a jejich zájmovou skupinu. Přiměřeně, takové zločiny jsou postižitelné smrtí pod Zločineckým Účtem z 1994 a Spojené Národy rozhodnou dotýkat se genocide.5

Uvnitř zubní profese, pocházet z mercury-filling bezpečí vracelo se periodicky. Představený v 1812 Britskou lékárnou Joseph Bell, „stříbrná pasta „—kombinace starých stříbrných mincí a rtuť —stal se módní pro zubní navrácení. Od té doby mince nebyly čisté stříbrný, materiál často expandoval, lámat zuby and/or dávat pacientům „vysoké sousto.“

Když to bylo nejprve představeno v Spojených (Státech v 1833 v New Yorku), zubařové bouřili se. Oni odmítli používat „stříbro “ protože to způsobilo okamžité příznaky rtuťové otravy. Uvnitř prvních 10 roků většina zubařů odsuzovalo jeho chudé plnící se kvality a jedovatou přírodu, tvořit Americkou Společnost Zubních Lékařů v 1840 prohlásit rtuť za použití malpractice. Společnost dekretovala, že jeho členi podepíšou přísahu nepoužít materiály obsahovat rtuť.

Přesto, amalgám zvětšil se v popularitě, zvláště mezi poorly-educated praktici; to bylo levnější než zlato —standard do okamžiku než pak —dávat odpadlíkům ekonomický náskok před jejich kolegy, kteří vyžadovali vyšší kvalitu. (V Té Době mnoho nonprofessionals, včetně podomních obchodníků, vyplnil zuby pro průkopnickou populaci také.) Vedle, amalgám náplně byly uživatelsky — přívětivépro zubaře, ne pacient —a trvanlivý v ústech.

U 1856, amalgám společnost prohrála tak mnoho členů že to muselo rozpustit, zatímco zámožní obchodníci (ne zubařové ) založili novou skupinu tlačit jedovatý materiál: ADA. Na Nějaký Čas debata byla mrtvá.

Jed vyhrál; pacienti měli lost.6,7

MERKUR A MOZEK

V dvacátých létech další polemika vybuchla poté co Dr. Alfred Stock, Německý chemický profesor, vydával články a dopisy útočící rtuťové náplně do jejich možných jedovatých efektů. U 1935, Akciový výzkum dokázal, že část rtuťový párový příchod od zubních plomb vstoupí do nosu, je pohlcován u mucosa a projde rychle do mozku: To bylo nalezené v čichovém lalůčku a v epifýze. Po chvíli, nicméně, zuřivost obklopující Akciové nálezy také tišily se.

Nyní, skoro 150 roků po jeho založení —a v středu jeho třetího „amalgámu válka „—ADA pokusí se zabít debatu pro celý čas: To doplnilo jeho etický kodex odsoudit odstranění prospěšných rtuťových náplní jak neetický, jestliže důvod má vyloučit jedovatý materiál od těla a jestliže doporučení je děláno pouze u dentist.8

Podle Profesora Vimy, ADA zvažuje zubaře etický jestliže on umístí jedovatou látku a doporučí jeho bezpečí. Nicméně, jestliže on navrhne, že rtuťové náplně jsou potenciálně škodlivé nebo to vystavení zbytečné rtuti může být, on jedná unethically. Prospěšné rtuťové náplně mohou být „eticky “ vzdálené jestliže klon pro estetické důvody, u žádosti pacienta (bez výzvy ) nebo lékaře.

V 1967, inaugurační výtisk Environmentálního Výzkumného časopisu uváděl „Mercury-Blood Vzájemné Ovlivňování a Merkur Uptake Mozkem Po Projevu, “ výzkum z L. Magos. Jeho experimenty s myšemi ukázaly, že inhalovaná rtuť dostane se do mozku.

Rtuťový amalgám nepřetržitě vydává páru, a, inhaloval, to má neuvěřitelně vysokou absorbci míra —mezitím 70 a 100 procenta! Jednou v mozku, rtuť oxiduje do jeho základní formy. Pak blood-brain překážka, navržený chránit mozek z cizích substancí v krvi, bojuje proti jeho vlastnímu účelu, předcházet odstranění jedovatého kovu od mozku.

Nicméně, v 1976, FDA vyslovoval jeho „souhlas “ s rtuťovým amalgámem, od té doby „to bylo v užívání od té doby 1840.“ To bylo zvětšeno Obecně Uznaný Jak Bezpečný (GRAS) seznam z pre-1930 drogy.

V 1979, snad jako reakce na FDA předpis, výzkum začal vypadat, že který dokumentoval to rtuťová pára je stále uvolněna od náplní, obzvláště když oni jsou povzbuzeni žvýkáním, otírat nebo teplota posune (se takový jak pitný horká kapalina). Vždy když někdo s amalgámem náplně jí nebo otírá jeho zuby, loužení rtutě do těla vyvrcholí. Poté, to vyžaduje téměř 90 minut pro míru vaporizace klesnout na jeho předchozí level.9

Také, větší množství náplní a větší chewing-surface oblast, kterou oni zabírají, větší jedovatý exposure.10, 11 Od té doby horkých kapalin také zvětší se vypařovat se, jednotlivci s amalgámem náplně, které často pijí čaj nebo kávu podstupují vyšší riziko z mercury-related pathologies.

Průměrný člověk, s osm biting-surface rtuťové náplně, je vystaven k daily-dose uptake z asi 10 mcg (micrograms) rtutě od jeho fillings.12 Někteří jednotlivci mohou mít denní dávky 10 časů vyšší (100 mcg) kvůli faktorům, které obnoví rtuťovou vaporizaci, takové jak častější jedení, chronická žvýkačka žvýkací, chronický zub supět (obvykle během spánku), žvýkat vzory, spotřebu horkých nebo kyselých jídel a nápoje, a ústa acidity.13

Furthermore, Profesor Vimy tvrdí koncentrace rtutě v mozku koreluje s množstvím přítomných náplní. V 1980, Světová Zdravotní Organizace (, ) která připustila, „Nejriskantnější formy rtutě k lidskému zdraví jsou základní rtuťová pára a short-chain alkyl-mercurials.“14

U 1984, pitevní studia byla vydávána to dokazovalo, že množství rtutě našlo v mozku a ledvinové tkáni přímo vztahuje se k množství rtuťového amalgámu filings v zubech. Výzkum u Univerzity Calgary Lékařské Fakulty dokazoval, že rtuť od plomb mohla být nalezená v krvi a tkáních z těhotných matek a jejich dětí uvnitř několik dnů vložení.

Biologické Efekty Rtuťového Amalgámu: Vědecké Fakty a Odkazy

1.Merkur pronikne blood-brain překážka, která chrání mozek, a jako malá jak jedna část na milión [ppm] moci poškodit tuto překážku, povolovat počet substancí v krvi že odkázaný jinak být vyřazen. —Changand Hartman, 1972; Chang a Burkholder, 1974

2.Rtuťový projev od amalgámů vede k bránění mozkovému katecholaminu reaktivita vyrovná, má vyslovovaný účinek na lidskou endokrinní soustavu a hromadí se v jak štítné žláze tak hypofýzách redukovat výrobu důležitých hormonů. —Carmignani, Finelli a Boscolo, 1983; Kosta et al., 1975; Trakhtenberg, 1974.

3.Merkur brání synaptický uptake z neurotransmitters v mozku a moci produkovat následný vývoj Parkinsonovy nemoci. —Ohlson a Hogstedt, „Parkinsonova Nemoc a Ozáření V Zaměstnání k Organickým Rozpouštědlům, Zemědělským Chemikáliím a Merkuru, “ Skandinávský Žurnál Pracovního Environmentálního Zdraví, 7, ne. 4:252-256, 1981.

4.Merkur je nephrotoxic (jedovatý k ledvinám ) a příčinám patologická škoda.
—Nicholson et al., „Kadmium a Merkur Nephrotoxicity, “ Příroda, 304:633, 1983.

5.Merkur dobírá si účinek fetal nervový systém, dokonce u úrovní hluboko pod tím zvážil to být jedovatý v dospělých. Zadní úrovně rtutě v matkách korelují s dopadem z fetal vrozené vady a porody mrtvého dítěte. —Reuhl a Chang, 1979;Clarkson et al., 1981; Marsh et al, 1980; Tejning 1968; W.D. Kuntz, R.M. Pitkin, A.W. Bostrum, a M.S. Hughes, Americký Žurnál z Porodnictví a Gynekologie, 143, ne. 4:440-443, 1982.

6.Dlouhodobé Ozáření k rtuti může způsobit přemíru sérových bílkovin v urine který může postupovat k nephrotic syndrom a zvláštní citlivost na nákazy, které vniknou do a modifikovat běh nějaké předcházející nemoci. —Friberg et al. (1953), „Ledvinové Zranění Po Dlouhodobém Ozáření k Anorganickému Merkuru, “ Archívy Environmentálního Zdraví, 15:64, 1967; Kazantis et al., „Albuminuria a Nephrotic Syndrom Po Vystavení Merkuru, “ Čtvrtletník Medicíny, 31:403-418, 1962; Joselow a Goldwater, „Absorbce a Vylučování Merkuru v Mužovi a Rtuťovém Obsahu ‚Normálních ‚ Lidských Tkání, “ Archívy Environmentálního Zdraví, 15:64, 1967.

7.Rtuťové náplně mohou přispět k vyšší úrovni rtutě v krvi a moci ovlivnit působení srdce, měnit cévní odezvu na norepinefrin a draselný chlorid a blok počet vápníku ionty do cytoplasmy. —Abraham et al., „Účinek Zubní Plomby Navrácení na Krevních Rtuťových Úrovních, “ Žurnál Zubního Výzkumu, 63, ne. 1:71-73, 1984; Kuntz et al., „Mateřský a Šňůrová Krev Zadní Rtuťové Úrovně: Délkový Dozor, “ Americký Žurnál z Porodnictví a Gynekologie, 143, no.4:440-443, 1982; Joselow et al., 1972; Mantyla a Wright, 1976: Trakhtenberg, 1968; Oka et al., 1979.

8.Účinek rtutě na nervové soustavě selektivně zabrání bílkovině a amino-acid absorpce do mozkové tkáně. —Yoshino et al., 1966; Steinwall, 1969; Steinwall a Snyder, 1969; Cavanagh a Chen, 1971.

9.Merkur přivodí štítnou žlázu pohlcovat zvyšující se množství jaderného záření od životního prostředí. —Trakhtenberg, 1974.

10.  Merkur má zřetelný účinek na lidský imunní systém, obzvláště bílé krvinky. Rtuťové ionty byly pozorovány způsobit chromozómní odchylky a změnit buněčný genetický kód. Merkur má schopnost způsobit chromozomální breakage, změnit se buněčný mitosis, způsobit pokles T-cell výroby a zabít bílé krvinky. —Vershaeve et al., 1976;Popescu et al., 1979; Skerfving et al.,1970, 1974; Fiskesjo, 1970.

11.  Merkur může zhoršit adrenal a testikulární steroid hormon secretions, působit nesnášenlivost pro stres a sníženou sexuální schopnost. V krysách, to způsobí podprůměrnou úrodnost a spermiovou výrobu. —Burton a Meikle, 1980; Khera,1973;Stoewsandetal.,1971;LeeandDixon,1975; ThaxtonandParkhurst,1973.

12.  Merkur v tělu může produkovat kontaktní dermatitidu a redukovanou funkci nadledvinek (Addisonská nemoc), produkovat progresivní chudokrevnost, nízký krevní tlak, průjem a zažívací poruchy. —Alomaretal.,1983.

13.  Merkur v lidském tělu může přispět k inteligenčním poruchám, řečové obtíže, údová deformita a hyperkinesia (hyperaktivita vyplývat z poškození mozku). Abnormálně malé hlavy a zpomalení bylo přítomné v 60 procentu případů.
—Amin-Zaki a Clarkson, et al.,1979.

14.

VĚDECKÁ „PRAVDA „—KDO ZODPOVĚDNÝ?

Jak existence ADY má postupně stát se začlenil do veřejnosti uvědomění, vnímání vyrostlo že jeho sdělení reprezentují vědeckou pravdu. Asociace a jeho členi vědí, že určená a neznalá veřejnost bude zřídka ptát se nějakého sdělení to dělá. Tak, když to vydá nepravdivé výroky, které ohrozí veřejné zdraví, takový jak doporučovat to smrtelné jedy jsou umístěny v tělu, to je účastník trestného činu.

Mít odjinud pocházející zubaře dělat špinavé skutky neomluví asociaci, obzvláště od té doby jeho členi strávili roky a hodně peněz studovat v ADA-APPROVED školách, a někdo kdo vzpírá se systémovým rizikům jeho povolit, jeho příjem a jeho kariéra.

Toto představuje vydírání a vyděračství u ADY, postižitelný dolů RICO Act.15

OBJEVY A ODHALENÍ V devadesátých létech

·   1990 —16. Prosince, CBS’S 60 Minut dělalo hlavní téma na amalgámu záležitost, která vytvářela second-highest odezva pro doplňující informaci v minulosti programu. Většina diváků myslelo si, že to by vyvolalo změnu v systému. Místo toho, ADA vypustila obrovskou kampaň zvrátit znalosti 60 Minut hadriven veřejnost.
Nejprve, ADA a „zodpovědné “ vládní agentury investovaly obrovské peněžní částky: Oni poslali specialitě dopisy a tiskové zprávy k každému zubařovi v Spojených Státech diskreditovat vědecké informace představované na programu a ujišťovat zubaře ten amalgám byl užitý na 150 roků tak to musí být bezpečné. Oni také poslali tiskové zprávy k všem hlavním médiím a dokonce vytvořil specialitu program pro zubaře opravňoval „Co Říct Vaše Pacienty Když Oni Ptají se Na Amalgám.“

Také objevit se v 1990 byl první kontrolovaný výzkum účinků amalgámu zasadí. To citovalo významné efekty rtuťového amalgámu na různých tkáních a orgánech v experimentech s opicemi a ovcí.

·   1991 —Švédsko zakázalo používání rtutě amalgám zasadí. V Březnu, FDA doporučil „další studia “ a spotřebitelské skupiny a legislators začal představit uvědomělý souhlas legislativa whereby zubařové by byli vyžadováni oznámit pacientům obsah amalgámu náplně (zasadí ) a potenciálně škodlivé účinky rtutě.

V Květnu, lékařská výzkumná skupina u Univerzity Kentucky ustavila „pravděpodobný vztah rtuťového projevu od mercury-amalgam náplně k jak Alzheimer’s nemoci tak kardiovaskulární nemoci.“ Univerzita Gruzie mikrobiologů určovala, že rtuť od náplní zabrání účinnosti antibiotik.

KDO hlásil, že vystavení rtuti od amalgámů je vyšší než to jiných environmentálních zdrojů a že každý amalgám plnit propuštění od tři k sedmnáct micrograms rtuťového deníku během jedení sám. KDO prověřil všechny dostupné vědecké údaje na předmětu a uzavřel, že rtuť od plomb je největší zdroj lidského projevu, překonávat příjem od ryby u asi 200 procenta.

·   1993 — Mezinárodní Akademie Ústní Medicíny a Toxikologie (IAOMT) vyvinul certifikační program pro biocompatible zubní [lékařství používat materiály slučitelné s každým pacientem chemie těla]. Zubařové potvrzení IAOMT vůlí „ukázali dovednost v narazení amalgámy bezpečně a vhodně.“

Švédští výzkumníci objevili, že gastrointestinální funkce zlepší se po amalgámu je odstraněn. Občané ‚ žádají žádat zákaz použití amalgámů byl zařazen s FDA.

Stav Kalifornie přijal zákon žádat Tabuli od Zubních Examinátorů vyvíjet se, distribuovat a aktualizovat soupis popisovat a srovnávat rizika a účinnost různých typů z zubní restorative materiály. Před tímto, zubař riskoval, že prohraje jeho/ji povolit pro dávat takovou podrobnou informaci k pacientu. Představovat oba strany zubní rtuťové záležitosti k pacientu byly zvažovány neetický!

·   1994 —V Lednu, vláda Ontaria požadovala sondu do rtuťových plomb. V Únoru, Švédsko oznámilo celkový zákaz použití rtuťového amalgámu náplně.

BBC’S „PANORÁMA “ SNÍMÁ AMALGÁM

11. Července 1994, Britský BBC-1 dokumentární program Panoráma zaměřilo se na amalgám diskuse. Dr. Lars Friberg, hlavní poradce k KDO na kovech otrava, řekl Panoráma, „Použití rtutě v plombách není bezpečné a should být odmítán.“

Program také reportoval o novém vědeckém výzkumu, který demonstroval jasná spojení mezi rtutí uvolněnou od plomb a vážnou nemocí, včetně Alzheimer’s nemoci.

Dr. Friberg řekl Panorámatu to on „nevěděl to proč “ Britská Zubní Asociace považuje rtuť za úrovně v amalgámu „bezpečný “ a že on myslel si, „Oni jsou špatní.“ On byl zaujatý zvláště o nánosu rtutě od náplní do mozků dětí.

Podle Dr. Friberg,

[W]e ví, že děti jsou obzvláště bezbranné vůči amalgámu. My víme, že to vezme několik roků po narození až do mozku je vyvinut, a my víme to mozek v dětech je mnohem více citlivý než ti dospělých. Já myslím si, že vy byste měli pokusit se vyhnout se implantaci jedovatých kovů v ústech. Rtutě Je žádná bezpečná úroveň, a nikdo má vlastně ukázaný že tam je bezpečná úroveň. Já říkám rtuť je velmi jedovatá substance. Já bych rád vyhnul se tomu co nejvíce daleký.

Panoráma vyšetřovalo množství nových, nezávislých studi, někteří nepublikovaný, který bod neúprosně k ohrožením zdraví amalgámu náplně. První je nové studium u Dr. Boyd Haley, profesor biochemie u Univerzity Kentucky. On objevil, že malá množství rtutě od amalgámů mohou produkovat změny v mozku totožném s těmi způsobily Alzheimer’s nemocí. Merkur zabrání efektivitě z tubulin, bílkovina zásadní k mozkovým buňkám.

 

Podle Dr. Haley:

K nejlépe že my můžeme určovat s těmito experimenty, rtuť je časovaná bomba v mozku. My potřebujeme mít účinek —jestliže to neobtěžuje někoho když oni jsou mladí, obzvláště když oni stárnou, to mohlo změnit se na něco docela katastrofální. Já stále přiměji jeden amalgám plnit se. Když Já ostatní nahradili, Já jsem měl je nahrazený s non-amalgam náplně. Já bych nedělal prohlášení, že rtuť působí Alzheimer’s nemoc, chata tam je žádná pochybnost na mé mysli to minimum vyrovná rtutě, přítomný v mozku, mohl způsobit normální buněčnou smrt, která mohla vést k demenci, která by byla podobná Alzheimer’s nemoci.

Panoráma také reportovalo o jedinečné, pokračující studii o skupině jeptišek u Dr. William Markesbery, profesor patologie a neurologie a ředitel Sandersského Brown Centra pro Aging u Univerzity Kentucky.

On vyšetřuje spojení mezi rtutí a Alzheimer’s nemocí a řeknuté Panoráma:

Merkur je jedovatá látka. To je neurotoxin—to má říkat, že to způsobí nervové buňky k zvrhlíku jestliže tam je dost rtutě přítomné v mozku. Hlavní problém v Alzheimer’s nemoci je degenerace nervových buňek. To je možné, že rtuť mohla přidat se k degeneraci nervových buňek —k smrti nervových buňek.

 

Reakce z Britská Zubní Asociace (BDA) k 1994 Panorámatu program byl předvídatelný: To řeklo Panoráma to bylo neznalé práce Haleye a také neznalý práce Profesora Aposhian u Univerzity Arizony kdo objevil, že 66 procenta rtuťových vkladů v tělu přijde z náplní. Ve Skutečnosti, John Hunt, vedoucí pracovník BDA, řekl Panoráma, „Amalgám je bezpečný.“

BDA soupis dostupný zubařům říká,

„Vědecký důkaz dostupný BDA neospravedlní, že zakáže používání amalgámu v mladých dětech.“

Říkal Hunt,

„Já jsem léčil mé děti amalgámem a mít žádnou pochybnost, že když oni mají jejich vlastní děti, oni budou dělat stejný.“

Ptal se Na nějaké spojení mezi Alzheimer’s a rtuť, on dodal:

Pokud Já vím to, tam je žádný vztah s rtutí a Alzheimer’s. My spoléháme se na odbornou radu. Tam je žádný důkaz navrhnout, že pouze protože rtuť je nalezená v ledvinách zárodku a mladých dětech, že to je ohrožení zdraví. Já nevidím proč my bychom měli nutně trápit populaci u velký jestliže tam jsou žádné dokázané argumenty jedna cesta nebo jiný.

Skutečnost, že to je tam a to je zjistitelné nechce říkat, že to je potenciálně udělat nějakou škodu. Vy můžete pravděpodobně najít celku množství substancí v mozku že možná should ne být tam.

Specialita díky Profesoru Murray Vimy pro několik nad odkazy a k Zubní Plomba Rtuťový SyndromPŘEHRADY) spotřebitelská advokacie skupina. Pro více informačních kontaktních PŘEHRAD u  (800) 311-6265  . (

ODKAZY

1.J.G. Baurer a H.A. Nejprve, Kalifornie Zubní Asociační Žurnál, 10:47-61, 1982.

2.E.W. Skinner a R.W Phillips, Věda Zubních Materiálů, 6th ed. (Philadelphia: W.B. Saundets Co., 1969), pp. 303, 332.

3.N. Paterson, Britský Zubní Žurnál, 157:23-25, 1984.

4.R.W. Phillips, et al., Žurnál Protetického Zubního Lékařství, 55:736-772, 1986.

5.Spojené Státy jsou vyňaté z U.N. Genocide Smlouva Března 1988, jak to nahlásilo se na podmínku že „žádný národ muset sedět v mínění Spojených Států.“ Technicky, nějaká forma genocidní aktivity je legální v Spojených Státech pod U.N. mandáty.

6.Americká Akademie Zubní Vědy, Minulost Zubní a Ústní Vědy v Americe (Philadelphia: Samuel White, 1876).

7.D.K. Bremmer, Popis Zubního Lékařství, túrovat. 3rd ed. (Brooklyn: Zubní Položky Zájmového Vydávání, 1954).

8.“Reprezentace z Péče a Poplatků, “ Principy Etiky a Zákoníku Profesionála Řídí (Americkou Zubní Asociaci, 211 E. Chicago Ave., Chicago, IL 60611).

9.J.J. Vimy a F.L. Lorscheider, Žurnál Zubních Navrácení, 64:1072-1075, 1985.

10.  Ibid. pp. 1069-1071.

11.  Ibid. pp. 1072-1075.

12.  J.J. Vimy a F.L. Lorscheider, Žurnál Stopového Prvku Experimentální Medicína, 3:111-123, 1990.

13.  Vimy a Lorscheider, Zubní Navrácení, pp. 1072-1075.

14.  Světová Zdravotní Organizace, „Doporučil Health-based Limity v Ozáření V Zaměstnání k Těžkým Kovům, “ 1980.

15.  Racketeer Ovlivňoval a Zkažené Organizace Jednají (18 USC 1961 et seq.; 84 Stat 922).

/ Zdraví / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz