Legislativa ČR umožňuje vydírání občana státem

Legislativa ČR umožňuje vydírání občana státem

Legislativa ČR umožňuje vydírání občana státem

Představte si situaci, kdy Vám někdo nutí nějaký druh služby, kterou jste si neobjednali a nemáte o ni zájem. V lepším případě ji slušně odmítnete. Je to otravné, ale dá se to přežít.

Bude-li tímto podomním obchodníkem stát, nevyžádanou službu odmítnout nesmíte. Učiníte-li tak, je Vám vyhrožováno perzekucí, která je následně skutečně vykonána. To vše zcela v souladu s platnými zákony ČR. Zdá se Vám to neuvěřitelné? Uvedu tedy konkrétní příklad.

V ČR je takovou vynucenou službou zdravotní pojištění. Zákon č. 48/1997 Sb. ukládá povinnost každému občanu ČR povinně platit zdravotní pojištění. Jsem člověk, který nepoužívá žádnou lékařskou péči, mé zdraví je plně v mé moci. Odmítnul jsem tedy státem nabízenou službu a tedy i platbu za ní. Bylo mi řečeno, že jsem porušil zákon a bude mi uložena pokuta (penále), následně provedena exekuce majetku. Nesouhlasím s porušováním zákonů, proto jsem podal podnět ke změně zákona č. 48/1997 Sb. do Poslanecké sněmovny Parlamentu a pojištění nadále platím.

 

 

http://www.pentablue.net/temata/07009zmena.html

Platím za službu, která mi k ničemu není. Podle mého názoru jde o klasický případ vydírání, i když u klasického vydírání se to zájmu vydíraného alespoň částečně týká.

 

 

Pokud by Vás zajímala problematika ne-moci blíže, zde je podrobně popsána:

http://www.pentablue.net/temata/07009.html

Díky za Váš čas Karel Kourek

 

Převzato: http://atlantis2012.sblog.cz/

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz