Zakázaná léčba rakoviny jinak než zabíjením
Výňatky od Massimo Mazzucco
Kvůli rakovině každý den zemře 20 000 lidí, to znamená 8 milionů úmrtí každý rok, z čehož půl milionu jsou Američané. Na začátku minulého století dostal rakovinu jeden člověk z dvaceti. V roce 1940 to byl jeden z 16 a v 70-tých letech minulého století jeden z deseti. Dnes dostane v průběhu svého života rakovinu každý třetí člověk. A počet nemocných rok od roku stoupá. Statistika je neúprosná. Rakovina je mezi lidskou populací nejčastější příčinou úmrtí. Podle odhadů vědců navíc tento trend bude ještě narůstat. Není tedy divu, že je už jen slovo rakovina takovým strašákem. A to i přesto, že se zlepšuje léčba a vyhlídky pacientů.
Přes milion Američanů je diagnostikováno s novou rakovinou každý rok. Všichni tito lidé se náhle ocitnou v temném tunelu, který na mnoho let dramaticky změní jejich život. Tváří v tvář zdánlivě nekonečnému sledu lékařských testů, vyšetření, různých názorů, léčby, nových testů, chirurgických operací podpůrných terapií a sledování zjistí, že jsou vydáni na milost nemoci a lékařské vědě. V tom tunelu, každý pacient krmí ohromný lékařský provoz, který zaměstnává tisíce lidí a generuje miliony a miliony dolarů pro lékařský a farmaceutický průmysl od výzkumných laboratoří až po lékařské školy, od klinik prevence až po celosvětové prodejce léků. Dnes je rakovinná lékařská mašinérie tak velká a drahá, že potřebuje své pacienty, aby přežila stejně jako pacienti potřebují jí. Rakovina je velký byznys, jeden z největších. Typický pacient s rakovinou utratí v USA nejméně 50 tisíc dolarů za léčbu své nemoci. Milion nových amerických pacientů s rakovinou každý rok znamená 50 miliard dolarů každoročně utracených na léčbu rakoviny v USA. Onkologickou diagnózu dnes přežije zhruba polovina nemocných. Na tento potěšující fakt lze ale nahlížet i obráceně – polovina lidí s rakovinou nepřežije. Je proto celkem pochopitelné, že se onkologičtí pacienti chytají každé naděje a že kolem rakoviny panuje mnoho mýtů a leckdy i konspiračních teorií.
Lék na rakovinu existuje, ale zatajují nám ho. Žádná rakovina není, zabíjí nás její léčba. Rakovina je uměle vyvolaná, aby snížila počet lidstva. To je jen několik ukázkových konspiračních teorií, které se kolem této smrtící nemoci udržují.
Je možné aby rakovina byla jako zbraň? Ty nejšílenější konspirační teorie tvrdí, že rakovina (podobně jako AIDS) je uměle vytvořená, aby pomáhala redukovat přemnožené lidstvo. Faktem skutečně je, že počet onkologických onemocnění je v současné populaci mnohem častější, než tomu bylo třeba ve středověku. Nesou na tom vinu karcinogenní látky, kterými se obklopujeme, styl našich životů a strava. Ale ne jen to. Dennodenně jsme vystaveni útokům a to každou vteřinu mnoha elektronickými zbraněmi a technologií, chemickými a biologickými, včetně genetických potravin GMO. Takže by se dalo přesněji říct, že nejde o konspirační teorie, ale o skutečné spiknutí.
Podstatně přijatelnější je podobná konspirační teorie, podle níž lék na rakovinu lidstvo zná, ale farmaceutické firmy nám ho tají, aby nepřišly o své zisky. Na každý pád se v onkologii vše točí kolem základní otázky: Jak vyléčit rakovinu? Je opravdu možné, že kdesi v trezoru nějakého farmaceutického koncernu leží recept na univerzální lék proti rakovině? Zastánci těchto teorií jsou o tom přesvědčeni. Někdy dokonce uvádějí i konkrétní případy, kdy do zdárného vývoje léků či metod léčby farmaceutická lobby zasáhla.
Pro moderní onkologii ovšem přes veškeré údajné snahy rakovina zůstává záhadou. Jediná věc která se za posledních sto let nezměnila je schopnost a kapacita lékařské vědy chápat a porazit nemoc jako je rakovina. Proč?
Oficiální teorie tvrdí, že rakovina je problém vznikající v lidských buňkách. Rakovina je skupina více než stovky nemocí charakterizovaných abnormálním nekontrolovaným růstem buněk. Rakovina je nemocí občasné poruchy způsobené abnormálním růstem a dělením buněk. Zatímco normální buňky mají jasně vymezené stěny a jádro, nekontrolovaný růst a rakovinné buňky způsobí vznik abnormálních nestrukturovaných mas tkáně, známých jako neoplazma nebo nádor. Většina smrtí vztahujících se k rakovině je spojená s metastázemi zhoubnými buňkami, které proniknou do oběžného systému a založí kolonii v jiné části těla. Jak a kde se zhoubné buňky zastaví je odlišné pro různé typy rakoviny. Když už se nádorová buňka déle nepohybuje, může začít proces formování nového nádoru tím, že opustí cévu a začne se v novém místě množit. Pokud je prostředí vhodné, nově příchozí buňka začne růst a nový nádor se bude rozvíjet. Tato oficiální teorie také zvaná molekulární teorie je prakticky stejná jako ta formulovaná před více než 50 lety. Rakovina začíná jako odchýlení se od normálního růstu buněk a je škodlivé a nepřetržité. Pokud abnormální buňky rostou pomalu v omezeném prostoru, jsou nazývané nezhoubnými nádory. Pokud se buňky šíří do dalších částí těla způsobí zhoubný nádor, který je rakovinný. Buňky zhoubného růstu se odlomí a cestují krevním řečištěm do dalších částí těla kde mohou započít nový rakovinný růst.
V posledních 50 letech bylo hledání příčiny rakoviny v lidských buňkách posunuto za hranice jakékoliv představivosti. Dnes ty nejmodernější laboratoře pracují přímo na lidském genomu s cílem identifikovat geny, které mohou být podle některých vědců odpovědné za různé druhy rakoviny. To otevírá dveře k vysněnému scénáři pro farmaceutický průmyslový svět, kde každý pacient bude potřebovat svůj osobní lék, ušitý na jeho osobní potřeby. Milion pacientů každý rok, milion nových léků, jeden pro každého z nich. To co chtějí nyní udělat je, spojit nemoc s lékem nebo mírnící léčbou, ať už to je cokoliv, použitím genomických nástrojů, které opravdu fungují. A o tom vlastně bude nyní cesta ve světě rakoviny na velmi dlouhou dobu. Pokud vůbec. Otázka zda prolomíme bariéru léku není otázkou o tom zda, ale otázkou o tom kdy a v neposlední řadě pro koho.
Mezitím však nikdo nebyl schopen prokázat, že oficiální teorie je ta správná a že původ rakoviny je skutečně genetické povahy. Významné pokroky jsou činěny v detekci, prevenci a léčbě rakoviny, ale mechanismy, které spouští zhoubné bujení, nejsou stále zcela pochopeny. Ani se nedivím, protože nehledají příčinné souvislosti. Mezitím to vypadá že statistiky se jen zhoršují. Prohráli jsme válku s rakovinou, ale enormně se na ní vydělává. Od 50-tých let zůstaly vyhlídky pro většinu pacientů s rakovinou stejné. Třetinová šance na přežití pěti let po diagnóze s použitím konvenční léčby – operace, ozařování, chemoterapie. Faktem je, že dvě třetiny amerických pacientů s rakovinou budou do pěti let mrtví.
Důvodů je mnoho a jeden z nich je údajná léčba. Přes tak pochmurné výsledky oficiální onkologie stále vnucuje pacientům pouhé tři léčby, které byly kdy schváleny v posledních sto letech. Operace, chemoterapie a ozařování a dvě z nich jsou ve skutečnosti karcinogenní. Operace je nejstarší technikou a nejúspěšnější z těch tří. Ale operace je účinná pouze když je rakovina lokalizovaná, což je menšina případů. Pacienti se také bojí vedlejších efektů ozařování, například toho, že ozařování může způsobit opět rakovinu. Použití radiace zůstává kontroverzním i v medicínských kruzích.
Je možné, že nás zabíjí léčba rakoviny? Zdá se to na první pohled přitažené za vlasy, ale něco na tom bude. Vědci zjistili, že chemoterapie těžce poškozuje zdravé buňky v těle a spustí u nich tvorbu proteinu, který udržuje a podporuje tvorbu nádorů. Tento závěr výzkumu publikoval tým vědců v časopise Nature Medicine. Je zřejmé, že chemoterapie lidskému tělu nesvědčí a nesmírně ho zatěžuje. Ničit buňky je ostatně smyslem chemoterapie.
Chemoterapie je navržena k zabití rakovinných buněk skrz tělo, avšak je velmi toxická a také zabíjí zdravé buňky. Dnes je chemoterapie obvykle podávána v kombinaci s operací a ozařováním. Váš typický prostředek chemoterapie určitě způsobí unavenost. Je tu riziko onemocnění, ale dnes existují velmi dobré léky proti nemocem, které to mohou ovládnout. Otázkou je, jestli nejde o uzavřený kruh, z kterého nelze vyjít ven. Chemoterapie často způsobuje změnu chutí. Může způsobit boláky na ústech. První vedlejší efekt na který se mnoho lidí ptá je ztráta vlasů. Ve skutečnosti je mnoho chemoterapeutických léků karcinogenních. Jejich toxicita je tak velká, že personál, který s nimi nakládá, musí dodržovat velmi přísná bezpečnostní pravidla. Jejich likvidace vyžaduje kompletní zničení a zpopelnění čehokoliv co s nimi přijde do kontaktu. Některé z těchto léků zůstávají částečně toxické i po spálení při 430 stupních Celsia. Ale poslední dobou se vynořují nové věci týkající se chemoterapie. Mnoho žen, které podstoupili chemoterapii kvůli rakovině prsu, popisují náhlé změny v jejich paměti a koncentraci. Badatelé z michiganského Všeobecného rakovinového centra říkají, že tento jev je velmi reálný. Ženy si už dlouho stěžovaly na kognitivní změny, které se staly během doby, kdy byly léčeny s rakovinou prsu. Byl ustanoven pojem chemobrain a je používán k popisu ztráty koncentrace, obtížného pamatování si věcí obtížného zřetelného myšlení a neschopnosti fungovat efektivně při normálních činnostech, které byla osoba před léčbou schopná perfektně zvládat. Jednoduché malé věci u kterých musím čekat než začnu myslet a to je frustrující.
Výzkumníci tvrdí, že chemoterapie vytváří problémy s pamětí, které mohou trvat léta. A ne jen ty. Děti také začínají hlásit dlouhodobé následky chemoterapie. Věci jako můj domácí úkol, řekněme úkol z matematiky, u něj je to opravdu rušivé a nemůžu se soustředit, cítí se, jako kdyby jeho mozek byl vymazán. Ale má chemoterapie nějaký přínos?
John Cairns z Harvardu publikoval studii v Scientific american ve které zjistil, že přínos z léčby chemoterapií mělo maximálně 5% – 1 ze 20 – pacientů s rakovinou, kterým byla podána. Takže v podstatě neléčí! Pokud má konveční léčba omezené výsledky, proč není lékařská profese ochotná zkoumat alternativní přístupy?
Odpověď na tuto otázku může být nalezena v některých historických událostech, které se staly téměř před stoletím. Když se oficiální medicíně konečně podařilo získat navrch nad takzvanými empirickými doktory, kteří léčili pacienty bylinkami a přírodními prostředky. Roku 1800 společnost schvalovala oba přístupy k léčení. Pacienti si mohli vybrat buď doktory zvané alopaté, nebo přírodní léčitele zvané empirici nebo homeopaté. Tyto dvě skupiny vedly zarputilou filozofickou debatu. Alopatičtí doktorové zvali svůj přístup hrdinnou medicínou, věřili, že lékař musí agresivně vyvést nemoc z těla. Svou praxi založili na tom, co považovali za vědeckou teorii. Alopaté používali tři hlavní techniky pouštěli žilou, aby odsáli z těla špatné vrtochy, podávali velké dávky toxických minerálů jako je rtuť a olovo, aby vyhnali původní nemoc a také používali operaci. Ale před anestezií a kontrolou infekcí to byla brutální procedura. Málo pacientů bylo ochotných podstoupit operaci. Většina pacientů se bála všech alopatických metod dohromady.
Satirikové té doby poznamenali, že s alopatickou léčbou pacient zemře kvůli léku. S doktory soupeřili empiričtí léčitelé. Narozdíl od doktorů věřili ve stimulaci vlastní obrany těla, které se uzdraví samo. Místo jedovatých minerálů používali rostlinné produkty a netoxické látky v malých množstvích. Obzvláště si oblíbili bylinky. S učením od původních amerických a starých evropských tradic empirikové říkali, že založili svá léčiva ne na teorii, ale na pozorování a zkušenostech. Satirikové té doby dodali, že s empirickou léčbou pacient zemře na tu nemoc a ne kvůli léku. A rovnováha lékařské síly zůstala vyrovnaná až do přelomu století.
Poté se rozšířila nová lékařská léčba, která byla potencionálně velmi výnosná. AMA (americká lékařská asociace) se spojila se silnými finančními silami, aby přeměnila medicínu na průmysl. Jmění Carnegieho, Morgana a Rockefellera (opět elitáři co realizují NWO) financovala operace, radiaci a syntetické léky. Měli se stát ekonomickými základy jejich nové lékařské ekonomiky. Převzetí zdravotnického průmyslu bylo dovršeno převzetím lékařských škol. Takže ti lidé, o kterých mluvíme, zejména Rockefeller a Carnegie, přišli na scénu a řekli – Vložíme do toho peníze. Nabídli ohromné množství peněz školám, které souhlasily, že s nimi budou spolupracovat. Dárce řekl školám, vy dostáváte všechny tyhle peníze, bylo by moc žádat obsazení některých našich lidí do správní rady, abychom viděli, zda jsou naše peníze používány moudře? Téměř přes noc všechny hlavní university obdržely velké granty z těchto zdrojů a také přijaly jednoho, dva nebo tři ze zmíněných lidí do svých správních rad a školy byly doslova převzaty finančními zájmy, které do nich vložily peníze. A co se nyní stalo jako výsledek toho, že školy obdržely tyto peníze? Byly schopny postavit nové budovy, byly do svých laboratoří schopny přidat drahou výbavu, byly schopny najmout si vrcholné učitele. Ale současně s tím natočili celou věc ve směru farmaceutických léků. To byla ta efektivnost filantropie. Doktoři od toho okamžiku v historii až po dnešek budou vyučováni farmaceutickým lékům. Všechny skvělé vzdělávací instituce v Americe byly ovládnuty farmaceutickými zájmy tímto způsobem a je udivující, jak málo peněz k tomu ve skutečnosti stačilo.
Operace se staly uskutečnitelnými s anestézií a kontrolou infekce a doktoři prosazovali drahé radikální operace. Ty na druhou stranu vyžadovaly potřebu velkého lukrativního systému nemocnic. V medicíně se rozmohla radiová horečka. Cena radia vzrostla o 1000 procent takřka přes noc. Další nákladný technologický průmysl vstoupil do systému nemocnic. Průmysl s léky se rozšířil o vzkvétající byznys s medicínskými patenty. Doktoři změnili vzdělávací standarty na licenční normy, aby vyloučili empiriky.
Brzy mohli legálně praktikovat medicínu jen doktoři schválení AMA. Jinde to jsou dnes Ministerstva zdravotnictví. Za krátkých 20 let AMA dominovala lékařské praxi. Organizovaná medicína spustila okamžitou kampaň ke spojení empiriků se šarlatány. Kódové slovo pro konkurenci bylo šarlatánství. Takže průměrný doktor prochází školou dostává vzdělání, musí být opravdu chytrý, aby dokázal projít. Naučí se všechno o lécích, neví toho ale moc o základní výživě. Zjistil jsem, že průměrný člověk ví o výživě více než sám doktor, ale oni jistě znají své léky. A pokud dnes jdete ke svému typickému doktorovi, je jedno kterému, je zde šance že od něj odejdete s receptem. Proč?
Protože to je to, k čemu byl trénovaný. Společnosti, které tvoří farmaceutický průmysl jsou mezi největšími korporacemi světa. Společně jsou tyto firmy známy jako Big Pharma. V roce 2004 jejich spojené globální prodeje přesáhly půl bilionu dolarů s Pfizerem a Johnson and Johnsonem v čele. V USA jsou jádrem obrovských zisků prodeje předepsaných léků. A od té doby, kdy mohou být léky předepisovány pouze lékařskými profesionály, je většina propagačních a marketingových aktivit průmyslu směřována na doktory, lékárníky a další poskytovatele zdravotní péče.
Před rokem 1980 byla většina klinického výzkumu financovaná národním institutem zdraví. Během 90-tých let se většina těchto výzkumů stáhla z univerzit a přesunula se k proziskovým výzkumným organizacím. Problém je, že tím dali prakticky naprostou kontrolu nad tímto výzkumem farmaceutickým společnostem. Mohly navrhovat stude a měli nad nimi kontrolu. Mnoho autorům nejdůležitějších článků publikovaných v našich nejlepších žurnálech není dokonce dovoleno podívat se na své údaje. Nemají volný přístup ke svým informacím a nemají žádnou kontrolu nad publikací.
Když to shrneme: Farmaceutický průmysl nejprve získal kontrolu nad vzdělávacím systémem, poté dal AMA moc k vyloučení všech doktorů z praxe, pak převzal celý testovací proces léků, zatímco intenzivně ovlivňuje lékařské publikace, které hodnotí tyto léky a nakonec Big Pharma rozšířila svou kontrolu nad celostátním úřadem, aby nebránil potvrzování bezpečnosti a efektivnosti těchto léků. Na protější straně jsou nemocní občané a uprostřed jsou doktoři, kteří je musí léčit na základě informací, které dostanou od farmaceutického průmyslu a které už nemohou být ověřeny.
Chemoterapeutické léky jsou ve skutečnosti mezi nejdražšími ze všech. Měsíční dávka léku k chemoterapii Erlotinib produkovaného společností Roche stojí 2300 dolarů. Stejná dávka léku k chemoterapii Sorafenib od společnosti Bayer stojí 5500 dolarů. Měsíční dávka léku k chemoterapii Sunitini produkovaného společností Pfizer stojí téměř 7000 dolarů. Odvětví léků je nejúspěšnějším globálním oborem na světě. Oni nechtějí, aby se vám dařilo lépe, protože pak by zmizel jejich trh.
Že se léčba rakoviny točí kolem velkých peněz přitom nelze popírat. Ukazuje to například i aktuální spor o hrazení špičkové protonové léčby. Ta je šetrnější než klasické ozařování, ale je také pětkrát dražší. A zase jde o peníze a zisk!
Část druhá – přírodní medicína – Strach. Lidé kvůli jeho temnotě a nevědomosti dělají hrozná rozhodnutí. Se strašlivou sílou může strach ovládat naše životy a ochromit ušlechtilé naděje a sny … okamžitě. Globální utrpení a nástroj, který je příliš často rozmisťovaný těmi, zaměřenými na uvalení kontroly nad masami. Strach se živí na těch nejzranitelnějších z nás. Strach prodává. A nikde není strach rozšířen tak nestydatě, jako v oblasti medicíny a lidské výživy. Strach nás uspává, nutí nás, přesvědčuje nás, že můžeme sami udělat jen málo, abychom zabránili, nebo vyléčili nemoc a nutí celé národy klečet před oltářemi průmyslu s léky. A samozřejmě, šiřitelé strachu se také přiživují na strachu z nemoci.
A řešení, které nám šiřitelé strachu poskytnou jsou léky. A jakoby úmyslně, zdravé volby jsou omezené, informace jsou vzácné, životy jsou zničené… a pravda je zatracena. Ale stroj strachu je dobře namazaný petrochemickými dolary a prakticky celosvětovým monopolem v medicíně. Pracuje přesčas, aby zabránil pravdě o dietních doplňcích v rozšíření se k veřejnosti. Cokoliv co pochází z přírody, nemůže být patentováno. O to nemají zájem. A to je klíč!
Takže přeložme to do skutečného světa schvalování FDA, jistě že tyto společnosti vyrábějící léky, neutratí 20 milionů dolarů a více za testování látky z přírody, protože nemůže být patentována. Je nelegální užívat cokoliv, a FDA to samozřejmě říká, pokud nebyla jimi testována na efektivnost a bezpečnost. Teď vidíte tu hlavu 22 ve které jste. Nic z přírody, bez ohledu na to, jak efektivní to může být, nebude podle FDA prokázáno jako bezpečené, nebo efektivní. Nikdy nebude! Protože nikdo neutratí peníze, aby prošel testy. Tudíž vše z přírody bude vždy odsuzováno FDA jako neprokázané. Neprokázaný lék na rakovinu. Schválena bude jen jejich propagovaná léčba, byť by vás zabíjela, a vše ostatní bude zakázané a protizákonné! Bylinky neléčí, protože nejsou lékem!
Neumíme vypálit rakovinu z těla radiací, nemůžete jí dostat z těla jeden, aniž byste tělo neotrávili a nezabíjeli i když se všeobecně ví, že jen příroda má odpověď pro pacienty s rakovinou a tu bychom měli znát. Naše ústavní práva jsou nám nyní odpírána a porušení jejich pravidel by vůbec nemělo končit u soudu. Mělo by být jasné a rozum to říká, že užíváme to, co potřebujeme pro tělo, aby bylo zdravé. Řešení jak zaútočit na rakovinu je mnoho, především změnit životní styl a necpat do sebe jedy. Kromě alternativní léčby bylinami a jinými prostředky tu existuje nová, méně známá cesta a to pomocí monatomů, které působí na všechny nemoci a celkovou imunitu a ty najdete na www.ormeos.cz. Je těžké uvěřit, ale funguje to!
Jak často říkám, někdy je pravda přímo před vaším nosem. Je tak blízko, že na ní nemůžeme zaostřit. A ještě jedna věc. Není tu žádná věc jako TA pravda. Pravda není něco, co můžete vlastnit. Pravda je hledání. Pravda může být nalezena jen prodloužením hranic vaší perspektivy rozšířením způsobu myšlení.
Gaspariny