Dr. Edgar Mitchell: Průlomová informace o utajovaných vládních kontaktech s…

Dr. Edgar Mitchell: Průlomová informace o utajovaných vládních kontaktech s…

Dr. Edgar Mitchell: Průlomová informace o utajovaných vládních kontaktech s mimozemskou inteligencí

Redakci nezávislého internetového deníku Matrix-2001 se podařilo zjistit, že záhy po šokujícím rozhovoru pro stanici „Kerrang“ následoval dr. Mitchellem ještě jeden rozhovor. S astronautem tentokrát hovořila Lisa Bonnice a to na „Blog Talk Radio v rámci pořadu Shape Shifting“. V tomto dialogu však dr. Mitchell poopravil některá svá původní tvrzení. Otázkou je z jakého důvodu. Konečně posuďte sami.

Lisa Bonnice: Dr. Mitchelli. Děkuji vám za to, že jste ochoten odpovídat na mé otázky.

Edgar Mitchell: Potěšení je i na mé straně. Děkuji vám za přivítání.

L.B.: Jak jsme spolu hovořili před tímto vysíláním, ukazuje se, že jste svými informacemi doslova a do písmene hrábl do „sršního hnízda“. Je ovšem známo, že jste se tématu existence mimozemských inteligencí již v historii několikrát věnoval.

E.M.: Nevím proč zrovna tyto informace vyvolaly takový rozruch. Skutečně nevím.

L.B.: Ano, ale je pochopitelné, že veřejnost velmi vzrušuje fakt, že jste věděl o několika návštěvách cizích bytostí v prostředí naší planety.

E.M.: Ano, ale není to zcela přesné. Skutečně jsem hovořil o Roswellském incidentu především, ale na druhé straně nemám s tímto případem žádnou osobní zkušenost a to samozřejmě platí i pro jiné případy.

L.B.: Aha, takže původní rozhovor byl nesprávně citován? Ale vy máte k dispozici informace týkající se speciálně Roswellského incidentu?

E.M:: Ano, mé informace pochází, jak bych řekl, „ze starých časů“. Já jsem totiž vyrůstal přímo v oblasti Roswellu. Ve chvíli kdy jsem se aktivně zapojil do kosmického výzkumu a pracoval jsem pod hlavičkou NASA, obrátilo se na mne mnoho osob z řad armády, ale i zpravodajských služeb, kteří byli ohledně této věci vázáni velmi přísnou přísahou s tím, že nesměli prozradit nic, co se týče tohoto případu. Je možné, že je tlačilo svědomí, ale faktem je, že si mne vybrali s nadějí, že budu schopen o této věci veřejně hovořit. Všichni tito lidé mi potvrdili, že Roswell je skutečný příběh a velmi vážnou záležitostí.

L.B: Co vám tedy konkrétně sdělili?

E.M.: Dobře, dozvěděl jsem se, že kolize cizí technologie v oblasti Roswellu byla skutečná událost s tím, že na místě byla nalezena mrtvá těla bytostí, která nepocházela z této planety. Okamžitě vyšlo o této věci mnoho informací v místních novinách „Roswell Daily“, ale hned druhý den na to se hovořilo o balónových sondách. Vím, že to je čirý nesmysl a šlo o záměrně nastavený krycí příběh.

L.B.: Proč si myslíte, že je tato věc po tak dlouhou dobu utajována? Proč si myslíte, že jde v dané věci o nějaký krycí manévr anebo přísnou cenzuru původních informací? Bylo to z toho důvodu, že lidstvo nebylo a stále není připraveno přijmout takovou skutečnost?

E.M.: Myslím si, že jedním z vážných důvodů pro tento vládní krycí manévr byl fakt, že bylo těsně po II. světové válce a v podstatě začínala ona nechvalně známi „studená válka“ s tehdejším SSSR. V tuto dobu bylo potřeba velmi obezřetně chránit vzdušný prostor jak na jedné, tak i na druhé straně a to v souvislosti s významným pokrokem v oblasti raketové a letecké technologie. Zpravodajská služba USA aktivní během II. světové války se přejmenovala, ale i kvalitativně přetransformovala do současné CIA.

V tomto krajně vypjatém období by bylo to poslední přiznat veřejnosti, že do výsostného území USA jsou schopné pronikat cizí technologie. V tomto ohledu je v podstatě jedno zda by šlo o mimozemskou technologii anebo pokročilou technologii nějakého jiného státu. Z těchto důvodů se mi jeví utajení Roswellského incidentu jako zcela logický manévr tehdejší vlády a leteckých sil. Byla to otázka psychologie, reakcí veřejnosti na daný fakt. Byl to v podstatě nejjednodušší a poměrně elegantní způsob jak se z problému před veřejností vyvázat.

Na druhé straně musela americká vláda danou situaci řešit. Z tohoto důvodů došlo k ustanovení celé řady různých tajných projektů a aktivit. Tato situace s drobnými změnami trvá do současné doby. Ve své době se nažil o průlom v cenzuře tohoto typu bývalý kandidát na prezidentský úřad pan Barry Goldwater, ale neměl žádnou šanci. Podobným způsobem dopadl i prezident Ford, který se snažil o podobné. A jak dopadl prezident Kennedy, víme všichni. S jistým úspěchem se setkal až prezident Carter, který měl sám osobní zkušenost s ufos. Poslední kdo se snažil o průlom v informačním embargu byl prezident Clinton, ale i ten byl neúspěšný.

(Audio záznam z relácie v anglickom jazyku nájdete tu. pozn. Zayko5)

 

Převzato:  http://matrix-2001.cz/

/ UFO / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz