Ekologie

Ekologie

Ekologie

Tvrzení a představy, že bez citlivého přístupu k přírodě se obejdeme, jsou dnes už nejen hloupé a nevědecké, ale jakákoli prohlášení a akce politiků a ostatních veřejných představitelů tohoto typu by měla být stíhána jako trestný čin obecného ohrožení. Z hlediska JEDNOTY jsme existenčně svázáni s touto planetou. Pokud vím, v poušti je trest smrti za otravu vody ve studni. Uvádím pár informačních odkazů. Další je možno nalézt v přímé návaznosti na ně.

www.greenpeace.cz

www.detizeme.cz

www.hnutiduha.cz

www.ecn.cz

www.spvez.cz

 

Naše současná civilizace je ve skutečnosti velmi křehká. Je s podivem, jak málo lidí si to uvědomuje. Svět je separován na stovky státních a jiných celků. Každý tento celek je spravován jinou ideologickou skupinou odtrženou od reality života a Podstaty BYTÍ a vnucující dle svých ekonomických a vojenských možností svou představu zbytku světa. Současně je většina světa závislá na několika málo společných komoditách. Takže když se v jedné zemi masívně kácí prales, ve zbytku světa to vyvolává povodně. Když pár jedinců rozhodne o omezení těžby ropy, světová ekonomika jde do vývrtky. Je zvláštní, jak samozřejmé nám připadá to, co je tady a teď. A přitom už zítra může být naše situace naprosto radikálně odlišná. Co by se například stalo, kdyby najednou došla ropa? Zdražování benzínu, potravin, zhroucení zdravotní péče. Boje o zbytky zdrojů energie. Byli bychom schopni to ustát? Nebo kdyby nás to kosmické smetí, jehož se ve vesmíru všude hemží, najednou přestalo míjet. Stačí malý kamínek. 500 metrů v průměru. Proč si jenom naivně myslíme, že nemusíme nic dělat? Že se to nějak automaticky vyřeší samo. Že to za nás vyřeší nějaká strana, vůdce, prezident. Nikdo to za nás neudělá. Každá ropná společnost je motivována jen svým ziskem. Pramálo ji zajímá, co může nastat, kdyby třeba došla ropa. Každá politická skupina je motivována jen čtyřletým obdobím výhod. Dál za horizont a svůj úzký úhel pohledu v zájmu zachování civilizace opravdu není schopna vidět. A i kdyby náhodou byla schopna vidět, nemůže v současném systému nic dělat. To je principiální záležitost. Přijde mi poněkud nešťastné, a řekl bych, že nejsem sám, že v čele tak citlivé záležitosti, jako prezentace země se ocitá jedinec, který má to správné razítko ve stranické či jiné knížce a sežene libovolným způsobem dostatek financí na tisk volebních plakátů. Není to příliš šťastný příklad našim dětem. Možná, že to bude skutečná příčina násilí ve školách? Každá automobilka má zájem prodat své zboží. Starost o to, zda bude jezdit řidič střízlivý a s rezervním kolem v kufru auta je jí opravdu lhostejná. .

Mnoho se spekuluje o jiných civilizacích, zda tu jsou a proč nic neudělají. Naše představa mimozemšťana je silně zkreslená báchorkami v televizi o zelených mužíčcích. Skutečnost je taková, že dotyčného můžeme potkat na ulici, (www.figu.org) mluvit s ním a ani ho nepoznáme. Cíl mimozemských energií není jak nám Hollywood vnucuje, přijít a obsadit. To je naše přihlouplá pozemská představa. Energie, které překonaly ve svém světě problémy vývoje, jimiž v současnosti procházíme my, zvládly techniku cestování ať fyzického, nebo astrálního, jsou zde proto, aby nám pouze poskytovaly vlastní zkušenosti a podnětné návrhy, jak z naší současné pasti ven. Je v našem zájmu jim naslouchat. Můžeme a nemusíme. Jedno je jisté. Dokud neodvrhneme své zdegenerované fosilní představy o neustálém ohrožení imperialisty, komunisty, teroristy, mimozemšťany a já nevím, kým ještě, a nezměníme naprosto zásadně svůj přístup k řešení, nebudou nám poskytnuty technologie umožňující náš další rozvoj. Nebo my bychom si snad vpustili do svého domu opilého, násilnického, hloupého primitiva? Dokud se nezměníme, nedostaneme klíče k dalším dveřím od přežití a vstupu do vesmíru. Měsíc bylo první a poslední místo, kam jsme si mohli s milostivým svolením na chvíli zaskočit. Kdybychom raději investovali např. do výzkumu Studené fůze (což je, pokud si vzpomínám na časopis Vesmír, revoluční období roku 89, nejmíň 15let stará záležitost) a školské výuky práce se svým Vědomím, místo podpory fašisticko-ropných bojůvek. Ztrácíme čas přežvykováním ideologických nesmyslů a prosazováním soukromých zájmů a roky utíkají. Vlak nám se zrychlením postupně ujíždí…..

Přitom možnosti řešení opravdu existují, jenom musí být ochota je hledat. A to je právě ten problém. Musíme chtít najít řešení, ne jen předstírat hledání…. www.autonavzduch.cz

Nebo například motor na rozklad vody a vývoj vodíku a kyslíku. Že to nejde? Je to drahé a nebezpečné? Kdo řekl????

http://jlnlabs.online.fr/bingofuel/html/bfr10.htm

http://jlnlabs.online.fr/bingofuel/html/bfrhowto.htm

http://jlnlabs.online.fr/bingofuel/html/aquagen.htm

Velmi mnoho zajímavých a podnětných informací je uvedeno v knize jménem Přírodní kapitalismus. http://www.natcap.org

Je otázkou, proč je taková nechuť k serióznímu studiu např. Studené fůze, nebo Volné energie? Za tímto účelem neškodí podívat se do poměrně nedávné minulosti, konkrétně například přírodovědecký časopis Československé a Slovenské akademie věd Vesmír, únorové číslo 1989. V rubrice Prosinec ve vědě můžeme číst následující zajímavé závěry: V Ústavu jaderné energie I.V.Kurčatova byl spuštěn jeden z velkých přístrojů, který má být posledním předstupněm budování mezinárodního experimentálního reaktoru ITER. Až bude tokamak 15 pracovat s projektovanými parametry, poskytne sovětským vědcům opravdu špičkový nástroj studia termojaderné syntézy.

Další zajímavá informační lahůdka zněla: Od začátku nového roku přechází na chozrazčot také černobylská jaderná elektrárna. (Pro později narozené sděluji, že Černobyl je jaderná elektrárna, která o tři roky dříve před výše uvedenou informací nám tak hezky bouchla a radioaktivní mrak nádherně ozařoval v podstatě celou Evropu. Chozrasčot a Perestrojka byl zase pokus sovětských soudruhů za každou cenu se udržet u koryt ve zkomírajícím systému.

Když se podíváme na dnešní dobu, nelze nevidět jisté paralely. Předně jakkoli se ukázalo, že jaderná energetika jako řešení nikam nevede, zůstal Černobyl v té době v provozu (dnes už naštěstí ne) a i dnes se spekuluje v naší exsatelitní postsovětské zemi o potenciálně možné výstavbě dalších elektráren viz. lokalita Blahutovice u Nového Jičína. Co se týká tokamaků a jiných monstrózních zařízení, kdyby se jen pouhá desetina toho, co se utopilo ve výzkumu Horké fůze, vrhlo na Studenou fůzi, jsem přesvědčen, že si nelámeme dnes hlavu s ubývajícími zásobami ropy a skleníkovým efektem. Stejně jako tehdy soudruzi odmítali vidět koncepční a systémové chyby a vymýšleli chozrazčoty, perestrojky a jiné nesmysly, i dnes nám straničtí plánovači vnucují různé balíčky a nicmocneřešící reformy veřejných financí a jiné zoufalé kroky. Má to smysl, asi jako drhnout palubu lodě pro efekt, místo ucpání díry pod čarou ponoru. A jako rudé politbyro utajovalo informace a hnalo občany Kyjeva během havárie Černobylu do prvomájového průvodu oslavovat dokonalost tehdejšího systému, i dnes Americký bratr odírá své občany daněmi, aby měl na své hračičky v Dreamlandu v Nevadě, v Dulce a jinde. Přičemž jim tvrdí, že nic takového neexistuje. Z uvedeného plyne následující: ať je na Pražském hradě, Kremlu nebo Bílém domě vlajka s hákovým křížem, rudá nebo přebarvená na modrou, je to v podstatě úplně jedno. Názvy jako socialistická, federativní, demokratická, Československá, Česká a Slovenská, SSSR nebo Společenství nezávislých států se mění, ovšem touha po moci a kontrole energie zůstává. Režimy přicházejí a odcházejí, nicméně hloupost je věčná.

Problém ekologie ve společnosti tedy není v tom, že bychom snad neměli možnosti, technologie a zdroje. Problém je v mechanismu řízení společnosti. Další důkaz, že Vše souvisí se Vším. Ekologii, duchovnost, politiku, zdravotnictví, ekonomiku, bezpečnost nelze řešit odděleně. Jedná se o navzájem propojené nádoby, kdy stav jedné ovlivňujě všechny ostatní.

Mimochodem pár dobrých zástupců o informacích o Volné energii v češtině http://free-energy.webpark.cz

Podmínkou využití Teslových technologií a vynálezů je Duchovní Vědomí čelních představitelů a společnosti vůbec. Není to pouze otázka technické vyspělosti jak je nám neustále předkládáno. Jako svatá Inkvizice nemohla pochopit kulatou Zemi, obíhající kolem Slunce, tak nám naše Duchovní omezenost brání v jednoduchých poznatcích, nabízejících řešení našich energetických, zdravotních, potravinových a jiných problémů. Vždyť například už Leonardo Da Vinci, jakožto otevřená Duchovní bytost, v temném středověku navrhl koncepci vrtulníku a padáku. Dějiny jsou plné Osvícených jedinců, jež svým myšlením výrazně předběhly své současníky. Společnost se musí vnitřně proměnit, aby byla schopna pochopit a mohla využívat vzestupných technologií a vynálezů. Buď se změníme společně se svými čelními představiteli, nebo budou zkostnatělé vedoucí struktury smeteny revolucemi a reformami a jinými ozdravnými mechanismy Vývoje. http://www.tesla-museum.org

Měli bychom hledat alternativy, a ty všemi možnými a nemožnými způsoby upřednostňovat. Podporovat společnosti, jež vyrábějí výhradně ekologické produkty, netestované na zvířatech, společnosti, jež získaly ocenění OSN za ekologii např. www.amway.cz Protože jak se chováme ke zvířatům, ( www.zvirevtisni.cz ) tak se chováme sami k sobě. Pokud se objeví nějaký produkt čistě ekologického charakteru, ať je to auto na vodu nebo prací prášek, maximálně ho zvýhodnit. Naopak, konkurenční neekologický produkt se škodlivým efektem totálně zdanit.

 

 

Převzato: http://www.sweb.cz/jana_zarku/

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz