Nedostatek potravin a znamemí blížící se války

Nedostatek potravin a znamemí blížící se války

Nedostatek potravin a znamení blížící se války

Skládání dílků mozaiky, č. 2: války, Orwellova noční můra a ohnivé koule

Poznámka: tento článek byl původně rozdělen do dvou částí. Pro zjednodušení byly obě části spojeny do jednoho.

 

Redaktoři z SOTT.net se pustili do úkolu pospojovat dohromady události, které spolu na první pohled nesouvisí. Před měsícem to byl článek ohledně setkání nejprominentnějších osobností pravé Osy Zla a jejich přesunů napříč světem.

Na SOTT. net se následně rozhodli, že z toho udělají skládání dílků mozaiky na pokračování a to ve víře, že to pomůže ke zorientování mezi lavinou informací, které se na nás řítí každý den. Dále to může pomoci odhalit směr a záměr vývoje, kterým se ubírájí řidiči autobusu zvaného planeta Země.

Soudě podle událostí v dubnu se zdá, že nás vezou přímo ke srázu, který se velmi rychle blíží.

 

 

 

Potravinová krize a znamení blížící se války je tu

 

 

Ti z vás kteří dávají pozor, si jistě všimli velkého množství zpráv v souvislosti s cenami potravin a jejich nedostatku, a kdy toto téma bylo zčásti okomentováno zde v nedávném ekonomickém komentáři. Prvním významným dílkem v mozaice je Haiti. Není vůbec překvapující, že události na Haiti byly v masových médiích zásadně zmírněny. Přesto se jedná o milník, vzhledem k tomu že před týdnem byl premiér Haiti propuštěn poté, co ceny potravin vyvolaly nepokoje. Ostatně toto je jinak téma, které by se hodilo pro ty apokaliptické sci-fi filmy, že ano?

A nebyli to pouze Haiťané kdo byl nespokojený. V Egyptě, zemi kde vláda nemusí čelit žádné, nebo jen zanedbatelné opozici, byla proběhla gererální stávka na protest proti rostoucím cenám potravin a nízkým mzdám. A opět je třeba zdůranit, že řeč je o základních potravinách jako je chleba nebo olej.

Jak bylo výše zmíněno, nejde o ojedinělé prípady, ale o celosvětový vývoj. V souvislosti s Egyptem a Haiti by se dále měly zmínit Kamerun, Pobřeží Slonoviny, Mauritánie, Etiopie, Madagaskar, Filipíny a Indonésie. Nejde o žádné tajemství; ve skutečnosti Dominique Strauss-Kahn, předseda Mezinárodního Měnového Fondu, již dříve hovořil o možnosti pádu vlád a potravinových válkách (mimochodem z jeho strany jde o pokrytectví, neboť MMF je jedním z hlavních viníků, který se podílí na světové nerovnosti mezi bohatými a chudými). Jak prohlásil francouzský prezident Nicolas Sarkozy, „37 zemí se potýká se závažnou potravinovou krizí”, kdy od poloviny roku 2007 stouply ceny potravin o 40 procent. Světová banka odhaduje, že během posledních tří let vzrostly světové ceny potravin o 80 procent. Je znepokojující, že během posledního týdne vyskočil světový standard cen rýže o 10 procent, tudíž můžeme očekávat že bude hůř.

Jako vždy, chudí jsou mezi prvními kdo je zasažen. Ale to se může rychle změnit, neboť tu jsou známky, že krize směřuje do „rozvinutých zemí” jako jsou Japonsko a USA.

 

Podle Světového poravinového programu OSN,

„Je stále těžší sehnat potraviny,“ informovala Nicole Menage, ředitelka Římské centrály úřadu pro nákup potravin pod SPP. „Mnoho zemí zavedlo omezení vývozu potravin, v Asii, Africe a Latinské Americe.“

 

Co za tím stojí?

Spisovatel a aktivista Raj Patel v nedávném rozhovoru vysvětluje:

 

Ohledně cen potravin tu jsou dva druhy událostí, o kterých se můžeme bavit.

První je ekonomická událost, kdy souhra náhod v podobě špatných sklizní a poptávky po mase v rozvojových zemích, má za následek přesměrování spotřeby obilí; vysoká cena ropy, která žene nahoru ceny vstupů u potravin – zemědělství; a dále ve stejnou dobu dochází k prudkému nárůstu výroby biopaliv, tedy procesu ve které se pěstují paliva za účelem – promiňte pěstují potraviny za účelem jejich spálení namísto konzumace. Každý z těchto ekonomických faktorů žene ceny potravin nahoru.

 

Jak ironické, že rétorika o globálním oteplování nyní vede k hladovějícímu světu prostřednictvím biopaliv. Jedná se o pouhé selhání nebo šlo o úmyslnou taktiku? My volíme za druhé.

 

 

[EDIT: toto téma je spojené s otázkou změny klimatu, dnes obecně označované jako globální oteplování. Jak je každému již jasné, se světovým klimatem se něco děje. Otázkou zůstává, zda za to může lidstvo, s čímž je dále spojená otázka, zda se to dá vůbec zastavit. A pokud to nejde zastavit, bude se oteplovat dokud vše neroztaje, nebo se blíží další doba ledoví. Přesto že v obecném podvědomí (díky médiím a politikům.) je vše ohledně „globálního oteplování“ naprosto jasné, tedy v podvědomí lídí není žádných pochyb o tom, že následkem lidské aktivity se Země postupně otepluje, což povede ke katastrofálnímu oteplení. A dále pokud změníme náš způsob života, je možné tento proces zastavit. Přesto existuje mnoho pádných argumentů proti, které nasvědčují že vše je zcela jinak, a to že za globální změnou podnebí stojí příčiny, které lidstvo nemůže ovlivnit, a za druhé že spíš než oteplování se blíží další doba ledová. S tématem, že lidstvo může zastavit změny klimatu je spojené téma biopaliv, kdy se předpokládá, že tyto paliva nás zachrání před oteplováním. Ale bohužel, jak už začíná být jasné, důslekem odklonu potravin na výrobu paliv zemře mnoho lidí hlady. Ale nečekejte, že se v médiích objeví články o pravém důvodu této situace, vina bude svalována na přelidnění, změny stravovacích návyků, neúrodu atd. Každopadně pokud by se prokázalo, že změny klimatu nelze ovlivnit lidskou činností, strašení globálním oteplováním a obviňování lidstva, by ztratilo současný vliv na vývoj. O to horší by vše bylo, kdyby naši vůdci o všech těchto souvislostech věděli, což by z jejich strany znamenalo záměrnou genocidu velké části světové populace. Více na toto téma v dalších článcích o globální změně podnebí a možnosti katastrofy v podobě komet a asteroidů.]

 

Patel pokračuje:

Ale ve stejnou dobu je tu politick, dlouhodobější, událost a jedná se stav kdy státy byly donuceny zastavit podporu svých farmářů a například zastavit zásobování obilím, nebo zavřít obchody s dotovaným obilím. Na této dlouhodobější události se podílejí organizace jako je Světová banka, nebo Světová obchodní organizace, které mají pevnou vládu nad ekonomikami nejchudších zemí světa. Světová banka, Světová obchodní organizace, a do jisté míry Mezinárodní menový fond, svázaly těmto zemím ruce za záda tím, že je velmi pevně připoutaly k mezinárodní ekonomice s potravinami. Důsledkem čehož když začnou růst ceny potravin, nemají tyto ekonomiky mnoho východisek a žádný způsob jak se ekonomicky bránit.

 

Jinými slovy jde o krizi, která byla uměle vytvořena shora. Jde o groteskní zločin proti lidstvu – obzvlášť pokud uvážíme, jak členové elity obviňují v psychopatickém stylu samotné oběti, zatímco uměle vytvořená beznaděj dovedla od roku 1997 více než 166 000 indických farmářů k sebevraždě.

A jakoby to vše nebylo již dostatečně zvrácené, korporační giganti využívají této krize k ospravedlnění zrychlení přechodu ke geneticky modifikovaným potravinám, nabízeny jako řešení přestože to ve skutečnosti povede ke shoršení celkového problému.

Potravinová krize může být dalekosáhlejší a dlouhodobější díky dalšímu důvodu: klíčové druhy v potravinovém řetězci, které udržují ekosystém v chodu, mizí – některé z nich nevysvětlitelným způsobem. V tomto seznamu můžeme zahrnout včely, netopýry, vlaštovky, žáby and lososy [viz. článek v češtině] … . Někdy se použije strašák klimatických změn jako důvod, který za tím vším stojí. Je možné, že změna klimatu s tím má něco společného, ale v tomto bodě to nevíme (My raději hovoříme o klimatické změně, nebot’ tu jsou známky toho, že dochází k ochlazování spíš než k oteplování, více například Nejchladnější Velikonoce ve Velké Británii, Spokane, Montana, nejchladněji za 115 let, Nejchladnější únor v Kanadě za posledních 28 let, a Antarktické hlubinné moře se ochlazuje.) Jako takové je možné, že vymírání některých klíčových druhů není způsobeno lidskou aktivitou.

Ale i přesto nelze přehlédnout manipulaci světové ekonomiky, způsobenou elitou. Dále stojí za zmínku, že potravinová krize se kryje s nejnovějším nárůstem propagandy ohledně války proti teroru, která byla zřejmě navržena pro ospravelnění války proti Íránuu veřejnosti. Tím se dostáváme ke druhé skupině nedávných zpráv.

 

 

 

Válečné bubny

 

V podstatě, pokud se snažíme odhadnout úmysly elit, je bezpečnější věnovat pozornost činům než slovům. Přesto slova zůstávají důležitá pokud víme, že politikům a veřejným osobám obecně nejde o to mluvit pravdu, ale vytvářet konvenční moudrost. Může se stát, že čas od času odhalí své pravé úmysly, tedy pokud se jim to hodí, i když to bude vždy zahrnovat pro ně prospěšné překrucování. Své úmysly mouhou také odhalit neúmyslně, prostřednictvím přenesení svých činů nebo pohnutek na své cíle. Je ironické, že pro to dokonce existuje pojmenování – tzv. „spinning“ [manipulace s informacemi, vymýšlet si, nebo přímo lhát ] což znamená, že jako součást naší konvenční moudrosti jsme přijali, že politici tak docela nemluví pravdu, i když si lidé i nadále naivně myslí, že většina z toho bude pravdivá.

V každém případě pointou je, že lži a spinning mají svoji vlastní logiku: logiku propagandy. Takto se dá pochopit mnoho věcí a to tak, že budeme bedlivě pozorovat jejich slova. Nelze tudíž ignorovat nárůst válečné rétoriky a hrozeb mezi USA, Británií a Izraelem, a Íránem.

Výhružky bez jakéhokoliv opodstatnění by samy o sobě měly opačný účinek. Pokud se Írán oprávněně cítí být v ohrožení, potom v případě neokonzervativců a sionistů jde o vymýšlení si záminek. Tento měsíc nám nabídli další, kromě jejich obvyklého strašení „jadernými zbraněmi“. Asi nejpozoruhodnější je ta od generála Davida Patraeuse:

 

Minulý týden gen. David Petraeus, a správce zelené zóny Ryan Crocker, nachystali jeviště pro Bushův útok na íránský režim. 10. dubna zveřejnil Robert H. Reid z AP News tuto zprávu: „Jeden z nejvyšších amerických velitelů přesunul pozornost z al Kajdy na speciální jednotky” podporované Íránem, které nyní představují hlavní hrozbu… Tato změna byla vyslovena gen. Petraeusem, který Kongresu sdělil, že „bez kontroly budou tyto speciální skupiny představovat největší dlouhodobou hrozbu proti životaschopnosti irácké demokracie.”

 

Díky kouzlu manipulování slov, je nyní fantóm Al Kajdy, který byl nejdříve přesunut z Afgánistánu do Iráku, rozředěn do podoby „záhadných skupin” a sloučen s „íránskou hrozbou”. Petraeus má ale problém, protože ani v jeho surrealistické logice neexistuje způsob, jak sloučit jeho tvrzení s tvrzením íránských přestavitelů:

 

Íránští představitelé poprvé v sobotu potrvrdili, že jejich země hrála důležitou roli při zprostředkování nedávného příměří mezi iráckou vládou a protiamerickým ší’itským duchovním Mouktadou al-Sadrem.

Ší´itský Írán pomohl ukončit potyčky mezi vojáky irácké vlády a Sadrovou milicí Mahdího armády v zájmu ší´itské jednoty, řekl vysoce postavený státní činitel, který má Irák na starost.

 

Další položky které lze považovat jakou součást předehry k válce:

– Bushova administrativa potichu spustila ekonomickou válku proti Íránu, zjevně s úmyslem konečně proměnit tuto zemi „v další Gazu, nebo Irák pod ekonomickým embargem během 90. let, se zničujícím dopadem na ekonomiku a společnost“.

Izrael oznámil, že se napojí na americký raketový systém včasného varování; zatímco jak Izrael tak Sýrie, provádějí vojenské zkoušky a cvičení.

– Kolují fámy, že Írán a USA již válčí prostřednictvím íránských Kurdů na hranici s Irákem.

– Kolovaly zprávy o požáru na íránském letišti Mehrabad, který mohl být způsoben defektem na cvičném letadle, které havarovalo nedaleko. Několik dní před tím došlo k výbuchu v mešitě íránského města Shiraz, kde zemřelo 12 osob a zraněno bylo více než 200. Zatímco íránští představitelé trvají na tom, že šlo o nehodu, nelze vyloučit politický motiv v souvislosti širšího kontextu války v blízké budoucí.

Jane’s Intelligence Review publikovalo dílo propagandy – podobné prezentaci Collina Powella v OSN před válkou v Iráku – kde se tvrdí, že na satelitních snímcích jsou důkazy „tajného prostoru, kde je podezření že Írán vyvíjí balistické střely dlouhého doletu, schopné zasáhnout cíle v Evropě”.

– Další věc, na kterou stojí za to v blízké budoucnosti soustředit pozornost: Na konci minulého měsíce, doporučil Izrael svým občanům, aby necestovali do těchto zemí: Kypr, Venezuela, Angola, Malajsie, Indonésie a Mauritánie. A nyní americké ministerstvo zahraničí zveřejnilo varování na cestování do Číny, ve kterém varuje občany, že „jakákoliv větší veřejná akce, jako například blížící se olympiáda, může představovat vhodný cíl pro teroristy… Je tu zvýšené riziko, že extremistické skupiny v dohledné době uskuteční teroristické akce v Číně.” Na podobná znamení bychom měli pohlížet v kontextu propagandy teroru, přesto je možné že se jedná o stopu ohledně další plánů směřující k „velké události”.

 

 

 

Několik slov k Orwellově noční můře

 

Předpokládejme na chvíli, že na světové scéně neexistují náhody a že válečné přípravy nejsou od ničeho oddělené. Je potom překvapivé, že západní země zažívají nárůst strašení „válkou proti teroru”? A pokud tomu tak je, přirozeně bychom očekávali další kroky, které nás posunou hlouběji do společnosti Velkého bratra, ve které již dávno žijeme. Některé další události ke zvážení:

– Americká vláda brzy začne ukládat vzorky DNA od každého zatčeného občana, ve spojení s libovolným federálním zločinem a od mnoha přistěhovalců zadržených federálními orgány.

– I když to zní šíleně, americká vláda se také pokouší vyvinout technologii zaměřenou na odhalení a dešifrování aktivity mozku, což má potenciál být využito v oblasti vymáhání práva pro dálkovou detekci „podezřelé mozkové aktivity”.

– Zatímco si obstarávají své přístroje, Administrativa pro bezpečnost přepravy již používá program pro „odhalení chování”, který má za úkol odhalit nebezpečné cestující v letadlech a to pomocí nenápadných znamení, které skrývá jejich způsob chování.”

– Mezitím ministr státní bezpečnosti Michael Chertoff ohlásil, že navzdory kritice Kongresu, zprovozní úřad pro vnitrostátní sledování.

 

Výše uvedená opatření jsou pouhým vzorkem událostí, které signalizují budoucí směř vývoje, a platí nejen pro USA, ale i zbytek světa, jak zjistíte když si vyhledáte téma sledování v (mimo jiné) VB, Austrálii a Německu.

Účel sledování nemá nic společného s naší bezpečností, ale má vše společné s kontrolou a vycvičením společnosti. Měli bychom se zeptat, proč potřebují stále více kontroly, když už jsou naše mysli zotročeny médii a naše kapsy vyprázdněny světovým ekonomickým systémem. Tak jak se dnes věci mají, není žádná možnost uskutečnit úspěšnou revoluci. Proč tedy ta kontrola? Může to být kvůli tomu, že v blízké budoucnosti čekají něco velkého? Nebo se to už děje v podobě potravinových nepokojů? A co potom až začne další válka?

A co válka a hladovění jako takové, je možné že dochází k jejich vystupňování, aby posoužily pro odvrácení pozornosti od něčeho jiného? V tom případě je třeba soustředit se na znamení od matky přírody.

 

 

 

Dole zemětřesení, nahoře ohnivé koule

 

Zde je časový přehled, začínající 30 březnem, zaznamenaných zemětřesení a jejich síla z celého světa:

 

30 březen: 6.5 – Sumatra
1 duben: 4.2 – Nevada
1: 4.4 – Kamčatka
4: 6.4 – jižní Írán
4: 5.0 – Tokyo
5-6: několik, 4.2-5.1 – Aleutské ostrovy (Aljaška)
7: 3.7 – jižní Texas
9: několik 5.0-7.3 – Vanuatu a Nová Kaledonie (jižní Pacifik)
11: 7.3 – region ostrova Macquarie (jižní Pacifik)
12: 3.8 – Řím
4-14: několik, až 5.4 – nedaleko pobřeží Oregonu
14: 5.6 – Indonésie
14: 6.1 – Guatemala
15: 6.5 – Aljaška
16: 5.8 – Indonésie
17: 5.7 Japonsko
18: 5.4 – Illinois
21: 4.5 následný otřes – Illinois
22: 4.1 – nedaleko pobřeží Oregonu

 

Některé z obvyklých míst, jako jižní Pacifik, Japonsko a Aljaška, se otřásaly. Zatímco tato místa jsou vždy zdrojem obav, všimněme si neobvyklých mnohonásobných otřesů nedaleko pobřeží Oregonu. Tato oblast není běžně známa svojí seizmickou aktivitu, neboť se nachází ve středu desky. Geolog Robert Dziak řekl:

Během 17 let, kdy sledujeme oceán pomocí hydrofonických nahrávek, jsme nikdy neviděli mnohonásobné zemětřesení v oblasti jako je tato,” […]„Fakt, že k otřesům dochází v centru desky, a ne na jejím okraji, je záhadné,” přiznal Dziak. „Jedná se o něco co stojí za to sledovat.”

 

To rozhodně. Když dochází k mnohonásobným zemětřesením tam, kde by žádná neměla být, potom se musíme zeptat, zda příčinou nemůže být něco jiného, než běžná srážka tektonických desek. Jedna z možností je, že některé otřesy na naší planetě nejsou způsobeny odspodu, ale shora: ohnivé koule a meterority které nejsou nahlášeny.

Pokud tomu tak je, potom zdrojem požárů mohou být ohnivé koule. (Více v článku Kometa Biela a kráva paní O’Leary jako příklad historického případu). Zvažme nedávný případ v Argentině, kde v okrese Buenos Aires a Entre Rios shořely tisíce akrů. Jak vyšlo najevo, krátce předtím než začalo hořet, spadla v nebo nedaleko Entre Rios ohnivá koule, zatímco další ohnivá koule byla nahlášena před asi deseti dny v té samé oblasti.

Dále tu jsou dvě nedávná hlášení požárů, tentokrát z Ruska a státu New York. V Rusku byla vina svalena na místní farmáře, zatímco v USA je příčina požáru „vyšetřována”. Nicméně nevylučujeme možnost, že ohnivých koulí mohlo být víc.

I nadále budeme věnovat pozornost jakýmkoliv záhadným požárům a zemětřesením. Další možné znamení kosmického bombardování ke zvážení: výbuchy a otřesy na nebi, jako ty v Indianě; aerodynamické třesky například v jižní Austrálii; a dokonce úhyn ryb, jak tomu nasvědčuje událost ze začátku dubna v Dubaji

 

 

 

Karta Navíc: Faktor Podivnosti

 

Tady v SOTT se snažíme myslet bez mezí. Na vesmír nahlížíme jako na záhadnou soustavu nekonečných a nečekaných spojitostí, a proto usilujeme odkrýt tyto spojitosti – pokud možno – tím, že sledujeme zdánlivě nesouvisející události, včetně těch které zapadají do kategorie značně podivné. Některé stojí za to zde zmínit, i když pouze pro jejich symbolický význam. Netvrdíme, že známe jejich význam nebo příčinu.

– Město Bridgend v jižním Walesu, VB, počet obyvatel pod 40 000, bylo postiženo „epidemií sebevražd”. Od roku 2007 si alespoň 18 mladých lidí vzalo život, šest během posledního roku, a počet případů nadále roste.

– Tři prominentní ženy bez servítek – supermodelka Katoucha Niane a umělkyně Anna Mikhalchuk a Pippa Bacca – byly zavražděny v průběhu minulého měsíce, a to při podivně si podobných okolnostech, napříč Evropou. Podobnost mezi nimi se vztahuje i na jejich životní příběh a kariéry.

– Podívné zápachy v Ohiu (dvakrát) a Anglii a Walesu, během jednoho týdne.

– Několik zajímavých pozorování UFO a podivných bytostí, seřazené podle data a času nahlášení:

 

2 dubna: Mrtvá zvířata spojena se zprávami o „ještěřím muži”
3: Filipíny: Fotoaparáty turistů zachytily tyčovitý létající předmět
3: Nový Zéland: Ohnivý objekt zachycen na ditálním fotoaparátu
7: Argentina: Zprávy o velkém, nažloutlém předmětu potrvzeny letectvem
9: UFO zahlédnuto nad Alice, Texasem
10: Mexico: Posádky 5 letetal nahlásily létající koule obklopené světly
11: Mexico: „Čupakabras” napadly ovce
11: VB: Světla viděna nad Southamptonem
12: VB: Hlášení podivných světel
14: UFO vyfoceno náhodou nad Argentinou
15: Světelné koule na Skotskem
16: Policisté pozorovali trojúhlenikový předmět nad Wisconsinem
21: Oranžové koule hlášeny nad Floridou
22: Formace světel viděny nad Phoenixem

 

 

 

Konečný cíl?

 

Proč je tomu, že v těchto „značně podivných“ dnech je vyvíjeno maximální úsilí rozptýlit nás, odvrátit naší pozornosti, zatímco program patokratů [link v češtině] postupuje v podobě chaosu tak zarytě dál? Co se tady děje?

Konečným cílem je záhuba všech náboženství a státnosti a ustanovení supra Státu, který bude vládnout světu nelítostným terorem.” – Controversy of Zion, Douglas Reed.

Takový je postupně se rýsující obraz, který vidíme i my poté, co poskládáme dílky skládačky. A přestože Protokoly [link v češtině] měly být napsány židovskými mudrci, z našeho výzkumu je patrné, že byly napsány psychopatickými jedinci, kteří využívají nejen Židů, ale i stoupence dalších velkých náboženství, jako vhodného nástroje pro uskutečnění svých plánů. Zdá se, že vše jde podle „plánu”. A nezapomeňme, že Douglas Reed psal před půl stoletím.

V době kdy bylo publikováno, bylo toto dílo strojopisem drama, které zatím nebylo odehráno; dnes běží již padesát let a jeho název je dvacáté století. Postavy v něm popsané se pohybují po jevišti naší doby, hrají role které byly předpovězené a vytvářejí události které byly předvídány.

Čeká se jenom na rozuzlení, buď fiasco nebo naplnění. Jde o velkolepý plán a podle mého odhadu nemůže uspět. Ale existuje již alespoň 180 let a pravděpodobně existoval již dlouho předtím a Protokoly poskytují další důkaz v řetězci důkazů, který se od té doby značně prodloužil. Konspirace ovládnutí světa, prostřednictvím světového otrockého státu, existuje a v tomto bodě není možné ji náhle zastavit nebo zlomit; díky setrvačnosti kterou nabrala musí pokračovat buď ke svému naplnění nebo selhání. Obojí bude po nějakou dobu ničivé a obtížné pro ty v období kdy přijde rozuzlení.

Ze skládání „dílků“ které denně skládáme zde na SOTT je jasné, že jsme velmi blízko zažití buďto naplnění nebo selhání. Čin každého jednotlivce může přispět k jedné nebo druhé straně…

 

Zdroj: Connecting the Dots: Shortage of Food and Signs of War; the Future is Now

 

P.S.

Co se týče Protokolů sionských mudrců, správně by se měli nazývat „Protokoly Patokratů“. Tady je link na jejich český překlad. Prozatím jenom doporučím si při jejich čtení místo „gojímů“ dosadit „normální lidé“ a místo „židovských murců“ si dosaďte psychopaty. Více na toto téma někdy příště.

 

 

Převzato:  http://na-severu.blogspot.cz/

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz