Merlin

Merlin

Proroctví Merlinovo

 

Zdroj : http://www.miguela.estranky.cz

Kořeny a větve si vymění své místo a novost věcí překvapí jako zázrak. Jas slunce pohasne do barvy jantarového Merkuru a hrůza zachvátí všechny, kdo to spatří. Stilbon Arkadský změní svůj štít: Marsova přilbice povolá Venuši a vrhne svůj stín. Merkur ve svém hněvu vykročí z oběžné dráhy. Železný Orion tasí svůj meč, mořský Foibos rozbouří mračna. Jupiter odejde z přikázané cesty a Venuše opustí svůj obvyklý Orbit. Zloba hvězdy Saturnu pobije lidstvo křivým srpem. Dvanáct hvězdných domů zaúpí nad nepravidelnými cestami svých blízkých.

Blíženci přeruší své dávné objetí a povolají Vodnáře ke pramenům. Misky Vah se zavěsí nakřivo, dokud je skopec nepodepře svým krouceným rohem. Škorpiónův ocas začne vrhat blesky a Rak se pustí do hádky se Sluncem. Panna se usadí na Střelcova záda a její panenské květy zvadnou.

Měsíční kočár rozbije Zvěrokruh a Plejády se dají do pláče. Janus, Bůh času, více nenastoupí svůj úřad, jehož zavřená brána zůstane pohřbená v hlubinách Ariadniných. Během okamžiku se zdvihnou hladiny moří a prach Předků bude rozvířen. Větry začnou zápasit v děsivé bouři a jejich volání dolehne ke hvězdám.

/ Proroctví / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz