2012 – fikce nebo realita?

2012 – fikce nebo realita?

2012 – fikce nebo realita?

Roku 2012, tedy za 4 roky, by měl přijít začátek nových dějin. Jestli se bude jednat o nový vynález, který lidstvu otevře doposud zavřené dveře nového poznání nebo o globální katastrofu, která se bude týkat celé Země nikdo neví.

Úvod:

Žijeme v době, kdy není úplně nereálné o nějaké katastrofě postihující celou Zemi uvažovat. Záleží, jestli ona katastrofa bude podmíněna lidským zásahem nebo půjde o zásah jiné, cizí entity ? Podle mě naše poulace na matičce Zemi nepatří mezi první. Myslím, že jeden den musí přijít konec současným i budoucím generacím, aby se vytvořil nový život. Polopaticky řečeno – prostě „někdo“ přijde a zmáčkne RESET. Jestli tímto resetem nebyl náhodou v dávných dobách meteorit, který vyhubil všechen život na Zemi. Proto, díky neuvěřitelné expanzi lidí a neuměrnému zalidňování planety se musí stát něco podobného. Snad by se to s nadsázkou dalo přirovnat k reinstalaci počítače. Váš systém je používáním stále pomalejší a pomalejší, do té doby než Vás to nezačne štvát do takové míry, že příjdete a PC reinstalujete.

Proč zrovna rok 2012 ?

Stále větší pozornost je věnována mayskému kalendáři a zejména k datu 21. prosince 2012. To je den, kdy končí třináctý baktunský cyklus mayského kalendáře, tedy období, které začalo v roce 1618. Mayští indiáni předpověděli, že uvedené období bude charakteristické zejména touhou vlastnit materiální statky, lidé se vzdálí přírodě, odcizí se duchovní podstatě, budou se zajímat především o vlastní ego a toužit po nadvládě. Třináctý baktunský cyklus je v kalendáři Mayů poslední. Co se stane po jeho skončení, je jen otázkou spekulací. Tedy rok 2012 je posledním rokem mayského kalendáře ! K tomuto období se stahuje i Nostradamova věštba, která říká, že v roce 2010 – 2015 přijde Velká válka.

Katastrofa nevídaných rozměrů

Oněch katastrof, které mohou být eventuelně pro lidstvo smrtící může nastat několik. Díky předhánění se ve zbrojení států jaderným arzenálem, může být pro lidstvo osudná 3. Světová válka. Díky rostoucímu počtu států disponujících jadenými střelami se může tato válka odehrát během pár minut s fatálním koncem pro lidstvo. Nechybělo mnoho a už se tento případ dávno stal. Nějakou dobu po konci Studené války zařadilo Rusko novou počítačovou ochranu, které automatizovala řízení jaderných střel. Jeden jediný den, byl málem osudný, když počítač vyhodnotil chybný odraz od mraku jako pár amerických jaderných raket. Díky statečnosti velení se naštěstí nic nestalo. Člověk, který měl ten den na starosti obsluhu, vyhodnotil tuto situaci za nereálnou a svoje opodstatnění založil na myšlence, že kdyby Američani útočili, rozhodně by nevyslali jenom pár raket. Takže neuposlech rozkaz a odvrátil tak jadernou válku.

Od myšlenky konce světa pomocí války a techniky by se dalo rovnou uvažovat o katastrofě přírodních rozměrů. Největši hrozbou je v dnešním světě možnost rozšíření neléčitelné pandemie po celém světě. Jako každý organismus, se i viry,které napadající lidské tělo stále zdokonalují – mutují. Proto se může stát, že se rozšíří takový virus, který se už nebude moci dát vyléčit. Hrozbou není jenom mutace viru, ale umělé vytvoření superviru. Člověk je od přírody zvědavý tvor, bude nějaký virus zkoumat a stále zlepšovat, až si uvědomí, že není cesty zpět. Mimo viru může Zemi zasáhnout přírodní katastrova, takových rozměrů, že se stane pro lidstvo osudná. Globální oteplování jde ruku v ruce se zvedáním se mořské hladiny a změnou mořských proudů. Může dojít k plošnému zemětřesení, které zasáhne celý stát, k tsunami, která smete stovky kilometrů pobřežních států. Záplavy, hurikány, bouře atd. , které zníčí veškeré lidstvo. Třeba přírodní katastrofy, které se dějí teď jsou jenom takové varování od přírody….

Mezi ty nejextrémější konce světa patří třeba kolonizace planety Země jiným mimozemským druhem. Nebo třeba vynález nových technologií, třeba časem člověk vymyslí nový druh paliva, které nahradí už teď skoro vyčerpaná fosilní paliva. Třeba tento objev bude mít za následek chybu při zkoumání maximálních hranic výkonu a dojde k sérii monumentálních explozí, které nemusí Zemi zníčit, ale stačí když naruší jeji přirozené elektromagnetické pole.

 

Jak to tedy bude v roce 2012 ? Bude to další průměrný rok, který si každý prožije svým sterotypním životem nebo se něco opravdu stane?

http://www.gamepark.cz/2012_fikce_nebo_realita_20619.htm

/ 2012 / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz