Pronásledování UFO vojenským vrtulníkem Mi-24

Pronásledování UFO vojenským vrtulníkem Mi-24

Pronásledování UFO vojenským vrtulníkem Mi-24 nad jižní Moravou v roce 1987

12.7.1987 jižní Morava

 

Nedávno se nám podařilo dostat k informacím o jednom z nejzajímavějších a možná nejdramatičtějších případů setkání s UFO v Čechách. Jde o pronásledování UFO vojenským vrtulníkem Mi-24 nad jižní Moravou v roce 1987. Zde je stručný popis události z 12.7.1987:
Krátce po obědě zjišťují radiolokátory PVO nad Rakouskem v blízkosti našich hranic neznámý cíl. Vcelku běžná situace – startuje hotovostní vrtulník Mi-24, aby let neznámého cíle v blízkosti hranice monitoroval. Brzy však dostane osádka vrtulníku vyhledat cíl, který mezitím přelétl hranici a pohybuje se v okolí Vranovské přehrady. Po chvíli neúspěšného navádění vrtulníku na cíl se jej osádce podaří zahlédnout. Neznámý objekt má vzhled letounu bez křídel – protáhlý trup, žádné detaily, lesklý povrch. Objekt manévruje a zcela zřejmě je pod inteligentní kontrolou. V této chvíli obdrží osádka vrtulníku pokyn na neznámý objekt zaútočit a sestřelit jej. Pod vrtulníkem je však Vranovská přehrada plná koupajících se lidí a piloti se rozhodli rozkaz ke střelbě neakceptovat. Pronásledování pokračuje a dějiště se přesouvá k Dukovanům. Objekt však svým manévrováním nedává šanci k útoku. Pak se musí vrtulník kvůli docházejícímu palivu vrátit. Po přistání musela osádka zničit veškerou dokumentaci…

Tento nesmírně zajímavý případ jsme získali díky vynikající reportérské práci redaktorky Gabriely Bártíkové, která natočila pro ČT rozhovor s pilotem vrtulníku (dnes velitelem základny) pplk. Tesaříkem.

 

 

Převzato:  http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/

/ UFO / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz