Válka s Iránem je součástí plánů USA
Margarita Bogatova
Návrh zákona o vojenských výdajích USA na příští rok předpokládá vojenské akce proti Íránu, – oznámil novinářům kongresman Dennis Kusinich. Jedná se o plán přesunu letectva a také značných sil vojenského námořnictva do regionu za účelem zahájení dlouhotrvající vojenské kampaně.
Do návrhu zákona o vojenských výdajích na rok 2013 už byla zařazena deklarace, jejíž součástí jsou vojenské akce v Íránu. Autoři dokumentu připouštějí možnost dlouhotrvající vojenské kampaně, jejímž cílem je neutralizace řady jaderných a vojenských objektů Íránu. Teď návrh zákona posuzuje sněmovna reprezentantů kongresu. Aktivní zásah vnějších sil, který způsobil chaos v zemích Blízkého východu, hraje Washingtonu do ruky, – je přesvědčen zástupce ředitele ústavu Kanady a USA RAV Pavel Zolotarjov.
„V podstatě vyvíjejí USA v tomto regionu dost bouřlivou aktivitu. Byli jsme toho svědky v Libyi, přesvědčily nás o tom události kolem Sýrie. V důsledku toho vznikl chaos, který se USA snaží zaměřit do roviny, která je pro ně výhodná. Nepřímo to ovlivňuje dodávky energetických zdrojů do zemí, které se stávají globálními lídry – do Číny a Indie. Když si USA neudrží své vedoucí postavení v důsledku ekonomických těžkostí, pak se objeví možnost zabrzdit konkurenty“.
Prozatím je zahájení rozsáhlé operace jen málo pravděpodobné, ovšem jen zatím. Když ke konfliktu přece jen dojde, pak to nevyhnutelně vyústí ve vyhrocení vztahů s Ruskem, – soudí ředitel střediska geopolitických výzkumů Leonid Ivašov.
„Nevyhrotí se jen problém protiraketové obrany, ale i problém rychlého globálního úderu. Dostaneme se do stavu aktivní studené války. Geopolitická konfrontace je věčná, neskončí nikdy, avšak studená válka získá mnohem aktivnější podobu“.
Kongresmani-demokraté mají za to, že válka s Íránem bude mít katastrofické následky pro USA a jsou proti návrhu zákona předloženého republikány. Což znamená, že šance na to, aby návrh ve své současné podobě prošel, jsou mimořádně malé, protože právě demokraté mají největší počet míst v senátu. Kromě toho už Bílý dům prohlásil, že hodlá tento návrh vetovat.
zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012_05_18/75177480/, 9. květen 2012, Czech free press
Írán: Jdeme do finále?
Pentagon je připraven zasadit úder Íránu
http://czech.ruvr.ru/2012_05_17/75036229/
Pentagon rozpracoval plán zasazení úderu po íránských jaderných objektech, prohlásil dnes americký velvyslanec v Izraeli Daniel Shapiro. Dodal, že při řešení problému íránského jaderného programu dávají USA přednost metodám nátlaku a diplomatickým metodám, nevylučují však ani použití síly. Dříve ministr obrany USA Leon Panetta uznal, že dojde-li k americkému úderu po Íránu, bude úspěšný.
USA a řada západních zemí obviňují Írán z rozpracování jaderných zbraní. Teherán tato obvinění zamítá a tvrdí, že realizuje mírový atomový program pro průmyslové cíle.
21. 5. 2012, Outsider Media
Medvěděv nevylučuje možnost jaderné války
http://czech.ruvr.ru/2012_05_17/75039453/
Vojenské zasahování do svrchovaných záležitostí jiných států může způsobit velkou válku, mj. za použití jaderných zbraní. Tento názor vyslovil dnes na mezinárodním právním fóru v Petrohradu ministerský předseda Ruska Dmitrij Medvěděv.
Podle jeho slov, zavedení všemožných kolektivních sankcí mimo mezinárodní instituce nenapraví situaci ve světě, a unáhlené vojenské operací v cizích státech končí zpravidla nástupem k moci radikálů.
21.5.2012, Outsider Media
Plán USA a Saudské Arábie na zničení Sýrie
Spojené státy a Saúdská Arábie přišly s novým plánem na zničení Sýrie, poté, co nedosáhly svých cílů pomocí vytváření nepokojů v zemi po více než rok, oznámila Press TV.
Podle této zprávy po selhání veškerého úsilí svrhnout syrský režim přišly Washington a Riyadh s novým plánem.
Tento plán má dva cíle, zaprvé ukázat, že v Sýrii k žádnému míru nedojde bez souhlasu USA, a zadruhé zničit stoupence syrské vlády a znemožnit jim podporu vládě.
USA a Saúdská Arábie došly k závěru, že syrskou armádu nelze rozdělit a že stávající prezident Bashar Assad má nad armádou naprostou kontrolu. Vědí také, že syrská bezpečnost má dobrou kontrolu nad celou zemí, dokonce i nad oblastmi, kde má opozice stále určitý vliv.
Mezitím, dodává zpráva, ačkoliv byla syrská ekonomika poškozena, v důsledku konfliktů, rychle se zotavuje.
USA zorganizovaly několik výborů, aby prosadily nový komplot proti Sýrii, a patří k nim i politický, vojenský a bezpečnostní výbor.
Politický výbor se skládá z americké ministryně zahraničí Hitlary Clinton coby dohlížitele, Dereka Chollet coby výkonného ředitele, bývalého amerického velvyslance v Sýrii Roberta Forda, Fredricka Hoffa coby člena a Jeffrey Feltmana coby koordinátora.
Feltman, podlé této zprávy, rovněž řídí další politickou skupinu, k jejímž členům patří také saúdský ministr zahraničí princ Saud al-Faisal a katarský ministr zahraničí šejk Hamad bin Jassim.
Feltman také dozoruje v Doha sídlící Úřad pro koordinaci zvláštní bezpečnosti v Sýrii. K jeho členům patří výzvědné agentury takových zemí jako USA, Saúdská Arábie, Katar, Turecko, NATO a Libye.
Bývalý saúdský velvyslanec v USA Bandar bin Sultan se dělí o své zkušenosti v Sýrii se skupinou a Feltman shromážděné informace vyhodnocuje.
Do vojenského výboru patří náčelník amerického generálního štábu generál Martin Dempsey jako šéf, a generálmajor Charles Cleveland a generál Frank Gibb.
Tato skupina spolupracuje s dalšími skupinami, ale má poslední slovo v logistické pomoci syrským teroristům, včetně rozsahu této pomoci a druhu výzvědných informací, které jsou syrským opozičním skupinám poskytovány.
Do bezpečnostního výboru patří zástupci 7-10 amerických tajných služeb, jakož i poradce pro národní bezpečnost Tom Donilon, ředitel Národní rozvědky James Clapper a ředitel Ústřední zpravodajské služby generál David Petraeus.
Bezpečnostní výbor má několik odnoží, jejichž posláním je vypracovávat komploty v bezpečnostní oblasti a informovat o situaci v Sýrii šéfa výboru, a rovněž vypracovávat zprávy pro formování americké bezpečnostní strategie u situace v Sýrii.
K hlavním cílům této strategie patří donutit Sýrii podvolit se americké politice a zabránit Rusům zajistit si stálou přítomnost v Sýrii.
K dalším cílům patří rozbití íránsko-syrské aliance tím, že se syrská vláda donutí postavit se na stranu USA, namísto Iránu a Ruska, zintenzivněním psychologické války a propagandy ze strany USA, jakož i jejich regionálních a mezinárodních spojenců, zavedením demokracie v Sýrii bez konfrontace s touto zemí nebo ohrožení bezpečnosti Izraele, a odstřižením spojení Teheránu se Sýrií a libanonským Hizballahem.
Tento plán bude realizován přímými vojenskými operacemi jednotek dobrovolníků operujících v Sýrii přes hranice sousedních zemí a regionů, včetně Libanonu, Turecka, Jordánska, Golan, iráckého Kurdistánu a iráckých kočovných regionů.
Vedení partyzánské války v syrských městech, zvláštní operace v oblastech pod kontrolou syrské vlády (včetně bombových útoků), lidové aktivity kombinované s polovojenskými operacemi a psychologická válka proti syrské armádě a rozvědce a lidem, to jsou další prováděcí fáze tohoto plánu.
Zpráva poznamenala, že saúdská výzvědná služba uzavřela dohody s americkými a izraelskými bezpečnostními firmami sídlícími v Ženevě o zintenzivnění ozbrojených konfliktů v Sýrii bez toho, aby do nich byly zapojovány další země. Tyto konflikty budou vedeny vojenskými a špionážními experty ve výslužbě, kteří teoreticky jednají ve shodě s Al-Kejdou.
Mezitím se Američané chystají vytvořit malé chráněné oblasti v Libanonu a použít je jako vojenské výcvikové základny. Tyto tábory budou vytvořené USA, Saúdskou Arábií, Katarem a Tureckem a budou je využívat Al-Kejda a syrská opozice. Některé části Iráku, obzvláště v provincii Anbar a regionu Kurdistán, který je ovládán Massoudem Barzani, byly vybrány k tomuto účelu také, protože Barzani úzce spolupracuje s izraelskou tajnou službou Mossad.
Saúdská Arábie bude mezitím pracovat se syrskými kočovnými kmeny, z nichž většina žije v okolí města Deir ez-Zor a v syrské poušti, která sahá až k Homs.
Libanonská vláda je také pod tlakem zástupkyně Feltmana, Elizabeth Dale, aby propustila 238 wahhabských ozbrojenců, kteří bývali členy takových teroristických skupin, jako Fathul Islam a Jund al-Sham.
Sýrie prodělává nepokoje od poloviny března 2011 a v těchto nepokojích bylo zabito více než 6.000 policistů, vojáků, příslušníků bezpečnostních složek a provládních civilistů.
US, Saudi Arabia plan to destroy Syria: Report vyšel 15. května na Presstv.com. Překlad Zvědavec, 21.5.2012
Třetí světová válka již začala
Konstantin Sivkov
Jako vojenský expert je první viceprezident ruské Akademie geopolitických záležitostí. Předpokládá, že třetí světová válka začne ještě dříve, než budou vyčerpány zdroje fosilních paliv, pitné vody a nastane nedostatek zemědělské půdy. Mnohé státy se na tuto globální válku připravují.
Soudobá geopolitika nejrozvinutějších zemí má vcelku jednoduché schéma – v první řadě opanovat a kontrolovat zdroje nerostného bohatství.
Zapomeňte na ideologii, zapomeňte na státy a národy, nevzhlížejte k náboženství, odhoďte všechny pakty a doktríny. Příští světová válka o takových malichernostech nebude. Lidé budou bojovat o holé přežití, o zbytky nerostných zdrojů, budou se zabíjet pro sklenici vody.
Co vůbec chápeme pod pojmem přírodní zdroje? Určitě ropu, plyn , uhlí a také uran a kovy potřebné pro průmysl, zemědělskou půdu, zásoby ryb v oceánech a mořích. A snad úplně naposled máme na zřeteli pitnou vodu, nejdůležitější a přitom nejobyčejnější věc, esenci života, kterou lze vyplýtvat a znehodnotit stejně jako ostatní přírodní kapacity.
Voda se zatím nestala předmětem spekulativního trhu na rozdíl od jiných surovin, jejichž zásoby se povážlivě tenčí. Zásoby fosilních paliv – ropy, plynu a uhlí – vydrží podle odhadu 40 až 60 let, při maximálních úsporách až 220 let. Na naší planetě žije šest a půl miliardy lidí. Z toho jich je ve vyspělých zemích čtvrtina – miliarda a půl. Kdyby najednou všichni začali žít tak dobře jako oni, řekněme třeba jako průměrný Francouz, všechny zdroje bychom vyplýtvali během deseti let. A právě z tohoto důvodu má soudobá geopolitika nejrozvinutějších zemí vcelku jednoduché schéma – v první řadě opanovat a kontrolovat zdroje nerostného bohatství. Ve druhé řadě nedopustit, aby ony tři čtvrtiny obyvatel planety žily lépe, rozvíjely se, vzdělávaly a hlavně, aby nespotřebovávaly více než nyní.
Strategie USA v této situaci je prostá – neposlušné země jsou obětí politického a ekonomického nátlaku, mediální šikany a vojenské agrese. Američané své zdroje svědomitě střeží a ty, které zdemokratizují, zprivatizují či zcizí jinde, pečlivě skladují v rozsáhlých podzemích rezervoárech. Kdyby v celém světě došla ropa, budou mít Spojené státy rezervy na dalších pět až deset let.
O mnoho lépe než s nerostnými zdroji na tom nejsme ani s potravinami. Jestliže se po generace soudilo, že světové oceány a moře budou schopné nasytit hladové lidstvo, podle posledních průzkumů to tak nevypadá. Místo nedozírného skladiště je k dispozici jen vyjedená spíž.
Stejně tak ubývá zemědělské půdy. Někde se přestala obdělávat pro nerentabilnost jako v zemích bývalého východního bloku,jinde kvůli špatné melioraci, která vede k rozsáhlé erozi jako v ČÍně, která ztratila celou třetinu úrodné půdy. Nedozírné plochy země pohlcuje poušť. Zanedbatelná není ani urbanizace a industrializace zemědělské půdy, stejně jako rozrůstání silniční sítě. Závislé na dovozu základních potravin jsou celé oblasti a státy.
Kapacity vodních zdrojů jsou a vždy byly nerovnoměrně rozložené, ale se zhoršující se ekologií planety se vztah člověka k této surovině bude zásadně měnit. Už více než dvacet let trpí téměř 40 procent světové populace nedostatkem vody a kolem roku 2025 se voda stane nedostatkovým zdrojem jako jiné, dnes dražší zdroje. V budoucnosti může dojít ke konfliktům o vodu, protože už nyní je 39 států závislých na jejím dovozu a 90 procent lidstva žije v zemích, které se o její zdroje dělí se sousedy. Na 700 milionů lidí ze 43 zemí má méně vody, než je minimální potřeba. Do roku 2025 pocítí nedostatek vody tři miliardy lidí.
Chudá bohatá Rus
Rusko je největší zemí světa, bohatou na všechny chybějící zdroje, ale s poměrně řídkým osídlením. Vedle nerostných surovin disponuje nedozírným množstvím kvalitní zemědělské půdy, ale i obrovskými kapacitami pitné vody. Vícezdrojů sladké vody má pouze Brazílie. Na území Ruska je dva a půl milionu řek, více než tři miliony jezer a celkové rezervy pitné vody se odhadují na 26 tisíc krychlových kilometrů. Jezero Bajkal je největším rezervoárem pitné vody na světě. Rusko přitom nespotřebovává více než dvě procenta svých zdrojů této vzácné suroviny.
Právě voda se může v budoucnu stát jednou z hlavních komodit na trhu. Boj o Arktidu, který mezi sebou vedou Rusko, Norsko, Kanada, Dánsko, USA a Velká Británie, není ani tak kvůli zásobám ropy a zemního plynu, ale je motivován skutečností, že jde o největší zásobárnu pitné vody na planetě. Kvůli globálnímu oteplování se však ledovce rozpouští v oceánu. Pokud se nepodaří tomuto procesu zabránit, stane se voda velmi brzy zbožím výnosnějším než ropa.
Anatomie třetí světové války
Někdy kolem roku 2050 budou lidé vystaveni akutní hrozbě vyčerpání zdrojů fosilních paliv, pitné vody a nedostatku zemědělské půdy. Budou mít hlad a žízeň, bude jim zima.
Třetí světová válka nebude válkou o ideologie či podobné hlouposti, ale krutým bojem o přírodní zdroje. Bude to série mnoha drobných konfliktů, které překvapí svojí četností v různých částech světa. V tomto období vznikne mnoho „aliancí z rozumu“, které se budou měnit podle akutní potřeby.
V tomto boji budou mít země bohaté na přírodní zdroje obrovské množství nepřátel z řad zemí, kterým bůh nedal suroviny, zato mnoho hladových krků. A země chudé na zdroje i obyvatelstvo, ale bohaté na moderní technologie a zbraně budou chtít také svůj podíl. Z tohoto pohledu se stává Rusko prvořadým cílem agrese.
Války o zdroje budou do jisté míry podobné koloniální éře. S jedním rozdílem. Koloniální války se vedly o území a lidi. Tyto války se povedou pouze o území, další lidi nikdo chtít nebude, jelikož by ujídali z kořisti.
Země, které nejsou součástí západní civilizace, nejsou připraveny na vojenskou konfrontaci
Proto můžeme s jistotou tvrdit, že třetí světová válka nebude válkou nukleárnÍ. Jinak by nešlo dobyté zdroje vytěžit nebo území osídlit. To však neznamená, že nedojde k použití jaderných zbranÍ. Je možné, že země, které budou chtít zamezit agresi, preventivně odpálí nukleární zbraně na svém území, čímž znehodnotí své zdroje a odradí nepřítele. Možná to bude jediná spása.
V globální válce musí být někdo poražen
Planeta Země zažila globální civilizační krizi. Tato krize byla způsobena několika disproporcemi, konkrétně:
- konflikty mezi růstem výroby a spotřeby a dostupnými zdroji;
- konflikty mezi „chudými“ rozvojovými zeměmi a „bohatými“ průmyslově rozvinutými zeměmi, mezi národy a nadnárodní elitou;
- konflikty mezi bezduchým volným trhem s mocí peněz a spirituálními kořeny různých civilizací včetně ortodoxních, muslimských, buddhistických a dalších.
Analýza možných řešení těchto nerovnováh a konfliktů ukazuje, že jsou antagonistické povahy, a krize nemůže být vyřešena bez výrazného narušení zájmů některých velkých geopolitických subjektů. To znamená, že účast ozbrojených sil je nevyhnutelná. Vzhledem ke globální povaze krize můžeme předpokládat, že účast ozbrojených složek bude globální rovněž.
Třetí světová válka bude svou povahou koaličnÍ. Země vytvoří koalice podle jejich loajality k jednomu ze dvou modelů světového řádu.
Půjde o konflikt většiny populace se západní civilizací
Prvním modelem je svět civilizované hierarchie, v němž několik málo vyvolených využívá zbytek lidstva. Druhým modelem je civilizovaná vzájemná podpora či civilizovaná harmonie.
Jinými slovy, válka bude vedena proto, aby definovala spirituální základnu nového světového řádu. Ten bude založen bud‘ na individualismu a útlaku, nebo společenství, vládě společného zájmu, abychom přežili a vzájemně se podporovali. To je hlavním rozdílem mezi nadcházející válkou a válkami bojovanými kvůli ekonomické redistribuci.
Dvě koalice již existují. První je aliance tak zvaných průmyslově vyspělých zemí představovaných západními civilizacemi. Spirituální základy této koalice jsou založeny na individualismu a materiálním vlastnictví, vytvářejícím moc peněz. Vojenské a politické jádro této koalice představuje blok NATO.
Do druhé koalice patří ortodoxní země, islámské a další civilizace, založené na vládě ducha nad materiálnem. Tato koalice má zájem na multipolárním světovém řádu. Přesto tyto země nepochopily, že mají společné geopolitické zájmy, nemluvě o nezbytnosti politické nebo vojenské jednoty.
Země, které nejsou součástí západní civilizace, nejsou připraveny na vojenskou konfrontaci, ani organizačně a ani co se týká technické připravenosti. Na druhou stranu má tato koalice převážnou většinu populace a kontroluje rozsáhlé přírodní zdroje a území. To značně zvyšuje jejich šanci na vítězství v dlouhé válce a poskytuje jim to příznivé podmínky pro boj s agresorem během počátečních fází války. Další potenciální výhodou je, že simultánní útok všemi směry je prakticky nemožný. To vytváří časovou rezervu pro konsolidaci těchto zemí do antiimperialistické koalice. Existuje možnost podpory zemí, které se stanou prvními obětmi agresorů.
Jediným omezujícím faktorem je jaderný arzenál Ruska
Válka již probíhá, doposud je však v relativně mírové fázi.
První fází je to, co můžeme nazvat pokus o mírové řešení krize, a blíží se svému dokončení. Schůzky G20 na bojišti právě nyní zjevně nepřinášejí výsledky. A tak zvolna začíná druhá fáze, kterou můžeme nazvat obdobím hrozeb před začátkem světové války. Během této fáze západní civilizace započala s přípravami na lokální války a ozbrojené konflikty kvůli zdrojům.
Hlavními akcemi této fáze jsou informační operace a akce v ekonomické oblasti, které mají různé formy, od ekonomických sankcí, po teroristické útoky na průmyslová zařízení, jakož i různé aktivity zvláštních jednotek.
Během několika let se započne s třetí fází, fází omezených válek, které se později přemění v totální světovou válku s použitím všech druhů zbraní.
Jediným omezujícím faktorem je v této chvíli jaderný arzenál Ruska. Podle předpovědí odborníků se Západ pokusí Rusku jaderný štít odebrat.
Vzhledem k situaci v Rusku, kdy pátá kolona Západu významně ovlivňuje rozhodování obzvláště v ruském obranném sektoru, co se týká směru, kterým se ruské ozbrojené síly vydají, můžeme očekávat vytvoření situace, která připraví Rusko o jeho jaderný štít.
Samozřejmě že to bude prezentováno a zabaleno jako skvělý boj za svět bez jaderných zbraní.
Rusko může očekávat fyzickou likvidaci svého jaderného potenciálu během prvních fází světové války (organizované teroristické útoky atd.), s následným přistoupením neoimperialistické koalice k neomezenému použití jaderných zbraní, které přinesou vítězství ve válce.
Ztráty v globální válce by se počítaly na stovky milionu lidí
Historie ukazuje, že elita sobecké civilizace se nezastaví před lidskými oběťmi, pokud existuje záruka, že oni samotní přežijí v bunkrech. Analýza ukazuje, že pokud se povede nová světová válka, zasáhne většinu světové populace, všechny kontinenty, oceány a moře. Této války se může zúčastnit více než 100 milionů lidí. Totální demografické ztráty mohou přesáhnout několik set milionů lidí. Proto musí všichni upřímní lidé na Zemi, včetně těch, kteří tvoří koalici „sobců“, učinit vše co mohou, aby se to nestalo.
Abychom tak učinili, musíme zmírňovat silou zákona nebo jinými metodami hrabivost nadnárodních a národních magnátů finančního sektoru. Musíme zarazit jejich ambice a hrabivé, nestoudné a někdy stupidní politiky. To lze udělat pouze na základě mezinárodního konsolidačního úsilí.
Dossier,2010, listopad
Převzato: http://www.ceskenarodnilisty.cz/