Bilderberg zasedal….

Bilderberg zasedal….

Bilderberg zasedal o víkendu v Kanadě

Vlivný think-tank, napojený na rodinu Rockefellerů, politickou a ekonomickou elitu západního světa, globální lobbistická skupina s půlstoletou tradicí, ovládající prostřednictvím svých členů kursy měn, vývoj ekonomik i ceny ropy, se ve dnech 8. – 11. června setkala v ottawském hotelu Brookstreet, aby tentokráte diskutovala vývoj cen na globálních ropných trzích, směřování venezuelského ropného průmyslu pod vedením levicového prezidenta Hugo Chaveze a dopady potenciální vojenské akce USA proti Íránu. I někteří rozumnější komentátoři skupiny, která má jinak mnoho fanatických odpůrců, tvrdí, že vždy přísně utajená až konspirativní setkání skupiny Bilderberg ustanovují ekonomický a politický program pro mnohé hlavní hráče průmyslového světa bez jakéhokoliv veřejného dohledu nebo odpovědnosti.

Patrice Basille, generální ředitelka hotelu Brookstreet , říká, že žádné setkání spojené se skupinou Bilderberg nebylo u hotelu formálně rezervováno. Basille řekla novinářům deníku Ottawa Citizen, že pouze dvě konference, jedna z Montrealu a další z Toronta, si rezervovaly hotel pro víkend začínající 8. června. „Co je Bilderberg?“ ptala se ředitelka. „Toto je poprvé, co o tom slyším…“ Setkání těchto „dvou skupin“ přitom střežilo bývalé výsadkářské komando SAS, dnes privátní služba Globe Risk Holdings pod velením Alana Bella…

Odsuzují Bilderberg jako elitářský a příliš mlčenlivý klub, nazývají jej protidemokratickým shromážděním „vysokých kněží globalizace“.

Název skupiny vznikl podle jména hotelu v Holandsku, kde se skupina sešla na pozvání Denise Healeye, Josepha Retingera, Davida Rockefellera a prince Bernharda v roce 1954. Záměrem mělo být spojit vlády a ekonomiky v Evropě a severní Americe uprostřed studené války. Od doby založení těchto setkání Biderbergskou organizaci mainstreamová média celého světa až na vyjímky tvrdě ignorují. Čtyřdílný televizní pořad „Tajní vládci světa“ vysílala v Británii komerční stancie Channel Four od 4. května 2001, občas o skupině Bilderberg napíše BBC nebo jiná liberální média.

Mezi pozvanými hosty pro tento rok je premiér Stephen Harper, Henry Kissinger, holandská královna Beatrix, guvernér státu New Yorku George Pataki, dále hlavní šéf firmy Coca-Cola, Credit Suisse, Royal Bank of Canada, Indigo books CEO Heather Reisman , Robert Pritchard z TorStar Corp., několik dalších tiskových magnátů a ministři Španělska a Řecka.

Jestliže se podíváme do minulosti Bilderbergské skupiny, najdeme zde vlivové osoby z celého světa, s důrazem na politické elity a silné hráče v ropném průmyslu a bankovnictví. Seznam hostů každoročních setkání Bilderbergské skupiny typicky uvádí jména ministr obrany USA Donald Rumsfeld; bývalý ministr obrany Paul Wolfowitz; Henry Kissinger , který skupinu pomohl založit ; americký senátor J. William Fulbright; ministr v Trumanově vládě Dean Acheson; podsekretář prezidenta Johnsona George Ball; Nelson Rockefeller ; David Rockefeller – Chase Manhattan Bank ; Kennedyho státní tajemník Dean Rusk; Gerald Ford; princ Philip; Lord Louis Mountbatten; CEO Monsanto Robert Shapiro; Robert S. Mcnamara; Margaret Thatcherová; Lester Pearson; Helmut Schmidt; bývalý kanadský ministr obrany Donald S. Macdonald; Henry Ford III; bývalý ředitel CIA generál Walter Bedell Smith; generál Alexander Haig; Michael Dukakis; Bill Clinton; viceprezident Dan Quayle; Conrad Black; Raymond A.J. Chretien; Stephane Dion; Preston Manning; Frank Mckenna; kanadský ministr financí Paul Martin; Stephen Harper (vůdce opozice v 2003, dnes konzervativní kanadský premiér), George Soros – Soros Fund Management , reportér CBS Dan Rather Fameux, prezident BP Peter Sutherland, Wolfgang Schäuble – CDU, ředitel španělské mediální skupiny PRISA (El Pais) Juan Luis Cebrián, premiér Finska Paavo Lipponen .

 

Několik kanadských politických osobností mělo přednášku v Bilderbergské skupině, včetně předsedů vlády Pierra Trudeaua a Jeana Chretiena, Premiér Stephen Harper se účastnil 2003 konference ve Versailles ve Francii. Českými hosty této vlivové skupiny byli politolog Pehe, velvyslanec Karel Kovanda a senátor Michael Žantovský.

Kanada naposledy hostila konferenci v letech 1993 Chateau Montebello v provincii Quebec a v roce 1996, kdy účastníky pozvalo vydavatelství Conrad Black do rekreacční oblasti Montebello na sever od Toronta.

Kanadské imigrační úřady zadržely ve středu 7. 6. 2006 pozdě v noci amerického aktivistu, filmaře Alexa Jonese a jeho spolupracovníky kameramany Ryana Schlickeisena a Aarona Dykese , na Ottawském letišti , zabavily jeho pas, vybavení, kamery a většinu z jeho věcí. Filmař, jehož kritické dokumenty zobrazují, jak se USA proměnily po 11. září 2001 (Vzestup policejního státu), cestoval do Kanady natáčet dokument o Bilderbergské skupině. Policie ho propustila až v okažiku, kdy se o jeho osud začla zajímat vlivný novinář z CBS – po 12 hodinovém výslechu. Alex Jones tvrdí, že policie mu řekla otevřeně, že jedná na přání Bilderbergské skupiny, která si nepřeje publictu. Hotel střežila o víkandu sooukromá bezpečnostní služba .

Převzato:  http://www.blisty.cz/2006/6/13/art28927.html

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz