Zánik Země

Zánik Země

Zánik Země

1.Výbuch sopek či supervulkánu

(Kromě již zmíněného nebezpečí Yellowstonského národního parku v USA)

 

Vědci včele ze seizmology a vulkanology domnívají, že by mohlo dojít ke katastrofálním erupcím supervulkánů i na jiných místěch planety Země a to především v Indonésii, kde na ostrovech Sumatra a Jáva jsou nebezečné sopky, z nichž tvoří supervulkány a to především Toba a Tambora. Supervulkán Toba soptil před 74 000 lety a kdyby v současnosti soptil způsobil by velké škody jako Yellowstone, či dokonce vědší. Někteří vědci se domnívají, že mezi Sumatrou či Jávou nebo dokonce u ostrovů se tvoří třetí supervulkán, jehož magmatická komora je větší než komora supervulkánu v USA. Někteří vědci se domnívají, že před 40 000 lety se otevřela magmatická komora nedaleko sopky Vesuvu a tedy nedaleko italského pobřeží. Sice výbuch komory nebyl strovnatelný z výbuchem supervulkánu , ale ovlivnil tehdy klima v tehdejším uspořádáním světa a dějin. Odhaduje se ,že na Zemi podle nejnovější studie , kterou vypracovala BBC je 30 až více supervulkánů, kteří hrozí výbuchem a jsou možnými potencionálními strujci zničení světa a lidstva , etdy naší civilizace. Tyto supervulkány se nacházejí v Evropě, Africe, v Asii, dokonce i u jižních cípů kontinentů a to v Jižní Americe, jižní Africe, nejznámnějšími , o kterých víme, že jsou nebezpeční jsou: Yellowstone, Toba , Tambora a supervulkán u břehů Velké británie. O dalších však nevíme nic a nevíme, kde se nacházejí a některé supervulkány se skrývají hlavně v případě, kde je množství nebezpečných vulkánů a vědci tak nemohou zjistit jest-li je to kalsická sopka nebo sopka , která může být supervulkánem. Dalším nebezpečím jsou i klasické sopky, které se nacházejí obzvláště na Kanárských ostrovech. Především Cumbre Vieja a Pico del Teide, které mohou ohorzit svět a lidstvo , ale ne tak ve velkém měřítku jako výbuch supervulkánu. Při jejich erupci může dojít  k tomu, že se ostrovy propadnou do moře a vytvoří 500 metrů vysokou vlnu tsunami, ta se rozdělí na 250 m vysokou vodní stěnu, která se povalí oceánem rychlostí 900 Km/h a zasáhne pobřeží Evropy, Afriky, Islnadu a Ameriky a to jak : Severní, Střední , tak i Jižní. Obzvláště Severní Amerika bude na tom zle a očekává se , že   především území USA a to od Washingtonu D.c, přes New Jersey, New York, savana , Florida, Texas, Huston a Dallas se povalí až 250 metrů i více vysoké vlny tsunami, které způsobí milióny obětí na životech. V Evropě a Africe takové nebezepčí nehorzí, díky skvěle budované oceánské pánvi, která naši Evropu a černou Afriku má ohrozit od katastrofálních účinků z erupcí na Kanárských ostrovech. Otázkou je však, kdy tato silná erupce přijde , zda-li do 5 let či do 10 let , neboť seizmická aktivita se na ostrovech zvýšila a Kanáry byjí na poplach , přesahuje už 40 % , a může dosáhnout větší pravděpodobnosti výbuchu sopek Pico del Tedie a Cumbre Vieja. Vědci se obávají tutiž erupce již brzy.

 

2.Změna klimatu

Spousta vědců , kteří pátrají  po příčinách změnách klimatu, přišli z novou studií, že za změnami klimatu může člověk a budď nastane nová doba ledová nebo planetu pohltí katastrofální vedro a sucho. Současný trend globálního oteplování se mnohonásobně urychlil, kdy vědci se domnívali, že ledovce a ledové čepičky na obou pólech neroztají tak rychle jak se čekalo. V současné době se objevuje hodně článků, které varují před úbytkem ledu a to především v Africe , na vyhlaslé sopce Kilimanžáru za posledních třicet let zmizel led a zmizelo tak 95 % ledové pokrývky. Na místě bývalého ledovce zbyl jenom malý sloupec ledu. Stejné je to i v Jižní Americe -v Andách, Bolívii a nebo i v Grónsku či na Antarktidě a Arktidě. Obzvláště na Severním a Jižním pólu hrozí v důsledku oteplování, že se zvedne teplota až o 6 či dokonce o 8 Stupňů Celcia a způsobí rozsáhlé záplavy , především v přímořských oblastech. Ohrožena je celá Západní Evropa, pobřeží Západní a Jižní Afriky, pobřeží Indie především Kalkata a Dílí, pobřeží Asie především – Hongkong, Šanghaj, či Japonsko v čele s hlavním městem Tokiem. Ohrožena jsou pobřeží Austrálie a Nového Zelandu, ale i pobřeží Ameriky . V důsledku rychlého trendu globálního oteplování je způsobeno i množství rekordních tropických bouří , i v těch místech kde to nikdo nečekal, především v Austrálii, Asii a nebo v Jižním Atlantiku. v Souvislosti s globálním oteplováním hrozí zastvaení Golfského proudu do Evropy a přísun teplého vzduchu . Na tuto probelamtiku upozorňuje film režiséra Davida Guggenheima Nepříjemná pravda, kde přednáší o globální hrozbě Al Gore, bývalý viceprezident USA a bývalý příští prezident USA, který i když měl nejvíce hlasů, prohrál a vyhrál Bush.

 

3.Bioterorismus

 

V souvislosti z ohrožením planety a lidského i živočišného druhu se mluví o takzvaném bioterorismu, jenž se jedná o viry, které by se zmocnili s pomocí CIA a FBI teroristé a ohrozili by tak lidstvo na Zemi. Viry by se šířily po celém světě a navíc by způsobily úmrtí miliónů ne-li miliard lidí. V návaznosti na tuto problemtiku reágoval režisér Mick Jackson, který natočil  film Hadův faktor. Kde hlavní roli biologa a doktora poručíka Smithe si zahrál Stephen Dorff, jeho pomocnici agentku Rachel Russelovou ,Mira Sorvinová, jeho snoubenku zavražděnou doktorku Amsovou , Sophie Mylesová a prezidentku USA – Angelika Hustonová. Film byl o bioterorismu, který se žačal šířit po USA, ale i do celého světa, ale vir, vznikl v USA a prostřednictvím CIA ho získala mezinárodní teroristická síť. Je to konspirační teorii, kdy skupina – Organizace Alfa, která je přímo podřízena prezidentce musí reágovat rychle, aby virus našla a zneškodnila aktéry, které vyučila CIA k lepšímu zisku Amerického kapitalismu. Film je prošpikován konspirační zradou, bezmocností hlavních hrdinů, kteří musejí pomoci prezidentce dostat se z této situace. Je sice krvavý , ale reaguje na otázku bioterorismu, který ohrožuje teď v současnosti svět.

 

4.Vyhasnutí naší životodárné hvězdy – Slunce.

Vědci zjistili, že Slunce ztrácí na své intenzitě a může ohrozit sluneční soustavu a svět. Podle jedné studie, se zjistilo, kdyby naše Slunce vyhalso, byly bychom všichni do 6 minut mrtví.
Při dohasnutí Slunce by se stalo, že by se Slunce smrštilo a následkem předlaku Hélia by se napnulo a způsobilo by , že by se napnutá hmota rozpínala po vesmíru a nabrala by do sebe vše, planetky, planety, měsíce, asteroidy, komety. Naší zemi, která je 3 planetou ve sluneční soustavě by to sežehlo a vše živé by zemřelo na ní. Ale nemusíme se bát, slunce je sice v polovině svého života, ale polovinu ne-li více let má ještě před sebou. V současné době existuje i tom film britského režiséra Daniela Boyela- Sunshien, kde skupina vědců, z mezinárodním obsazením. Michelle Yeohová, Chris Evans, Hiroyuki Sanada a Rose Byrneová mají za úkol se dostat k dohasínají naší hvězdě a nahodit ji s pomocí techniky zpět do normálu , aby hvězda se znovu vzpamatovala. Hit Sunshine je již v kinech a mapuje vše podle reálných faktů. Další ohožení planety: hurikány, tornáda, zemětřesení-super silná, megastunami, pád asteroidů, komet a další, ale i černá díra . Černá díra nám nehrozí zatím, až tak za bilión let. NASA se snaží bránit Zemi před asteroidem, který má ohrozit planetu v roce 2o29. Doufejme, že naší Zemi mine. Takže čím více víme katastrofách z vědy, tím více máme možností odhadnou, jest-li zanikneme 2012,2029, či 2060. Otázkou je, zda-li to vůbec příjde.

Napsala: Petra Bartošová

Převzato:  http://www.zmenyklimatu.estranky.cz/

/ Katastrofy / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz