Zvýšená potřeba serotoninu

Zvýšená potřeba serotoninu

Zvýšená potřeba serotoninu

 

Události v naší sluneční soustavě ovlivněné velkým množstvím mnohdy neznámých příčin vázaných k roku 2012 prokázaly, že tělesný organismus člověka v současné době vyžaduje o 120-150% více enzymu, který se nazývá serotonin. V Rusku byly vyvinuty serotoninové nálože, v současné době probíhá jejich testování.

Tak jak se přibližujeme k roku 2012 lidský organismus vyžaduje stále více serotoninu do krevního řečiště. Tento enzym produkuje hypofýza v součinnosti s hypotalamem a hypokampem. Činnost těchto ústrojí v mozku je dodnes záhadou, stejně tak jako skutečný význam serotoninu. Ukazuje se, že bude mít celou řadu dalších funkcí v těle než se doposud myslelo. Porovnává se ho s adrenalinem. Serotonin potřebujeme pro transformační vyrovnání se s rokem 2012.

 

Činitelé, kteří potencují (zesilují) produkci serotoninu v lidském organismu

 

 

 1. a) Tradiční fyziologická úroveňspánek, čistá voda

Ráno máme teoreticky optimální hladinu serotoninu – 115%, večer 85%. Projevuje se přirozená celodenní únava z úbytku serotoninu. Pokud si lidé přes noc neodpočinou serotonin se nedoplní na dostatečnou mez. Nejvhodnější doba pro jeho doplnění je mezi 15-17 hodinou, tehdy se ve spánku doplní několikanásobně. Slunce „žere“ serotonin, opálí nám kůži, ale po slunění jsme unavenější.

 

 

 1. b) Fyzická úroveň – Na jaře je vhodná konzumace kořene pampelišky, později syrová brokolice (připravená v páře), mrkev, červená řepa (pozor na pesticidy), dýně, slunečnicová semínka, sezam, dýňová semena a rebarbora. Z ovoce pak jablka a peckoviny (třešně, višně, švestky, broskve, meruňky).

 

 

Vliv biotopu na produkci serotoninu

Je žádoucí přítomnost jehličnanů – borovice, smrk, modřín. Vhodný je čaj ze zelených výhonků smrku nasbíraných se souhlasem stromu (na úrovni aury). Listnaté stromy – buk, dub, lípa a kaštan – stačí pobyt v jejich blízkosti.

 

 

 1. c) Citově-emoční úroveň

Jednoznačně odfiltrovávat ublíženost (litujte mě – sebelítost), strachy, stav citové nerozhodnosti – neschopnost zaujmout stanovisko na citové úrovni. Dále pak citové ulpívání na malichernostech, citově-emoční závislost. Lidé se schopností budovat stále větší vnitřní svobodu, svobodu ducha, mají větší produkci serotoninu do krevního řečiště. Citově-emoční vydírání škodí oběma stranám, je třeba pracovat na vnitřním osvobození se. Je to otázkou přežití.

 

 

 1. d) Mentální (myšlenková) úroveň

Dělejme a mysleme v životě tak, abychom se cítili příjemně. Je třeba myslet tvořivě a asociovat zvýšenou produkci serotoninu. Lze toho dosáhnout i přirozenou cestou. Neodmítat situace, kterým nerozumíme, ale snažit se je pochopit. Lidé, kteří jsou otevřeni jemnějším formám vnímání světa (esoterika, duchovno), mají menší úbytek serotoninu. Hladina serotoninu v těle se dá změřit (léčitelé). Činnost po západu Slunce produkci serotoninu zvyšuje.

 

Fyzické stimulace sympatických bodů na povrchu těla za účelem aktuálního zvýšení serotoninové produkce

Jde o mechanismus, který na přechodnou dobu dokáže poměrně velmi účinným způsobem zvednout produkci serotoninu. Nevýhodou je krátký účinek. Při náhlém úbytku energie s nastupující únavou a dalšími přidruženými symptomy je tato technika žádoucí. Kombinujeme v ní tlakovou stimulaci s asociačním (vizualizačním) faktorem.

Základní asociační produkce: vždy vizualizujeme příjemně medově-žluté ohnisko v podobě kuličky, která pulzuje.

Časové hledisko: dominantně používáme pocitové a intuitivní rozpoložení, přičemž důležité k ukončení stimulace jsou tyto pocitové vjemy:

– teplo rozlévající se do těla

– zřetelná obnova energie

– nutkání k smíchu

– pocit jako kdyby nám rostla hlava

– významné pocity lehkosti při přeexponování přecházející až do euforie.

 

 

Stimulaci není vhodné provádět před spaním, protože nahromaděná energie nám do rána nedovolí usnout.

 

 

Hledisko výběru

Existuje několik bodů, které můžeme využívat, přičemž pracujeme vždy s jedním, podle vlastního výběru.

Technika:

 1. Umýt se – sprcha na celé tělo pro odstranění alkalických nánosů z povrchu pokožky.
 2. Krátká relaxace během které zharmonizujeme činnost především 1. a 7.čakry.
 3. Zřetelně a jasně si uvědomíme význam a účel svého počínání s jasně stanoveným cílem.Pokud známe svoji optimální hladinu serotoninu, můžeme si tuto hodnotu asociovat.
 4. Sedneme si na zem do jakékoliv příjemné pozice tak, abychom měli volná záda. Páteř je třeba uvést do přímé polohy, dlaně obrátit směrem vzhůru a ruce položit na stehna. Zavřeme oči a přesuneme je (koukáme na třetí oko), ohneme špičku jazyka a necháme ho mírně ohnutý za horními zuby, kde se bude dotýkat vyvýšené oblasti. Přitom se mírně předsune lícní kost, a to dolů a dopředu.
 5. Vezmeme intuitivně ukazováček nebo prostředníček levé ruky a dotkneme se kolmo třetího oka. Ukazováček ubírá a prostředníček dodává energii.
 6. Dlaň pravé ruky přiložíme zezadu na hlavu (Medula oblongata), přičemž tuto pozici stimulujeme tak dlouho pokud cítíme vnitřní potřebu. Dochází k vyrovnání předního a zadního plátu 6. čakry.
 7. Poté stáhneme ruce opět na stehna, dlaněmi vzhůru a vizuálně prozáříme celé tělo příjemnou bílou energií.
 8. Přiložíme prsty obou rukou pod uši tak, abychom se prostředníčkem dotýkali míst pod lalůčky. Dlaně tvoří misku, jdeme rukama dolů na mízní uzliny, kde ucítíme tepnu. Představíme si na obou stranách (2 cm pod lalůčky) dvě zlaté kuličky průměru 1 centimetru, místo mírně stlačíme. Představíme si, že z každé kuličky jde zlaté vlákno do prostředí hypofýzy. Důležitá je představa pulsace individuálně přiměřeného charakteru. Zlaté kuličky symbolizují 2 Slunce energeticky spojená s hypofýzou-viz příloha. Doba stimulace vychází podle pocitových vjemů, neměla by přesáhnou 3 minuty.
 9. Ukončení procesu probíhá tak, že vrátíme ruce do původní pozice na nohou, několikrát se zhluboka nadechneme a vydechneme, prozáříme stříbrnou barvou celé tělo, poděkujeme a na chvíli si lehneme. Můžeme mít pocit vzdušných váčků, které se za chvíli rozplynou.

 

 

Nelze provádět při neléčeném vysokém krevním tlaku, u nízkého nechodíme v meditaci příliš hluboko, raději ji vynecháme. Aktuální onemocnění není překážkou, spíše naopak, serotonin pomáhá lépe zvládat nemoc.

Provádění není limitováno časem, je možný přenos na druhého člověka. Postavíme se za něj (sedí na židli s opěradlem vepředu), chytneme body na jeho těle (samozřejmě se souhlasem dotyčné osoby) a dále pokračujeme podle návodu.

Stimulaci je možno použít jako léčbu u psů a koček. Děláme na krku zvířete zhruba ve stejných místech jako u člověka.

 

 

zdroj:www.marieblankytna.blog.cz

/ Zdraví / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz