Japonský ministr obrany věří na UFO

Japonský ministr obrany věří na UFO

Japonský ministr obrany věří na UFO

Problematika UFO v současnosti hýbe japonskou vládou. Již druhý její člen prohlásil, že věří v jeho existenci. Tentokrát je to ministr obrany Šigeru Išiba, který prý soukromě prověřuje i možné reakce své země na potenciální příchod mimozemšťanů.

„Nemáme žádný důvod popírat, že existují neidentifikovatelné létající objekty a nějaké živé formy, které je ovládají,“ konstatoval Išiba podle agentury AFP před novináři a zdůraznil, že je to čistě jeho osobní názor.

Sám prý však již zkoumal několik různých scénářů pro případ mimozemské invaze do Japonska. „Pokud přistanou a řeknou: „Lidé na Zemi, buďme přátelé“, nebudeme to považovat za náhlé a neoprávněné napadení naší země,“ ujistil.

Podle Išiby je potřeba promyslet, jak návštěvníkům z jiných planet vysvětlit naše záměry, když nám nebudou rozumět. I tomuto problému se prý hodlá věnovat, opět ale jen jako soukromá osoba.

V úterý se podobně vyjádřil jeho kolega, hlavní tajemník vlády Nobutaka Mačimura. „Osobně jsem přesvědčen, že (ufoni) existují,“ prohlásil tehdy evidentně v žertu. Reagoval tak na požadavek opozičních poslanců, aby byly prošetřeny opakované zprávy o pozorování údajných UFO v Japonsku.

Do debaty o UFO se zapojil i šéf japonské vlády Jasuo Fukuda. Novinářům řekl, že osobně žádné neviděl.

 

 

Převzato:  http://branyvnimani.cz/

/ UFO / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz