40% svetového bohatstva vlastní 1% ľudí

40% svetového bohatstva vlastní 1% ľudí

40% svetového bohatstva vlastní 1% ľudí

 

Nejbohatší 1 procento dospělých lidí na světě vlastní 40 procent veškerého bohatství. Vyplývá to z dosud nejrozsáhlejší studie OSN o rozdělení bohatství na světě. Zpráva také zjistila, že mezi superbohatými jsou především zaměstnanci finančních služeb a internetových podniků.

K extremně bohatým zemím patří země v Evropě, v USA a některé země v asijském Tichomoří. Více než třetina nejbohatších lidí žije v USA, v Japonsku jich žije 27 procent, v Británii 6 procent a ve Francii 5 procent.

Británie je také třetí nejbohatší zemí co do bohatství na jednoho obyvatele. Každá osoba, žijící v Británii, vlastní v průměru majetek v hodnotě 127 000 dolarů, Japonci vlastní v průměru 181 000 dolarů na jednoho obyvatele a Američané 144 000 dolarů na jednoho obyvatele. Veškerá data pocházejí z roku 2000.

Nejbohatších 10 procent dospělých vlastní 85 procent veškerého majetku na této planetě. Polovina dospělých obyvatel Země nevlastní ani 1 procento majetku. Mezi nejchudší země patří Indie, kde lidé vlastní majetek v hodnotě 1100 dolarů na jednoho obyvatele, a Indonézie s majetkem 1400 dolarů na jednoho obyvatele. K nejchudším zemím patří také mnoho afrických zemí a Severní Korea.

Švýcarský časopis Bilan uveřejnil seznam nejbohatších osob, žijících ve Švýcarsku. Nejzámožnější z nich je Ingvar Kamprad, zakladatel supermarketu Ikea, jehož majetek se odhaduje na 21 miliard dolarů.

 

 

Převzato:  http://www.blisty.cz/

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz