Slota prosazuje vytvoření samostatného romského státu

Slota prosazuje vytvoření samostatného romského státu

Slota prosazuje vytvoření samostatného romského státu

Podle předsedy opoziční Slovenské národní strany (SNS) Jána Sloty by měli mít Romové vlastní stát. „Zde by se toto etnikum mohlo uplatnit, protože pouze oni si vzájemně nejlépe rozumějí. Nikde na světě, kde kočují, nezapadli do komunit státotvorných národů,“ uvedl Slota v článku zveřejněném na internetové stránce SNS.

Dne 16.09.2011 – 15:05 

Slota vyzývá k celoevropské diskusi a mezinárodní spolupráci na téma vytvoření samostatného státního útvaru pro Romy. „Do té doby si budeme muset pomoci sami. Na řešení problematiky nepřizpůsobivých občanů bychom měli spolupracovat všichni – politické strany, zákonodárci, vláda, samospráva, mimovládní organizace a církve,“ píše předseda SNS.

Podle Sloty cikánská otázka trápí i další evropské země, ale doposud nikdo nenašel spolehlivé a především efektivní řešení. „Tato komunita nemá s naší slovanskou podstatou a životní filosofií nic společného a ani staletí soužití neposunuly tyto dvě komunity blíž k sobě. Naopak, stále více se vzdalujeme,“ konstatoval předseda SNS.

Dokdy je budeme živit, táže se Slota

Slota tvrdí, že v čase, kdy si obyčejní lidé musí utahovat opasky, vláda jim zvyšuje daně, je otázka řešení problému nepřizpůsobivých občanů výsostně aktuální. „Tato katastrofální vláda na jedné straně nakládá odpovědným občanům, kteří pracují, a snižuje jim životní úroveň. Na druhé straně ignoruje řešení problému, který vysává sociální systém a zatěžuje ekonomiku státu. Do kdy budeme živit ty, co se po celý den jen potulují?“ položil otázku Slota.

Podle SNS by se sociální dávky měly vyplácet pouze těm, kteří odpracují minimálně 30 hodin měsíčně na veřejně prospěšných pracích. „Navrhujeme zpřísnění legislativy v otázce nároku na rodinné přídavky v souvislosti se zanedbáváním školní docházky a výchovných problémů,“ uvedl Slota.

Slota rád provokuje

Slovenský politik je svými kontroverzními a provokativními výroky pověstný. Velmi často se vyjadřuje proti maďarské menšině, ale stranou jeho zájmu nejsou ani Romové či homosexuálové, které označuje za zvrhlíky. Proslul například výrokem: „Nasedneme do tanků a srovnáme Budapešť,“ který pronesl v roce 1999.

Letos na jaře pro změnu přišel s myšlenkou, že Slovensko by mělo zvážit vystoupení z EU. [celá zpráva]

 

Převzato:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/244883-slota-prosazuje-vytvoreni-samostatneho-romskeho-statu.html

Poznámka k článku:

Slota je provokatér a nacionalista. Ovšem je třeba se zamyslet nad tím, že v některých věcech má pravdu. Otázka nepřizpůsobivých občanů – já bych to nazval parazitů – společnosti je více než aktuální. Je jasná jedna podstatná věc. Jestliže bude docházet k dalšímu sociálnímu propadu a tím i ke zvyšování chudoby obyvatel, bude se tato otázka více a více vyhrocovat. Má to celkem logiku a jistou zákonitost.

Neuznávám osobně nacionalismus ani rasizmus v jakékoliv podobě, protože vždy vede jeho zvýšená aktivita či převzetí moci k diktátu a válce. Konec konců historie to sama potvrzuje.

S myšlenkou vytvořit romský stát a vystěhovat je tam, případně jim přidělit nějaký ostrov daleko od civilizace, nahnat je tam z celé Evropy ať si vládnou sami jak chtějí není žádná nová myšlenka a podobné nápady se probírali u piva běžnými občany už dávno před Slotou. Takže nic nového. Nedokážu si ovšem přestavit samotnou realizaci. A to je právě ten zásadní problém. Není to realizovatelné a myslím si, že samotní Romové (cikáni) by na takovou realizaci nepřistoupili. Kdo by je živil? Není takový způsob žití  jaký mají daleko pohodlnější.

Který stát by postoupil a kde, byť jen část svého „výsadního“ území ve prospěch vzniku Romského státu? Který stát by chtěl mít takové sousedy? Domyslel Slota tatové mezinárodní problémy i dopady? Myslím si, že to je neřešitelná situace.

Faktem je, že se musí začít hledat řešení otázky tzv. nepřizpůsobivých občanů a to se týká všech, ne jen Romů.  Je to sociální vážný problém který se může vyhrotit v občanské nepokoje, násilí a nevraživost ze všech stran. Konec konců už jsou tady. Je to zásluha našich politiků kteří vedou náš stát do ekonomického a tím i sociálního propadu. A řešení?

 

 

 

 

Podívejme se co se děje v současné době.

 

 

Dostal jsem email od jednoho občana. Myslím si, že je potřeba se zamyslet.

Vyjádřete prosím podporu Varnsdorfu.

 

 

Velice každého, kdo obdrží tuto zprávu, prosíme:

Pošlete dál tento E-mail , aby se lidé dozvěděli co se ve Varnsdorfu skutečně děje a nevěřili lžím v novinách a lžím z úst vládních představitelů. Vrcholem je proslov policejního vajdy Kubiceho a neuvěřitelný a neuvěřitelně arogantní a skandální proslov pre Klause. Policejní vajda Kubice a jeho pražské gestapo chránilo cikány a masakrovalo Varnsdorfáky. Níže uvedené dva články a sekvence ve zkratce popisují co se ve Varnsdorfu dělo v sobotu 10.9. Pro další sekvence zadejte do vyhledávače youtube Varnsdorf demonstrace 10.9. Videožurnál: Demonstrace ve Varnsdorfu 11. Září 2011 – 9:56 | Miroslav Nepravdy, tomu by odpovídalo i Kubiceho lhaní o tom, jak místní zůstali doma…

Jen ze sebe dělá idiota, kdo chce, pravdy se dopátrá (díky bohu za internet).

Každopádně to, co předvádějí média (zejména veřejnoprávní ČT) je ubohost, která zasluhuje vyšetřování, jinak se vracíme hluboko před rok 89. Takže trochu jiný pohled, syrový, nesestříhaný. Např. tady je ten krvežíznivý dav plný radikálů. To by bylo, abychom ten dav nerozdráždili, že?:

 

Tenhle dav u divadla vypadal obzvlášť „nebezpečně“! Ale ani koňmo se ho nepodařilo patřičně rozvášnit…:

 

Co dodat, rozvášnili… Spokojeni, takhle to někdo potřebuje?

 

 

 

Občané na náměstí.

http://www.youtube.com/user/dreamboxlinux#p/a/u/2/18SgNl-K8Xo

 

Na youtube jsou další videa!

 

 

 

 

Informace z Varnsdorfu -11. Září 2011 – 9:39 | Miroslav

 

 

Bylo nás tam 2000. Extremistů pár desítek. Nevěřte médiím, mají příkaz buď lhát nebo alespoň mlčet. Sobotní večer byl masakr!!!!!!!! Prosíme o podporu a pomoc. V protestech budeme pokračovat dál, ale potřebujeme podporu z celé republiky. Snaží se nás umlčet. Cikáni to tu zde vnímají, že zvýšená přítomnost policie je tu proto, aby je chránila před námi. Proto se nyní již nestydí přepadávat i za bílého dne. Jsme zoufalí, musíme se bránit. Dnes v noci jsem mluvil s policisty z rumburského oddělení. Jsou nemilosrdně masírováni z pražského policejního vedení. Denně dostávají pokyny, jak mají umlčet protesty v regionu, je jim z toho zle, ale mají strach o místo. Místní policisté jsou´většinou s námi, ale musí poslouchat rozkazy z Prahy. A ty zní:

 

„zlikvidovat tento zárodek možného problému, nesmí se to rozšířit po celé republice.“

 

Proto tu dohlíží i ministr Kubice, aby všechno proběhlo, jak má. Bijci z Prahy, středních Čech a také už z Moravy nám dnes v noci ukázali, jak se tato vláda hodlá vypořádat byť i jen s náznaky občanské nespokojenosti. Lidi, dnes bojujeme ve Varnsdorfu i za vás …. jestli nás zlikvidují, pak půjdou i po všech ostatních.

Pomozte nám. Ve svých městech a obcích jistě máte svoje problémy. Dejte najevo, že chcete, aby byly řešeny. V roce 1989 to začalo v Teplicích. V roce 2011 to začíná ve Varnsdorfu. Nebo se vám líbí, co se na nás šije v parlamentu?

Cikánský problém je jen špička ledovce.

 

 

 

Z diskuse ve Varnsdorfu 11. Září 2011 – 21:37 | Miroslav

 

 

Dobrý den vážení spoluobčané,

události včerejšího dne mne nutí k zamyšlení nad tím, o co tu vlastně jde. Už jenom přítomnost ministra Kubiceho, který vše pěkně sledoval u Sportu, jak jeho ovečky mlátí dav. A nebojím se říci, že většina v davu byli občané našeho města. To že na těžkooděnce zaútočili policejní provokatéři (rozumějte příslušníci PČR) se už nikde nedozvíte. Shodou okolností jsem se pohyboval večer po náměstí, když sem dorazila skupina asi 30ti lidí. Myslel jsem si nejdříve, že jsou to skini. Ale k mému překvapení se z nich vyklubala policejní jednotka, která si vesele vyprávěla o tom, jak se jim to podařilo pěkně rozjet. Další věcí bylo  několik členů kriminální policie, kteří byli převlečení za novináře. Ale největší úder pro mne byl v restauraci v bývalých kasárnách. Po příjezdu policejního antonu jeho osádka vystoupila, schovala se v prostoru čerpací stanice a jeden z osádky šel objednat pivo!!!! Po jeho konzumaci opět posádka nasadila kukly, nasedla do antonu a s blikajícími majáky opět odjela lovit do města „extremisty“.

Ale co je mi opravdu na tom všem divné? To, že pan ministr jen tak náhodou řídí zásah policie. Že se tu najednou ukázal pan Liška s paní Peake a provokatéři od policie tu rozjíždějí zásah proti demonstrantům, pan Kubice jakoby náhodou ví, ve které zahradě byly schovány „zbraně“ extremistů. Dále novináři, kterým se vždy hodilo kdejáké šustnutí u policie, najednou referují ve všech novinách a tv zpravodajstvích jako přes kopírák. Jen poznámenávám, že nesouhlasím s názory pana Vandase a nejsem ani příznivcem extremismu. Ale včerejší události mne jen utvrdily v tom, že tady jde někomu o potlačení protestů za každou cenu. Odkud vítr fouká a co za tím stojí, nechť si každý přebere sám. Přeji vám všem hezký zbytek dne.

Za podporu děkují Varnsdorfáci

PS: Po dnešku je jasné, že se vlna odporu zvedá nejen u nás na Šluknovsku, na Jesenicku a v Krupce, ale i v Přerově!!!

 

Výše popsané je nejen k zamyšlení ale skutečně varující. To, že média  nám nepodávají objektivní a pravdivé informace o čemkoliv jistě většina z vás ví a není to nic nového. Cenzura ať chceme či ne existuje! Ovšem pokud jste pozorní a sledujete TV zprávy, jistě vám neušlo, že jistí provokatéři a pomáhači policie vyvolávající nepokoje tam bylo možné postřehnout. Nicméně to je známá taktika už z dob Rakouska-Uherska. Takže nic nového.

Faktem taky je, že jde o daleko víc, než jen o nějaké vyjádření názorů nespokojených občanů. Jisté nebezpečí tu existuje a to, že by si lidé mohli začít uvědomovat, že nemusí mlčet a že by mohli projevit svůj názor nespokojenosti ne jen v otázce nepřizpůsobivých občanů, kteří nás okrádají a sekají mačetami. Že jde o daleko víc a vládní, a tím i mocenské složky si to dobře uvědomují. Mohlo by se to zvrtnout v daleko širší občanskou neposlušnost a protest. Proto je nutné za každou cenu nepokoje utlumit a odstranit. Toho se bojí každá vláda a tak nedivme se, že na severu Čech jsou prosazovány taková opatření.

Ovšem musíme si nechat všechno líbit? Musíme mlčet, když jde o naše práva a spravedlnost?

 

Když budete pohlížet jednotlivá videa, ne jen že ledacos pochopíte a bude vám jasné jak se ve skutečnosti věci mají, ale objevíte tam i ty provokatéry a strategii politiků a policie.

Já nesouhlasím s hesly „ČECHY ČECHŮM“ a podobné, které skutečně podporují nacionalismus a rasizmus. Je to v podstatě nesmyslné heslo, protože Romové jsou taky Čechové kteří se tu narodili. Nemají žádnou jinou státní příslušnost. Nejsou jiné národnosti, protože Romové (cikáni) žádnou národnost nemají a nikdy neměli. Prostě nepatří z tohoto pohledu nikam, pouze tam, kde se narodili. Takže toto heslo není na místě.

Víte ono není podstatné kdo jakou má pleť a jak vypadá, zda je hnědý, černý, červený, žlutý, zelený, je to jedno pokud je pro společnost nepřizpůsobivý občan, tedy přesněji řečeno PARAZIT vysávající společnost i jednotlivce. To je to podstatné a zásadní. V tom dělají občané i politici chybu a pak jsou odsouzeni veřejností.

Pokud zazní podobná hesla v televizi ukazující demonstrace ve Varnsdorfu a i na videu, každý v tom vidí rasizmus a nacionalizmus a nikoho pak nepřesvědčíte, že jde úplně o něco jiného o práva slušných občanů.  Je potřeba se nad tím zamyslet a zvolit jiná hesla, které opravdu lidi osloví a budou odpovídat skutečnosti a nebudou znít jako provokace. To je můj názor.

I dobrá věc se dá takovými detaily zkazit!

A když už jsme u toho rasizmu, všichni víme jak se věci mají.  Rasizmus podporují a vyvolávají samotní Rómové. V podstatě oni sami jsou rasisté, protože nás tzv. bílé  nenávidí a dávají nám to vždy a veřejně najevo. A vláda? Ta rasizmus sama podporuje. Jak? Zákonem stanovený název pro Cikánskou menšinu je Rómové. Pokud veřejně nazvete Róma cikánem, ze zákona je to hanlivé oslovení s rasistickým podtextem asi tak jako v Americe oslovení černocha negr. Ovšem výraz Romů pro bílé Gadžo už hanlivé není a nikdo se nad tím nepozastavuje a ani v tom nikdo nevidí rasový podtext. Tedy opět nespravedlnost a nadržování této menšině. Za další, pokud kritizujete Rómy za jakékoliv porušování pravidel či zákona, jste označen jako rasista. A protože se skoro všichni bojí aby rasisty nebily označeni – ustupují! Je jedno zda to je obyčejný občan či úředník. Stále se ustupuje a navíc vládou tato menšina je podporovaná i sociálně. Prostě je živí za naše peníze z daní a protože Rómové to dobře ví, nic je nenutí pracovat. Proč by pracovali, když dostanou od státu to co potřebují a zbytek si ukradnou? No řekněte sami, dostal někdo z vás býlích jako rodina s dětmi příspěvek na vánoce? Odpustil vám někdo dluhy? Určitě ne!

A tak bych mohl pokračovat v dalších příkladech. Tedy stát tuto menšinu podporuje a zvýhodňuje jen aby někdo ze světa neoznačil naše politiky za podporující rasizmus. Ovšem skutečnost je jiná.

Když už jsme u těch nepokojů na severu Čech, tak musím dodat, že policie přišla chránit Rómy ne dělat přádek v sociální, právní i jiné vzniklé situaci. Ne! Přišli tlouct pendreky a potlačovat názory a protesty těch, kteří jsou perzekuováni a kteří chtějí rovnou spravedlnost pro všechny. Kteří nechtějí být utlačovány. A myslím si, že přirovnání s 89 rokem je na místě. Taky nás přišli mlátit aby ochraňovali negativní menšinu. V podstatě je to útok mocenských struktur vlády na samotný princip a zásady demokracie a svobod. A to není opravdu dobré.

Takže, to co se děje není v pořádku a neměli bychom mlčet.  Protože skutečně jinak si s námi za chvíli budou dělat co se jim zlíbí a to se týká nejen těch tzv. nepřizpůsobivých, ale i pánů politiků a jejich mocenských nástrojů, tedy policie, pomalu a jistě vytvářející strukturu totalitního a policejního státu. Je na nás, jak se k tomuto dění postavíme protože i to vytváří naši budoucnost.

 

 

Gaspar

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz