Vojenská cvičení
Mezi zářím 2000 a červnem 2001 Federální úřad pro letectví , FAA nechal, v 67 případech, pronásledovat zbloudilá letadla stíhačkami.Toto pronásledování narušitelů je rutinní procedura a většinou k němu dochází do 10ti minut od zaznamenání prvních problémů jako např. trvalá ztráta radiového spojení nebo ztráta signálu transponderu nebo při letu mimo kurz.Dle oficiálních zdrojů se ráno 11. září čtyři dopravní letadla odchýlí od daného kurzu a přestanou komunikovat a ani jedno z nich není pronásledované
Jak se může stát, při čtyřech různých incidentech, v jeden den, že vojenská i zpravodajská infrastruktura za bilión dolarů, prostě selže?
Američtí vojenští plánovači přesně takové scénáře předvídali a cvičili.
Jak bylo uvedeno USA TODAY,dva roky před útoky severoamerické velitelství protivzdušné obrany NORAD pořádal cvičení se stíhačkami pronásledující unesená letadla, která měla za cíl WTC.
Také plánovači z Pentagonu předvídali útok pět měsíců předtím, než se udál. Podle emailu z Pentagonu z Dubna 2001 chtělo letectvo uspořádat cvičení, kde by teroristé unesli dopravní letadla a použili je proti Pentagonu.A to za účelem zjištění času na vypuštění stíhaček. Ale podle emailu z Pentagonu byl plán nakonec zrušen,protože se zdál až příliš nerealistický…
Cvičení Amalgam Virgo
Konalo se 1. a 2.června 2001 a simulovalo úspěšné teroristické útoky.Cílem bylo zaměřit se na nekonvenční nebezpečí, včetně únosů letadel.
Plán zahrnoval: 1)Únos dopravního letadla,které potom narazí do Kapitolu.
2)Druhá část se před 11.zářím neuskutečnila.2 letadla,opravdoví piloti a agenti FBI se měli letadlo a dostat na bezpečné místo.
Na titulní straně byl …..
A 11.září probíhalo hned několik vojenských cvičení.Konkrétně 4.
„Ne, nemohlo nás to nijak negativně ovlivnit, spíše naopak, jak řekl generál Eberheart,
který v tu dobu velel NORADu, když vypovídal před Komisí pro 11. září, věřím, věřím, že jim řekl, že to naší schopnost reagovat vylepšilo.Probíhaly dvě velitelsko-štábní cvičení,jedno cvičení Ministerstva spravedlnosti,které s ostatními třemi nemělo nic společného, k tomu ještě probíhala skutečná akce,protože blízko Aljašky byla zpozorována aktivita ruských bombardérů.“
general Richard Myers
Cvičení Vigilant Guardian
11. září byl druhý den cvičení Vigilant Guardian,bylo pořádané náčelníky štábů a NORADem.Simulovalo unesená letadla na severovýchodě Spojených států.Vigilant Guardian je součástí
operace Global Guardian,masivního cvičení pro případ Armagedonu,které probíhalo na letecké základně Offutt spolu s NORADem. Původně byl Global Guardian plánován na září, ale byl přesunut na září. Cvičení bylo údajně zrušeno potom, co byla zasažena druhá Věž WTC.
Cvičení Northern Vigilance
Stíhačky byly poslány do Kanady a na Aljašku monitorovat cvičení ruských Migů. Northern Vigilance,
také vkládalo falešné údaje na obrazovky vojenských radarů tzv. „duchy“.
Tyto informace simulovaly zbloudilá letadla, která se účastníkům cvičení jevila jako reálná.
Ten den se honilo hodně „duchů“.Tři F-16 ze základny Andrews,která je 24 km od Pentagonu,byly poslány 330 km daleko na tréninkovou misi nad severní Karolínou.
Fort Belvoir, základna armády nacházející se 16 km od Pentagonu, se připravuje na cvičení,které mělo prověřit její bezpečnost v případě teroristického útoku.
Zaměstnanci v kancelářích pro Krizový management, na 23. podlaží budovy WTC 7,pokračovali s přípravami na TRIPOD, výcvik na biologický útok plánovaný na 12. září.
Národní zpravodajský úřad ve Virginii,začal v 8:35 cvičení,vedené týmem ze CIA v němž narazí letadlo do jejich budovy.
Kdo zabil Johna O’Neilla?
…..
Slyšel někdo z vás někdy o Johnu O’Neillovi?Já osobně ne.Na žádné stránce nebo v žádném dokumentu se nikdo nezmiňuje o Johnu O’Neillovi,v novinách ani v televizi,prostě nikde se o něm nikdy nemluvilo.Proč nemáme znát příběh tohoto muže?Odpověď je jasná: To John O’Neill je ten klíč….
John Patrick O’Neill (6.2. 1952 – 11.9.2001) byl nejlepší americký protiteroristický expert,který pracoval jako zvláštní agent a nakonec jako Asistent ředitele v FBI do roku 2001.V roce 1995, O’Neill studoval kořeny prvního teoristického útoku na World Trade Center v roce 1993,poté asistoval u zatčení Ramziho Yousefa, který byl vedoucí celé akce.Poté se dozvěděl o Al-Kájdě a bin Ládinovi a vyšetřoval v roce 1996 bombový útok na Khobar Towers v Saudské Arábii a v roce 2000 útok na USS Cole v Jemenu.Díky osobnímu napětí uvnitř FBI a federální vlády odešel O’Neill pracovat jako šéf ochranky ve World Trade Center, kde 11.září zemřel.
V roce 1995 se stal šéfem protiteroristického oddělení.Hned jeho první den mu zavolal Richard A.Clarke,který se právě dozvěděl,že Ramzi Yousef byl lokalizován v Pakistánu. O’Neill nepřetržitě 5 dní shromažďoval inforamce a zařídil úspěšné zatčení a vydání Yousefa.Byl případem zaujatý a pokračoval ve zkoumání útok na WTC v roce 1993,Yousef měl informace o Islámských militantech.O’Neill byl přímo zapojen do vyšetřování bombového útoku na Khobar Towers v Saudské Arábii.Byl ale znechucen úrovně spolupráce ze Saudy,údajně řekl řediteli FBI Louisu Freehovi,že jim „stoupá dým nad zadkama“-
V roce 1996 a 1997 pokračoval z upozorněními o hrozbách terorismu,řekl,že dnešní skupiny nejsou podporovány vládami a že jsou skupiny teroristů v USA.Tvrdil,že veteráni ze vzpoury Afgánských rebelů proti sovětské invazi představují hrozbu.Také v roce 1997 se přesunul do kanceláře FBI v New Yorku,kde byl jeden z agentů ve vedení protiteoristického oddělení a národní bezpečnosti.
V roce 1998 se O’Neill začal soustředit na bin Ládina.Když jeho kamarád Chris Isham,producent zpráv ABC,uskutečnil uskutečnil rozhovor mezi bin Ládinem a korespondentem Johnem Millerem,Isham a Miller složili informace dohromady a O’Neill dělal otázky.Po odvysilání rozhovoru,O’Neill tlačil na Ishama,aby vydal needitovanou verzi,kterou by mohl rozpitvat.
Později tento rok ambasády USA v Nairobi a Keni a Dar es Salaam v Tanzánii byli terčem bombových útoků.O’Neill doufal,že bude do vyšetřování povolán,protože věděl o teroristické síti Al-Kájdy.O’Neill byl nějakým nadřízeným FBI v New Yorku jako první mu bylo řečeno,že byli vynecháni z vyšetřování a později O’Neill odešel když další agenti z New Yorku byli posláni do oblasti převzít velení.
O’Neillova pozice v úřadu se začala pomalu jako jeho osobní styl hroutit,když ztratil služební mobil a Palm Pilot(něco jako PDA),nekorektně si vypůjčil auto z bezpečého domu a za krátkou dobu ztratil kufřík s tajnými dokumenty.Po té,co se přenesl přes mnohonásobnou kritiku,byl O’Neill přiřazen jako vedoucí vyšetřování útoku na USS Cole v říjnu 2000.Když přistál v Jemenu,stěžoval si na nedostatečnou ochranu.Při vyšetřování se dostal do konfliktu s Barbarou Bodinovou,americkou velvyslankyní v Jemenu.Oba dva měli odlišné pohledy při hledání jemenského majetku a při rozhovorech s cizinci a vládními úředíky a to potom vyústilo k jejich oddělení.
Po měsíci v Jemenu se vrátil do New Yorku o 9 kg lehčí,než tam odjel.Vrátil se do země pokračovat ve vyšetřování,ale byl blokován Bodinovou a dalšími.Pokračoval ve vyšetřování útoky na USS Cole,ale nakonec rozhodl,že vyšetřování FBI v Jemenu musí být zastaveno kvůli nepostačující ochraně.
V článku New York Times z 19.srpna 2001 vyplynulo,že O’Neill byl předmětem vnitřního vyšetřování FBI.Údajně byl zodpovědný za ztracení kufříku s vysoce tajnými dokumenty,obsahující další věci popisující veškerý špionážní a protiteoristický program v New Yorku.Kufřík byl nalezen krátce po jeho zmizení.Vyšetřování FBI vyplynulo,že kufřík byl ukraden při sérií hotelových krádeží a žádný z dokumentů nebyl ukraden ani nedotčen.
Několik lidí na O’Neilovu ochranu usuzovali,že byl předmětem kampaně proti němu.The Times oznámilo,že se očekává,že O’Neill do konce října odejde.
O’Neill začal svou novou práci ve World Trade Center v září 2001,údajně nastoupil 10.září.Byl dosazen Kroll Associates,v čele s kontroverzním ředitelem Jeormem Hauerem.Koncem října mluvil se svým přítelem Chrisem Ishamem o nové práci.Žertovali,Isham řekl:“Minimálně nebude zase bombový útok“,s odkazem na útok v roce 1993.O¨Neill odpověděl:“Asi se vrátí dokončit práci“.
O¨Neillovi ostatky byly posbirány 22.11.2001 a identifikovány Jerome Hauerem.Richard Clarke si později vzpomenul,že jen zbytky O¨Neilla byly posbírány.
Je náhoda,že expert na Al-Kájdu a bin Ládina zemře 11.září ve World Trade Center?Jak bylo řečeno v dokumentu „Who Killed John O’Neill“John O’Neill je klíč,prověřte si ho.
Vyšetřování Johna O’Neilla v kancelářích FBI v New Yorku byla vedena pod taktovkou CIA.Ty kanceláře byly v budově č. 7 ve World Trade Center.World Trade Centrum budova č. 7. Patra 23 až 26 byly federální kanceláře, pevnost všech těch federálních agentur v New York City.Zařízeno Jeromem Hauerem.Jerome Hauer byl ten chlápek co dal Johnu O’Neillovi jeho práci ve World Trade Center.World Trade Center budova č. 7 se zřítila v 5 hodin toho odpoledne.Budovu 7 nezasáhlo žádné letadlo.Ale byly tam ohně, zuřící v patrech 8, 11, 12, 13, a 18.Tyto patra, po pořádku:
Banka American Express
Securities and Exchange Commission (pp. komise dohledu nad burzou),
Standard Chartered Bank
City Group
Tyhle čtyři jsou finanční instituce.Všechna patra, která hořela, mají co dělat s penězma.V té budově také měly kanceláře tajná služba, IRS (pp. úřad daňové kontroly), a tajná centrála New Yorské pobočky CIA.
Představte si jaký druh usvědčujících důkazů klesl ke dnu v té budově.Tato pobočka CIA byla centrálou společného FBI-CIA vyšetřování al-Kajdy.Standard Chartered Bank užil Omar Shiekh Saeed,aby poslal těch 100,000 dolarů únosci Mohamedu Attovi.Ty kanceláře SEC byly před 11. zářím epicentrem vyšetřování insider tradingu.Podle úředníků z SEC,většina těch případů byla buď sešrotována, nebo na dlouhou dobu odložena.To vedl FBI agent John O’Neill.
Bezpečnostní složky a 11.září
Dá se říct,že všechno napovídá tomu,že za 11.zářím stojí ISI(Inter Service Inteligence-pákistánská rozvědka).Právě ISI je celosvětově známá svými známostmi s izraelskými militanty a hlavně-se CIA.Zajímavé je,že obě tyto agentury pomáhaly bin Ládinovi porazit Sovětský svaz….
ISI -> CIA
Omar Saeed Sheikh -> ISI,MI5
Po svém zatčení Saeed Sheik přiznal,že pracoval pro ISI a podle wikipedie při svých studiích v Británii pracoval také pro MI5
Khalid Sheikh Mohammed -> ISI
Tady jde jen o spekulaci,ale předtím,než byl Daniel Pearl unesen,tak svůj poslední telefonát udělal s kanceláře ISI,poté byl unesen a zabit KSM a Saeedem Sheikhem
Usáma bin Ládin -> ISI,CIA
Viz zde.
Mohamed Atta -> ISI
Saeed Sheikh poslal Attovi 100 000 dolarů na příkaz ředitele ISI
Ziad Jarrah -> Mossad?
Bratranec Ziada Jarraha pracoval pro izraelský Mossad.Viz zde.
Ramzi Yousef -> ISI
Yousef je synovec Khalida Sheikha Mohameda a právě ISI mu pomohla uprchnout(pak ho ale zadržela) po pokusu o atentát na Benazir Bhuttovou
Able Danger
Projekt Able Danger
Kromě toho, že tým Able Danger (schopné nebezpečí) odhalil teroristickou buňku na území USA, dokázal v říjnu 2000, dva dny před teroristickým útokem na americkou válečnou loď Cole, „křičet“, aby loď Cole nevplouvala natankovat do jemenského Adenu. Armáda tomuto varování nevěnovala pozornost, a přesto, že se o dva dny později potvrdila jeho oprávněnost, byl začátkem roku 2001, po nástupu Bushovy vlády, tým Able Danger rozpuštěn.
V červnu letošního roku pronesl republikánský člen americké Sněmovny reprezentantů, předseda Výboru pro ozbrojené složky, Kurt Weldon, ve sněmovně řeč, ve které se poprvé pokusil informovat americkou veřejnost o existenci operace Able Danger, která už koncem roku 1999 nebo začátkem roku 2000 identifikovala, v rámci mapování celosvětové sítě Al Kajdy tzv. brooklynskou buňku Al Kajdy a Mohameda Attu, budoucího vůdce útoků z 11. září 2001 na USA, jako jejího člena. Jediné noviny, které o této Weldonově informaci napsaly, byly noviny Times Herald z filadelfského předměstí Norristown, kde je volební okrsek Kurta Weldona. Teprve, když byla tato informace publikována v komerčním časopise Government Security News, zareagovaly začátkem srpna i New York Times, Washington Post a další americké sdělovací prostředky.
Hlavním zdrojem informací, o který se Kurt Weldon opíral, byl Anthony Shaffer, podplukovník výzvědné služby americké armády, který byl zřejmě jednou z vedoucích osobností projektu Able Danger, když o jeho činnosti v lednu 2001 informoval 3 hodiny i předsedu náčelníků generálních štábů americké armády a v březnu Steva Cambona, zvláštního poradce ministra obrany Donalda Rumsfelda. Tyto poslední informace ale vedly k definitivnímu rozpuštění týmu Able Danger. Podobné účinky měly i předchozí informace na nižších úrovních. Oficiálním důvodem k omezení činnosti týmu Able Danger v dubnu 2000 a zastavení jeho činnosti a zničení 2,5 terabytů dat nashromážděných jednou z jeho součástí v létě 2000, byly obavy právníků americké armády, že jde o nezákonné shromažďování informací o amerických občanech, přesto, že ani jeden ze čtyř odhalených členů buňky Al Kajdy v USA (a budoucích útočníků z 11. září) nebyl ani americkým občanem ani držitelem povolení k trvalému pobytu. Armáda směla uchovávat informace o lidech pobývajících na americkém území 90 dní a potom je mohla předat FBI. V září 2000 se o to Anthony Shaffer třikrát pokusil, ale pokaždé armádní právníci zrušili už domluvené schůzky jen několik hodin před jejich konáním. Tehdejší ředitel FBI, Louis Freeh o tom 17.11.2005 napsal ve Wall Street Journal: „jméno a fotografická identifikace Atty, to je přesně zpravodajská informace, kterou FBI mnohokrát použila, aby zabránila útokům a uvěznila teroristy.“
Podle publikovaných informací bylo hlavní metodou, které skupina Able Danger používala takzvané „dolování dat“ z veřejně dostupných zdrojů. V dubnu 2000 byla zastavena spolupráce expertů na dolování dat s Able Danger a činnost Able Danger pak byla, po velkém úsilí velení Pozemní zpravodajské válečné aktivity a Armádního zpravodajského a bezpečnostního velení, plně obnovena v září 2000 a během jednoho měsíce tým nasbíral informace, které mu umožnily varovat před útokem na válečnou loď Cole. Jednotliví členové skupiny uváděli jako použité zdroje pro dolování dat chatové rozhovory Al Kajdy na Internetu, finanční záznamy, hledání spojitostí mezi už známými teroristy a lidmi, kteří s nimi komunikovali a prohledávání komunikací radikálních mešit. Otázkou ale zůstává, do jaké míry se na odhalení Atty a tří dalších budoucích útočníků a na zjištění pravděpodobného útoku na válečnou loď Cole podílely zpravodajské informace od Anthonyho Shaffera, který byl v roce 2003 a 2004 služebně v Afghánistánu a byl zřejmě odborníkem armádní výzvědné služby na Al Kajdu.
Od začátku srpna letošního roku se začaly postupně objevovat další informace. Vyšlo najevo, že o operaci Able Danger informoval na podzim roku 2003 Anthony Shaffer v Afghánistánu členy personálu Národní komise pro vyšetřování útoků z 11. září. Není jisté, jestli členové personálu komise informovali o tomto setkání členy komise. Nicméně když se Anthony Shaffer vrátil do USA, byla mu ústně odebrána bezpečnostní prověrka, takže neměl přístup do své kanceláře, kde měl své osobní záznamy o operaci Able Danger a nemohl je tedy předat Národní vyšetřovací komisi, jejíž personál se s ním ostatně odmítl znovu sejít. Komise požádala o záznamy o Able Danger ministerstvo obrany, ale podle Anthonyho Shaffera dostala ani ne dvacetinu z těchto záznamů a zřejmě mezi nimi nebyly záznamy o teroristech, které byly vymazány v létě roku 2000. Členové personálu komise později tvrdili, že Anthony Shaffer se během schůzky v Afghánistánu nezmínil o identifikaci Mohameda Atty. Velitel jednotky Able Danger, Scott Philpott, o identifikaci teroristů informoval Národní komisi 10 dní před vydáním její závěrečné zprávy, ale podle vyjádření komise z letošního léta, neměl pro svá tvrzení dokumentární důkazy (opět nemohl předložit zničené dokumenty) a komise usoudila, že jeho informace byly historicky bezvýznamné. Bývalý ředitel FBI, Louis Freeh o tom napsal: „Tento šokující závěr – spojený s tím, že komise nevyšetřila Able Danger a nezahrnula to do svých zjištění – vyvolává vážné námitky k důvěryhodnosti komise a, pokud se fakta potvrdí, může způsobit, že se sama komise stane historicky bezvýznamnou“. O identifikaci teroristů promluvil na veřejnosti i civilní zaměstnanec, který pro Able Danger pracoval na smluvní úvazek James D. Smith.
21. září 2005 se konalo veřejné slyšení v americkém Kongresu věnované operaci Able Danger, ale jediný člen týmu, který na něm mohl svědčit byl Eric Kleinsmith, který už nebyl zaměstnancem ministerstva obrany. Ostatním ministr obrany, Donald Rumsfeld, zakázal svědčit ve veřejném slyšení s odůvodněním, že by byly vyzrazeny tajné informace. Anthony Shaffer byl dva dny před slyšením definitivně zbaven bezpečnostní prověrky. Člen bývalé jednotky Able Danger Eric Kleinsmith svědčil, že (jsme) „nasbírali obrovské množství dat pro analýzu, která nám umožňovala zmapovat Al Kajdu jako celosvětové nebezpečí s významnou přítomností ve Spojených státech“ a že v létě 2000 byli on, společně s Terri Stephensem, „nuceni zničit všechna data, schémata a jiné analytické produkty… vztahující se k Able Danger“. Členové Výboru pro spravedlnost americké sněmovny reprezentantů dostali od ministerstva obrany stovky stránek dokumentů až den před svým zasedáním, takže neměli čas si je prostudovat a toto veřejné slyšení tedy nepřineslo prakticky žádné informace.
Kurt Weldon se s tímto výsledkem odmítl smířit a nasbíral 202 podpisů členů americké sněmovny reprezentantů pod dopis Donaldu Rumsfeldovi žádající, aby umožnil zaměstnancům ministerstva obrany svědčit na veřejném slyšení o Able Danger a pokračuje ve sbírce podpisů v naději, že získá podpisy většiny členů sněmovny reprezentantů. Když se armádní zpravodajská služba (Defense Intelligence Agency – DIA) začala mstít Anthony Shafferovi za jeho veřejné vystoupení, vystoupil Kurt Weldon na jeho obranu a požádal o trestní vyšetřování činnosti DIA generálním inspektorem ministerstva obrany, které se mělo týkat jak toho, že DIA bránila veřejnému vyšetřování činnosti Able Danger, tak jejích pokusů pošpinit Anthony Shaffera. Podle Weldona DIA vrátila Anthony Shafferovi, který je stále ještě jejím zaměstnancem, několik krabic jeho „osobních věci“, ve kterých byly i tajné dokumenty obsahující podrobnosti o probíhajících zpravodajských operacích podnikaných společně DIA a Velitelstvím zvláštních operací podobně jako to bylo v případě Able Danger. Protože krabice obsahovala i majetek vlády v hodnotě 500 dolarů, označil to Kurt Weldon za sérii trestných činů. „To je horší než ruský gulag… To je něco, co bych očekával od Kim Čong Ila v Severní Koreji. To není Amerika!“, psal Weldon. Generální inspektor ministerstva obrany už na Weldonovu žádost zahájil vyšetřování. Kurt Weldon také napsal dopis Donaldu Rumsfeldovi, ve kterém mu napsal, že „jestli má být toto zacházení varováním těm, kteří budou v budoucnosti upozorňovat na nepořádky, že cena za veřejné vyjádření je příliš vysoká, bude kongres USA nucen odpovědět svým vlastním vážným varováním.“
„Vaše bezpečnost není v rukách Bushe,Kerryho nebo Al-Kájdy,vaše bezpečnost je ve vašich rukách….“
Usáma bin Ládin,v.2004
Převzato: http://jedenacteho-zari.7x.cz/