NASA hledá exoplanety

NASA hledá exoplanety

NASA hledá exoplanety

…nebo bude sledovat Nibiru a asteroid Apophis?

 

Exoplanety: (extrasolar planet = planety kolem jiných hvězd-sluncí)

 

Nový projekt. Nový teleskop Kepler má být vypuštěn do vesmíru 10:49:57 p.m. EST on March 6, 2009 – to je 7.3.2009 ve 4h49minut našeho času.

 

Název mise „Kepler“ je Hledání obyvatelných planet v mléčné dráze, takže v naší galaxii. Oficiální stránky mise jsou zde: http://kepler.nasa.gov/ .

Kdo by se chtěl více dozvědět o exoplanetách, může se podívat na oficiální stránky, kde jsou shromažďovány informace o zatím nalezených planetách, kterých je k dnešnímu datu (11.2.2009) objeveno 339. Sluncí s planetárním systémem je zatím 287.

 

Odkaz na stránky je zde: http://planetquest.jpl.nasa.gov/

Apophis:
Planetku objevili 19. června 2004 R. Tucker, D. Tholen a F. Bernardi v rámci projektu UHAS (University of Hawaii Asteroid Survey) na observatoři Kitt Peak v Arizoně s pomocí dalekohledu Bok o průměru 2,3 m. Protože toto těleso bylo sledováno pouze během dvou nocí, nebylo možno vypočítat dostatečně přesně jeho dráhu. Dostala proto pouze provizorní označení 2004 MN4 (resp. 2004 MN4). Teprve 18. prosince 2004 planetku znovu pozoroval G. Garrad v rámci programu Siding Spring Survey na stejnojmenné observatoři v Novém Jižním Walesu v Austrálii.

Vzhledem k tomu, že dráha již teď je dostatečně přesně známa, bylo planetce 24. června 2005 přiděleno katalogové číslo a 10. července 2005 dostalo na návrh objevitelů jméno Apophis („Ničitel“).

Zpřesněné výpočty krátce po objevu ukázaly, že nebyla vyloučena srážka tohoto tělesa se Zemí dne 13. dubna 2029 a těleso se dostalo na seznam nebezpečných planetek (PHA). Riziko srážky bylo tehdy oceněno stupněm 4 na desetistupňové turínské stupnici, přičemž pravděpodobnost srážky byla vypočtena na 1,6%, čili 60:1.

V současné době se uvádí, že riziko srážky se Zemí je nulové, a Apophis mine Zemi asi o 30-40 tisíc km.

Nibiru:
Dle Babyloňanů, bylo nebeské tělo spojené s bohem Mardukem. Název je z akkadštiny a znamená převozní člun, místo protnutí nebo místo přechodu. Ve většině babylonských textů je přiřazeno k planetě Jupiter; dle páté tabulky Enúma Eliš by to ale mohla být i Polárka, která v té době byla Thuban nebo také možná Kochab.

Podle spisovatelů Zecharii Sitchina a Buraka Eldema, odkazovalo Nibiru v sumerských textech na zatím neobjevenou planetu Sluneční soustavy, tyto názory však většina odborníků na archeologii a astronomii nebere příliš vážně…

O to vážněji je námět pojednáván v souvislosti s případným vychýlením zemské osy, k němuž má dojít podle názoru přívrženců mimosmyslového vnímání (telepatie, telekineze aj.) do 21. prosince 2012, který je Sitchinem zmiňován jako konečné datum Mayského velkého kosmického kalendáře.

Další odkazy:

Stránky Necronomicon, kde jsou základní informace o Nibiru, celkem stručně, jasně a čtivě sepsány do článečku…

http://koubic-sytes.mysteria.cz/necronomicon/necronomicon_babylon_nibiru.html

Stránky earth.tym.sk, kde je sbírka článků o Nibiru a planetě X…

http://earth.tym.sk/_sgg/ms_1.htm

Video 1, (vloženo na www.YouTube.com autory www.osud.cz)

Planeta x se blíží

odkaz:

článek na www.osud.cz zde: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=7357

Video 2 (také z www.YouTube.com)

Média začínají zveřejňovat obavy vědců kolem roku 2012

(pokud se nezobrazí české titulky, šipkou vpravo dole nastavte Zapnout popisky.)

odkaz:

Pěkný den všem, přeje: Jokanaan

 

Převzato:  http://rok2012.czweb.org/news.php

/ 2012 / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz