Velký bratr v nové podobě

Velký bratr v nové podobě

Velký bratr v nové podobě: Vězňům budou všity čipy

10:26 | 17.1.2008 | Aktualizováno Roman Gazdík

 

 

Poznámka: Osobní poznámky editora tohoto webu v modré barvě písma.

 

 

Londýn – Velká Británie se mění ve Velkého Bratra. Ostrovní království vede na poli sledování občanů na veřejných místech. Podle průzkumu z roku 2006 považuje svou zemi za „dohlížecí společnost“ 79 procent Britů, 51 procentům se tento trend nelíbí.

V Británii se nachází více než 4 miliony kamer, tedy jedna na 14 občanů. Pokud vyjdete na ulici, jste v průměru zaznamenáni 300krát za den.

Nyní podle listu Independent plánují úřady uskutečnit další krok směrem do „čipové totality“.

 

 

 

Nová technologie dozoru: špiočip

 

Britská vláda přichází s projektem sledování delikventů skrze satelitní technologie a podkožní čipy. Chce tak nahradit současné identifikační náramky.

„Přemýšlíme o využití této technologie již několik let, protože je to rozumné řešení problémů, kterým v této oblasti čelíme,“ prozradil britskému listu nejmenovaný člen vlády.

Čip technologie RFID alias „špiočip“, jak se mu už v Británii také říká, se používá běžně například místo čárových kódů na zboží v obchodech nebo v nemocnicích. Pilotní projekt spojený s péčí o pacienty pomocí RFID spustila ve spolupráci s firmou IBM i pražská nemocnice v Motole.

 

17 000 na monitorech, 80 000 ve vězení

 

V Británii je dnes 17 000 lidí odsouzených i propuštěných na kauci, kteří jsou 24 hodin denně sledováni pomocí identifikačních náramků připevněných k tělu.

Ročně však téměř 2000 pozorovaných, tedy přibližně osm procent, sledování uniká, protože dokáží s čidly manipulovat nebo se náramku zbavit. A právě tomu by měly špiočipy podle vlády zabránit.

Problémy britského vězeňského systému jsou však obecnějšího rázu

Satelitním sledováním britské úřady ulevují věznicím, které praskají ve švech. Ostrovní stát má dnes na hlavu nejvíce vězňů z celé západní Evropy a stojí ho to hodně peněz.

 

(Všiměte si slova „Satelitní sledování“!)

 

Technologie RFID

Během šesti let by měly být za 3,8 miliardy liber (130 miliard korun) vybudovány vězeňské kapacity pro dalších 20 000 vězňů.

 

(Chápu, že je nutné stavět další věznice a nejen tam, všude když vzrůstá umělá kriminalita. Postupně by bylo lepší, což je jistě v plánu, věznice nahradit koncentráky a pracovními tábory. Oni neřeší kriminalitu, tak aby ji omezili, spíše ji podporují aby mohli vyvolávat strach v lidech a byla tak snadnější cesta k zavádění čipů a sledování v podstatě kohokoliv.)

 

Bypass zdravého rozumu

 

Jak se ale dalo čekat, projekt špiočipů se vůbec nelíbí sociálním kurátorům a zástupcům lidskoprávních organizací.

„Pokud ministerstvo vnitra nechápe, proč je implantování čipu horší než bezpečnostní náramek, nepotřebuje právníka zabývajícího se lidskými právy, potřebuje bypass zdravého rozumu,“ komentoval pro Independent návrh Shami Chakrabarti, ředitel organizace Liberty.

 

(Ale chápe velice dobře a zdravý rozum ani lidská práva, zde nemají šanci na uplatnění. Jde přece o jiné cíle a to o moc a kontrolu nad kýmkoliv)

 

„Zacházet s lidmi jako s kusy masa, mi nepřipadá jako vylepšení systému,“ souhlasí ředitel národní asociace sociálních kurátorů Harry Fletcher.

Debata o využívání špiočipů ke sledování delikventů se vede v Británii již delší dobu. Před rokem a půl přišel s obdobným návrhem předseda Asociace šéfů policejních oddělení Ken Jones. Netýkal se ale vězňů, nýbrž pedofilů a sexuálních deviantů.

Pomocí technologie GPS a špiočipů by byli sexuální delikventi v reálném čase lokalizováni a mohlo by jim být zabráněno v přístupu do rizikových objektů, jako jsou základní školy.

 

(Jasně, důvod se vždy najde, jako je v poslední době prosazován strašák pedofilie apod. Později se najdou další a další důvody, proč zavést čipování. Pokud lze zabránit jim přístup do některých míst, tak to jde komukoliv a pro jakékoliv důvody)

 

Dobrovolní „čipaři“

 

Podle britského Economistu jsou už nyní špiočipy implantovány VIP zákazníkům v některých barcelonských a rotterdamských klubech. „Čipaři“ jsou pak pouštěni do veřejnosti nepřístupných místností a účty za drinky jsou jim automaticky odečítány z předplaceného konta.

 

(To je pěkná finta jak někoho zlákat k čipování pro jisté výhody.Pozor na to, jak jsem napsal, důvod se vždy najde!)

 

Osmnácti svým zaměstnancům implantoval špiočipy před čtyřmi lety také úřad mexického generálního prokurátora. Cílem bylo monitorovat vstup do místnosti se zabezpečenými daty. RFID čipy se používají i ve věznicích v USA, kde jsou pomocí nich monitorovány pohyby členů gangů.

Výrobky hlavního světového výrobce špiočipů, americké společnosti VeriChip Corp, v současnosti nosí na celém světě podle informací Independentu 2000 lidí.

 

 

 

Poprvé v české nemocnici: Hlídací čipy

14:42 | 6.12.2006

Praha – Fakultní nemocnice v Motole zkušebně zavádí identifikační čipy. Nejprve pro kontrolu majetku, ale brzy jimi chce označit i nemocné.

V počáteční fázi, která bude vyhodnocena v prvním čtvrtletí příštího roku, je 5 000 čipů nalepeno na počítače a další zařízení informačních technologií. Již příští rok však jimi nemocnice označí také malé pacienty v dětské části nemocnice.

(Kontrola majetku? No, to je další jakoby dobrý důvod, proč čipovat. Každý by si pro jistotu měl očipovat majetek, abyste měli jako kontrolu na „svým“ majetkem. Ale taky má kontrolu  státní moc! Ale zabrání se tak rostoucí umělé kriminalitě. Těžko! Ale budou vědět o každém, jakoby vašem špendlíku.)

 

 

Z obchodů do zdravotnictví

 

Čipy RFID

 

Radiofrekvenční identifikační visačka RFID je ve své nejjednodušší podobě malým čipem s anténkou. Když je vystavena rádiovým vlnám ze skeneru, pohltí rádiovou energii, díky ní se oživí a vyšle informaci, kterou v sobě nese. Do vylepšených čipů je možné údaje doplňovat, neboli skener může do čipu připsat i nové informace o předmětu, který označují.

Identifikační čipy RFID dnes znají lidé obvykle z obchodních domů, kde jsou připojeny ke zboží a způsobí poplach, když je někdo neoprávněně odnáší. Mají však mnohem širší uplatnění. Jsou v nich zakódovány údaje o předmětu, k němuž jsou připojeny. Běžná čtečka (skener), což může být přenosné zařízení o velikosti diáře, obvykle zjistí tyto údaje až na vzdálenost několika metrů. Čipy tedy umožňují sledovat pohyb zboží od výroby až po konečný prodej.

Ve špičkových zahraničních nemocnicích se už identifikační čipy používají. Sledují pacienty i pohyb léků. Britské zdravotnické úřady dokonce rozhodly, že na klinikách pro umělé oplození se budou muset zkumavky se spermiemi, vajíčky a zárodky označovat čárovým kódem nebo těmito čipy. Mělo by se tak zabránit lidskému omylu, při němž by lékaři oplodnili spermiemi nesprávné embryo, nebo je implantovali nesprávné ženě.

 

 

Dnes inventář, v létě pacienti

V motolské nemocnici zatím čipy, zhruba o velikosti tenké krabičky od zápalek, označují pouze část vybavení, které se pak dá snadno sledovat. „Místo odškrtávání jednotlivých položek na papíře kontrolor vstoupí se skenerem do místnosti a na displeji hned vidí, které sledované předměty jsou uvnitř,“ popsal na dnešní tiskové konferenci Michael Souček ze společnosti IBM, která čipy v motolské nemocnici zavádí.

„V srpnu nebo v září příštího roku skončí rekonstrukce naší dětské nemocnice a pak předpokládáme, že čipy využijeme tady,“ řekl na tiskové konferenci motolský ředitel Miloslav Ludvík.

Již dnes někteří pacienti dostávají v Motole náramek, na němž jsou napsány základní údaje o nich: jméno, zařazení na oddělení a podobně. Na náramku je i kapsička pro identifikační čip, zatím prázdná.

V případě dětských pacientů, s nimiž asi u třetiny v nemocnici nezůstávají rodiče, by čip umožnil jednoznačnou identifikaci. V porodnici by pak snížil potenciální riziko záměny novorozence.

 

Zločinu nezabrání

 

Také plánované označení dospělých pacientů slibuje výhody. „Například nemocní s Alzheimerovou chorobou si mohou v pokoji snadno splést postel a lehnout si do cizí. Pak hrozí, že dostanou léky určené někomu jinému,“ popisuje ředitel Ludvík.

Pokud však budou identifikačními čipy označeny léky i pacienti, sestra přejede skenerem obal léku a náramek nemocného, a přístroj určí, zda jde skutečně o předepsaný lék, a zaznamená, že jej pacient právě dostal.

 

(Taky dobrý důvod! A k čemu je tam potom zodpovědný zdravotní personál? To je sestra tak tupá, že nerozezná pacienty? A registrace podávaných léků? No taky to může být tak, že právě kontrola léků může být ten pravý důvod, aby se mohla globálně sledovat účinnost různých léků – jedů – a jak fungují. Tak máte kontrolu na pokusy na lidech, prováděné farmacií a je možná kontrola účinnosti postupné genocidy lidstva. Nejlépe je začít u těch už nepotřebných a stát zatěžujících občanů ve státním rozpočtu a důchodovém financování. Důchodců a hodně nemocných. Myslíte si, že to není možné??? Ale vždyť to je v plánech NWO!)

 

Tato technika však nemůže zabránit zločinům, jaký se stal v havlíčkobrodské nemocnici, kde zdravotník záměrně podával nesprávné léky a zabíjel nemocné. Může ovšem zamezit případným chybám při podání léků.

 

Označkovaní doktoři

Zahraniční představy o využití čipů RFID ve zdravotnictví počítají například s tím, že čipem budou označeni i všichni zdravotníci. Takže systém automaticky zkontroluje, zda třeba v operačním sále jsou skutečně přítomni určení lékaři i ten správný pacient a potřebné zdravotní vybavení pro plánovaný zákrok.

 

(To už jdou v té mocenské paranoidě tak daleko, že se bojí kriminality i zde? Určitě nikoliv. Důvod je jistě úplně jiný. Nevím, jestli je vůbec bezpečné se dnes nechat vůbec operovat. V době narkózy mají nad vámi absolutní kontrolu a v podstatě do vás mohou vpravit cokoliv, třeba i milimetrový čip. A nejde jen o čip! Přemýšlejte sami. V dnešní době je potřeba nevyhnutelně nutné, abyste dělali cokoliv pro to, abyste byli zdraví a nemohli tak mít nad vámi kontrolu.)

 

V Motole tak daleko nejdou. (ZATÍM, co bude ale zítra?) Ředitel Ludvík však připustil, že uvažují o zkušebním projektu, při němž budou pomocí čipů označeni zdravotníci, takže půjde zjistit jejich pohyb po nemocnici.

Vyhnul se přímé odpovědi na otázku, kolik zavádění čipů stojí. Zdůraznil však, že náklady se budou snižovat úměrně zlevňování čipů. „Programovatelné čipy, které používáme pro inventarizaci majetku, dříve stály tři eura a za tuhle cenu bychom je nikdy nekoupili. Dnes stojí přijatelných 55 eurocentů a cena bude určitě dále klesat,“ řekl. Jak dodal, nemocnice chce na zavádění čipů získat finanční podporu z Evropské unie.

Motolská nemocnice je největší české zdravotnické zařízení. Pracuje v ní 5,5 tisíce zdravotníků, mají zde 2,5 tisíce lůžek a za rok ošetří 80 000 hospitalizovaných a 880 000 ambulantních pacientů.

(To je čipů!!!)

České dráhy začínají s Velkým bratrem

00:00 | 11.9.2006

Praha – Chystané čipové In-karty umožňují přesně sledovat, kdo kam jel, a vytvářet tak cennou databázi. Dráhy nyní začínají sbírat údaje, postupně je získají od milionu lidí.

České dráhy budou první firmou, která takzvané RFID čipy strčí do kapes svých zákazníků. Obsahují je zmíněné In-karty, které se prvním cestujícím dostanou do rukou už koncem září. (2006!)Ten, kdo bude chtít na železnici slevu, se jim nevyhne. (další dobrý důvod) Ale s tím ani nebezpečí, že může být sledován na každém kilometru železnice.

In-karty nahradí postupně všechny současné slevové karty. Nově tak vzniknou například karty In-zákazník, In-junior nebo In-senior. „Během příštích dvou let by měl vlastnit tuto kartu Českých drah každý desátý občan České republiky,“ předpokládá firma podle údajů, které uvedla v tiskovém prohlášení.

 

 

 

Nezvyklé, bezohledné

 

Do podoby čipových karet chtějí dráhy převést v budoucnu i dnešní „papírové“ služby. „Zákazník má zatím možnost využít jiných slev, které na čipové kartě nejsou – například kilometrickou banku,“ řekl deníku Aktuálně.cz Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí Českých drah

Systém čipových karet je bezesporu krokem vpřed (???- pro NWO?) – přinejmenším zjednodušuje odbavení cestujících, a tím jim šetří čas a drahám peníze. Umožňuje však současně nedobrovolné sledování a evidenci cest zákazníků.

To se nelíbí právníkům ani odborníkům na marketing.

„Zvolený postup je nezvyklý a považuji ho za bezohledný. Respondent by měl vždy mít šanci odmítnout jakýkoliv výzkum a mít možnost se mu vyhnout,“ nesouhlasí s postupem Českých drah odborník na marketing a PR Vadim Petrov. (A vy si myslíte, že se někoho budou ptát?)

„Takové sledování systém opravdu umožňuje, ale my ho hodláme využívat pouze do míry, kterou nám umožňuje zákon,“ ujišťuje mluvčí Ondrůj. (Všichni víme, že zákony neplatí bez rozdílu pro všechny a pokud by se to někomu nelíbilo, odsouhlasíme si nějaký nový zákon a zavřeme občanovi hubu!)

Na hranici mravnosti

 

Advokát Zdeněk Hromádka upozorňuje na největší slabinu nového drážního systému – evidenci pohybu lidí. Na to podle advokáta České dráhy nemají právo. „Minimálně je to na hranici mravnosti a obchodních zvyklostí,“ dodává Hromádka.

Upozorňuje i na další úskalí: databáze by byla lákavým cílem mnohých internetových pirátů.

(Opět pomyslná kriminalita? Proč ne? Vždyť jsme všichni potencionální kriminálníci!)

České dráhy by o informace o pohybu lidí mohla žádat policie nebo tajné služby. (Ale proto se to dělá! Policie i tajné služby mají právo tyto informace získávat kdykoliv a dokonce zákonným způsobem. Dokonce mají na ně právo i cizí složky jako CIA. Zapomněli jste na „protiteroristický zákon?) „Policejní orgány s Českými drahami kvůli využití informací z čipových karet nespolupracují. Pokud však dráhy tento systém spustí, ze strany bezpečnostních složek patrně vzroste o databázi zájem,“ řekl ředitel bezpečnostního odboru ministerstva vnitra Michal Mazel a potvrdil: „Ve výjimečných případech by policie mohla tyto informace využít.“  (Kde je ale vymezení „výjimečných případech“, není to spíše tehdy, kdy se to hodí?)

Úřad na ochranu osobních údajů se tímto případem dosud nezabývá, protože čipové karty se teprve připravují: vyjádří se, až v případě reálného podezření na porušení zákona.

(Zákony se upraví podle potřeby a Úřad na ochranu osobních údajů je tu jen proto, aby měl občan jen pocit, že má někde nějaké zastání. Všechno to jsou jen kecy! Stát si poruší zákony, kdy bude chtít a tento úřad stejně nic neudělá. Nevěříte? Uvedu příklad. Mnohdy se zaslechne, že je nutné ochraňovat data občanů, proti zneužití, jako je příkladně rodné číslo. Dost se kolem toho někdy jako naoko dělá humbuk. Jenže stát vás na druhou stranu nutí rodné číslo zveřejňovat a dát tak k dispozici komukoliv. Věřte, nevěřte, je to tak. Všichni podnikatelé, jednatelé a majitelé firem, jsou zveřejněni i jejich data s plným rodným číslem na internetu v Obchodním rejstříku. Kdokoliv tyto dada může veřejně získat! A navíc, u živnostníků IČ na živnostenském listu je v podstatě rodným číslem! Na všech fakturách, razítkách, smlouvách, je v podstatě vaše rodné číslo veřejné. Zamyslel se někdo z vás nad ochranou osobních dat a tímto zákonem? Co udělal Úřad na ochranu osobních údajů za celá ta léta? Vše, je jen oblbování a občanů! Chraňte se a bojujte za svá práva, než bude pozdě!)

 

Přesný výzkum má cenu zlata

 

V každém případě dostanou České dráhy do rukou výsledky unikátního „průzkumu“, za který by jiné firmy platily zlatem.

Přesné statistické údaje o přepravě cestujících jsou ceněným zbožím nejen pro dopravní společnosti. V žádosti o In-kartu musí totiž zájemce uvést jméno a příjmení, ale také datum narození. A právě věk je jedním z marketingově cenných údajů. Umožní detailní selekci zákazníků do věkových skupin a naprosto přesný výzkum chování zákazníků.

K těmto údajům sice nemají přístup průvodčí, ukládají se však do centrální databáze a systém umožňuje velmi přesnou analýzu chování cestujících: odkud kam a jak často jezdí.

 

Slevy za možnost sledovat

 

„Taková databáze má marketingově obrovskou cenu. Jen namátkou například pro časopisová a novinová vydavatelství, celé turistické odvětví nebo pro studia přesunu zaměstnanců za prací,“ analyzuje možná využití databáze odborník na výzkumy trhu a marketing Milan Postler z Vysoké školy ekonomické. (Opět jako dobrý důvod, ale nenechte se ošálit!)

In-karta přinese podle Českých drah svým držitelům i nové výhody a slevy. České dráhy chystají například věrnostní program, jednodušší bude nahrazení ztracené či zcizené karty. In-kartu bude v budoucnu možno nabít penězi a používat jako elektronickou peněženku. S tou by mělo jít i platit ve vybraných obchodech. (To ovšem dnes umí i implantované čipy!)

 

Chytré rádiové čipy míří do Česka

00:00 | 19.6.2006

Praha – Pohodlí, nebo hrozba osobní svobodě? Otázky etiky obchodníci při používání tak zvaných RFID čipů příliš neřeší.

Rádiové identifikační čipy mají být náhradou čárových kódů. Jejich rozměr (menší než 1 mm), schopnosti a v současnosti i cena je k tomu předurčují.

 

Přichází Velký bratr?

 

Objevují se však i obavy ze zneužití čipů ke sledování pohybu a chování zákazníků, obavy z povinného „očipování“ lidí vládou, obavy z nástupu reálného Velké bratra. (NWO)

O tom, že obavy mohou být oprávněné, svědčí i zákon, který nedávno přijal stát Wisconsin. Podle tohoto zákona nikdo nesmí násilně zavést čip do lidského těla. V případě porušení hrozí pachateli pokuta ve výši deset tisíc dolarů za každý den, kdy měla oběť čip v těle. (Nebylo by špatné takový zákon prosadit i u nás. Co ty na to občane?)

Zákon byl přijat v návaznosti na snahy a silný lobbing americké společnosti VeriChip Corporation na používání jimi vyvinutého mikročipu určeného pro lidi.

Ten je skryt ve skleněné schránce a injekčně má být vpraven do svaloviny. Je na něj možno jak zapisovat, tak z něj číst, a to vše bez vědomí nositele.  

 

Jak RFID čip funguje?

RFID čip je malinkatý, menší než 1 mm, a nese unikátní identifikátor, tzv. elektronický kód produktu (EPC). Existuje několik druhů čipů. Některé mají vlastní zdroj energie, jiné si berou energii ze čteček a jsou tak pouze pasivní, další umožňují dokonce i zápis informací a mají kapacitu několika stovek kilobytů. (jsou vyvinuty a už se používají s daleko větší kapacitou, která je zde uvedena, jen proto, aby vás neděsily)

Výhodou je, že čtečka nemusí být přiložena přímo k čipu, jako tomu je u čárových kódů. V současné době existují čipy a čtečky, které fungují i na deset a více metrů. (Jenže, zapomíná se na to, že existují i další technologie, které je nutné přičíst do souvislosti. Samotný čip, nemusí mít velký dosah čtení a snímání dat. Nezapomeňte na mobilní telefon, který je silný vysílač i přijímač, který má v podstatě skoro každý u sebe. Přes mobil se čip napojí, nebo naopak, na satelit, nebo kamkoliv jinam, kde je to potřeba. Tak lze kontrolovat i zaznamenávat to, co mluvíte a s kým mluvíte. Je to jeden z příkladů využití!)

Další výhodou oproti čárovým kódům je unikátnost kódu EPC. To poté umožňuje sledovat každý jednotlivý výrobek na jeho cestě od výrobce až k zákazníkovi. Čip však neumírá. Žije stále dál, a proto je možné sledovat zákazníky poté, co obchod opustí.

 

Zavedení je jen otázkou času

První masivní použití čipů se odehrává na současném mistrovství světa v Německu. Každá z téměř čtyř milionů vstupenek RFID čip obsahuje. Organizátoři se pro čipy rozhodli z bezpečnostních důvodů. (Taky dobrý důvod!)

V kombinaci s videokamerami dokáží pomocí čipů zjistit, kdo na stadionu zapálil světlici nebo vhodil na hřiště láhev. Organizátoři mají s čipem spojeno jak jméno majitele, tak jeho číslo pasu či občanského průkazu. (No, není to úžasné, už zapojíme i videokamery. Jak je vidět, nikam se neschováte a to je jen začátek!)

Pokud tedy fanoušek vstupenku po zápase nevyhodí, čip v jeho vstupence stále funguje a dává tak možnost jeho čip přečíst a z databáze organizátorů zjistit osobní informace o něm.

„Z firem působících na českém trhu testují použití RFID čipů například Tesco, Makro a T-mobile. Nárůst jejich používání je však jen otázkou času,“ uvedl Radek Poslušný ze serveru RFIDportal.cz.

„Použití RFID čipů plánujeme v našem českém centrálním skladu pro identifikaci palet a pro logistiku. Širšímu využití ve výrobcích v současné době brání zejména cena,“ řekl deníku Aktuálně.cz Petr Vyhnálek, jednatel společnosti Globus.

„V současné době probíhá testování v naší mateřské společnosti v Anglii. Stávající systém čárových kódů však funguje velmi dobře, a proto ho v nejbližší době nebudeme měnit,“ uvedla Jana Matoušková ze společnosti Tesco.

Malý, ale šikovný

RFID čipy mohou být výhodné jak pro obchodníky, tak pro jejich zákazníky.

Obchodník využije zejména perfektní logistické vlastnosti a dokonalou kontrolu nad každým jednotlivým výrobkem, jeho dobou použitelnosti a počtem kusů na jednotlivých místech v prodejně.

Přemýšlí se o LCD cenovkách místo současných papírových. Tyto malé displeje poznají, které zboží je vedle nich, a načtou aktuální cenu zboží. „Zajímavé z pohledu obchodníků je to, že cena může být aktualizována dynamicky – počítač může na základě prodeje upravit cenu podle aktuálních potřeb obchodu,“ vysvětluje Patrick Zandl na serveru Lupa.cz.

Pro zákazníky je výhodná rychlost odbavení u pokladny. Stačí projet vozíkem kolem  pokladny se čtečkou a ta během několika vteřin bez jakéhokoliv vykládání vozíku sečte hodnotu celého nákupu. Stačí pouze zaplatit.

Pro obchodníky je rozhodně zajímavý analytický a statistický potenciál čipů. Na analýzy chování zákazníků vynakládají velké peníze. Čipy jim je poskytnou naprosto přesně, aktuálně a levně.

Čipy také mohou spolupracovat například s vaší ledničkou. Inteligentní lednička bude schopna poznat, co v ní je, a například upozornit na uplynutí doby spotřeby produktů, sestavit recepty ze surovin v ní uschovaných nebo třeba objednat přes internet chybějící potraviny.

(Ale, ale. Tak už tu máme i kontrolu potravin! Takže vám budou i kontrolovat co jíte, jak jíte a nakonec i co máte jíst, aby byla docílena řízená podvýživa a mohla se tak v zájmu jako zdravé výživy, provádět řízená genocida obyvatel, vyhladověním buněk, tedy degenerace organismu. To samozřejmě přivodí nemoci a pak nastoupí Farmacie se svými jedy. Opravdu dobré!)

Proč se (ne)bát RFID čipů?

Jaký je důvod vzrušených debat odborníků na toto téma? Proč se máme bát čipů, když nám čárové kódy nevadí?

„Představte si, že máte čip v botách, které jste si nedávno koupili. Stačí přijít kamkoliv, kde mají čtečku a počítač schopný zpracovávat data. Při placení si zjistí vaše jméno, a až přijdete příště, budou vědět, co jste si kupoval, zda a jak často se vracíte a vůbec si vás statisticky vyhodnocovat a zpracovávat,“ dodává Zandl. (Není to super? Co je prodavači do toho, jak se jmenuji, kde a co nakupuji. A navíc, kam bude napojen počítač, zpracovávající data? Třeba vyjde nějaká směrnice, kde podnikatel bude povinen, pro statistické údaje, tyto data někam posílat.)

V některých českých městech bylo zavedeno povinné čipování psů. Jednalo se o jednodušší typ čipů, než jsou RFID čipy.

V budoucnu je možná situace, kdy z bezpečnostních důvodů například boje proti terorismu bude nařízeno povinné čipování občanů. Že se nejedná o utopii, ukazuje již zmíněné přijetí zákona zamezující násilné čipování.

Podle některých zdrojů se totiž firma VeriChip snažila přesvědčit vládu USA, aby čipoval například imigranty vstupující na území Spojených států, a díky tomu monitoroval jejich pohyb.

 

Převzato:  http://aktualne.centrum.cz/

 

 

 

 

Závěr si udělej čtenáři – občane – sám!

 

Jak je videt z přikladného textu, NWO se pomalu rozlézá. Uvědomte si, proč chodíte k volbám! Začněte už něco konečně dělat, jinak z vás udělají jen tupé ovce. Braňte svá práva, bojujte, dělejte cokoliv, jen aby nenastoupila totalitní globální vláda NWO. Braňte svůj život, své děti, svou budoucnost, jinak z vás budou živé mrtvoly. Nebo už jsou?

 

 

Osobní poznámky vepsal Gaspar

 

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz