Nazca – objev nových kreseb

Nazca – objev nových kreseb

Nazca – objev nových kreseb

Tokio, 21. 4. 2006

NA PRUÁNSKÉ PLANINĚ NAZCA BYLY OBJEVENY DALŠÍ KRESBY 

Obraz je 65 metrů dlouhý a připomíná zvíře s rohy. Nikde jinde se podobné kresby nenalezly, a druh zobrazeného zvířete zůstává nejasný.

(obr. Univerzita-Yamagata)

Japonští archeologové objevili na planině Nazca v jižním Peru stovku nových obrazců a čar. Podle profesora Masata Sakaie z univerzity v severojaponské Jamagatě badatelé nejprve analyzovali satelitní snímky a následně jeli v březnu oblast prozkoumat.

Nově objevené útvary jsou v jižní části planiny, daleko od turisty nejvíce navštěvované oblasti, kde již byly odhaleny stovky tajemných obrazců. Většinu nových kreseb tvoří rovné čáry, část má ale zatím neznámé tvary. Geoglyfy se nacházejí na planině Nazca, která leží asi 400 kilometrů jižně od peruánské metropole Limy a byla zahrnuta na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1994. Celkově zabírají plochu kolem 450 kilometrů čtverečních. Ohromné linie a obrazce, včetně figurálních, byly v půdě vytvořeny v období mezi lety 500 př. n. l. a 500 n. l. a představují jednu z největších záhad archeologie. U některých linií bylo prokázáno, že byly orientovány podle Slunce a předpokládá se, že sloužily především rituálům spojeným s astronomií. U řady dalších však jejich účel stále zůstává velkou neznámou.

http://www.mwm.cz/

/ Historie / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz