Arogance a úpadek morálky

Arogance a úpadek morálky

Arogance a úpadek morálky

Autorem následujícího textu je Vašek Sádlo, majitel firmy Savex Ltd.

 

http://www.regionplzen.cz/katalog/maloobchody-prodej/materialy-remeslnicke-potreby/44716-vaclav-sadlo-savex-gfk-modell-plzen-koterov.html

 

 

 

V pondělí na mě zvonila sousedka a prosila mě abych zavolal Petrovi  ( její syn) záchranku že je mu strašně špatně. Hned jsem točil 155.

Ozvala se mi operátorka a chtěla paní k telefonu, aby zjistila, o co  vlastně jde. Potom nám řekla, že jezdí jenom k bezvědomí, nebo k nehodám a dala nám číslo na ošetřujícího lékaře.  Lékaře nebylo možno sehnat, neb má dovolenou, a lékař, který ho  zastupuje, je vylepen na dveřích ordinace i kontakty (jsem se dozvěděl  dnes). Bohužel jsem byl nepojízdný a volal jsem i na magistrát Plzně, kde mi taky nedokázali poradit, co se má v takovém případě udělat.  Včera Petr zemřel a až potom přijela záchranka.

Po smrti Petra jsem znovu volal na 155 a poděkoval jim za jejich skvělou spolupráci, že  kamarád nám díky jejich nezájmu zemřel. Arogantně mi operátorka  řekla: ”Co si to dovolujete – nás tohle ale vůbec nezajímá“ a položila telefon. Je mi z toho děsně těžko. Stát se VYSRAL na občana v té  nejhrůznější podobě, jak to jenom jde.  Včera jsem byl podat Trestní oznámení na PČR pro neposkytnutí sanitky  operátorkou na 155 v ohrožení života.

 

Celou věc jsem s policisty detailně  probral a závěr je takový:

Trestní oznámení podat sice ze zákona můžu, ale ze zkušenosti mi řekli,  že na nějaké řešení je minimální šance a celá věc vyšumí do ztracena. Protože na 155 sedí jenom člověk, který se rozhoduje podle toho jestli  uzná, že volající oznamuje skutečně ohrožení života. A že někdo zvrací a nemůže chodit, je prostě málo – může se klidně jednat o opilce.  Nehledě na to, že se k dané věci budou vyjadřovat znalci – doktoři a doktor doktora neshodí. Mám prý přesvědčit matku zemřelého, že si  může podat Žádost o prověření postupu na Městské ředitelství policie.

Ještě jsem chtěl, aby mi poradili, kdybych se náhodou znovu ocitl v podobné situaci, co mám vlastně dělat? Odpověď mě šokovala:

Je třeba, abyste při hovoru s operátorem uváděl daleko horší situaci,  než ve skutečnosti je, jedině tak máte šanci, že Vám záchranka pojede na pomoc!  Z vlastní zkušenosti mi policista vyprávěl, jak až na třetí výzvu policie  mu dispečer 155 poslal sanitku pro postřeleného chroptícího občana. A nevěřil, jak se personál záchranné služby dokáže děsivě chovat  k lidem, je to na hraně zákona.

Dále jsem kontaktoval Magistrát města Plzně a celou věc konzultoval s  vedoucí odboru sociální a zdravotní péče o občany. Celkem se zhrozila,  ale na druhou stranu jí to ani moc nepřekvapilo, neb přichází každodenně  do styku s doktory, kteří jenom chtějí, aby jim propláceli stále větší  faktury a vlastně potřebný člověk je až někde na konci systému – závěr našeho hovoru byl ten, že je to chyba systému, v kterém snadno může  někdo udělat špatné rozhodnutí.

Nakonec jsem kontaktoval Romanu Vébrovou z TV Nova, kterou jsem  s celou věcí seznámil, řekla, že je to děsný a snad připraví o celé věci  malou zpravodajskou reportáž, už jenom proto, aby občané věděli, jak volat na 155, aby jim skutečně záchranka přijela – prostě je v bezvědomí  je v ohrožení života – tohle musí jednoznačně v telefonu zaznít a pak  záchranka musí dojet!

 

Dnes ráno mi maminka zemřelého přinesla Petrovo parte a bonboniéru,  že jsem byl jediný, kdo o Petra v nouzi projevil zájem. Vzal jsem parte  a bonboniéru a osobně jsem jí dovezl řediteli Plzeňské záchranné služby.  Dostal jsem se jenom k ředitelově asistence, kde jsem jí předal se slovy:  V pondělí jsem Vám volal na 155, že soused zvrací a nemůže chodit – sanitku jste mu neposlali, protože podle vašeho názoru nebyl v ohrožení  života, bohužel soused zemřel a tady máte bonboniéru a parte za vaši perfektní práci. Pak jsem se otočil a zhnusen odešel.

 

Petrova maminka nechce podávat žádné Trestní oznámení ani stížnost, je  z toho úplně na hadry – nejvíc jí drtí, že se na něj všichni vykašlali.

Moje ponaučení je, že zde v naší republice je daleko katastrofičtější  stav  morálky, než si vůbec kdo dovedete představit!

 

A malý dovětek na závěr:

Před chvílí jsem mluvil s kamarádem, co měl těžce nemocnou manželku.  Věděl, že její konec je jenom otázka času a celodenně se o ní staral – měl  jí doma na lůžku. Teď v neděli mu zemřela. Zavolal k ní doktorku z pohotovosti. Doktorka přijela a slova, který mu řekla, mu prý budou do konce života znít v uších : “Ano Vaše manželka je mrtvá – dáte mi 30  korun”.

Franta konsternován tímto prohlášením došel pro peněženku a podávajíc jí padesáti korunu, jí povídá jak ve snu: “Mám jenom padesátikorunu”.  Nato ona jí od něj vzala, strčila do kapsy a se slovy: “já taky nemám drobný zpátky” a odešla pryč.  Prostě z některých doktorů se staly opravdové kreatury.

 

 

Václav Sádlo / Savex

 

 

http://www.regionplzen.cz/katalog/maloobchody-prodej/materialy-remeslnicke-potreby/44716-vaclav-sadlo-savex-gfk-modell-plzen-koterov.html

 

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz