I za pouhé stahování z internetu hrozí trestní stíhání

I za pouhé stahování z internetu hrozí trestní stíhání

I za pouhé stahování z internetu hrozí trestní stíhání

Ačkoli právní kroky České protipirátské unie směřují v první řadě proti distributorům, kteří nelegální kopie filmů umisťují na web, podle ředitelky unie Markéty Prchalové si nemohou být před zákonem jisti ani lidé, kteří díla z internetu stahují.

 

Rizikové jsou z tohoto hlediska zejména populární torrenty, tedy sdílená prostředí na internetu, kde si jednotliví uživatelé navzájem poskytují datové soubory včetně nelegálně pořízených filmových kopií.

 

„Podle naší legislativy je legální, pokud si cokoli stahujete. Nelegální je dílo šířit. Jenže v tom je u torrentu právě zádrhel,“ vysvětlil Právu internetový expert Jan Tichý.

 

Torrent totiž funguje na principu vzájemné výměny dat, avšak v širokém měřítku mnoha uživatelů.

 

„Vy máte na počítači písničky, videa nebo počítačové programy a nabídnete je všem ostatním účastníkům sítě. Oni si pak mohou stahovat vše, co máte u sebe. Výměnou za to si vy můžete stahovat zase všechno od ostatních,“ popsal Tichý tento způsob distribuce.

 

„Zatím aktivně nevyhledáváme ty, kdo jen stahují data. I jim však hrozí trestní stíhání a domovní prohlídky, protože podněty podávají i jiné organizace a samotní poškození. Je to hodně rizikové jednání,“ dodala Prchalová.

 

Převzato:  http://www.novinky.cz/

 

 

A co na to čtenáři a uživatelé internetu?

 

  1. 1. „Pan Tichý by si měl ujasnit, jak fungují torrenty. Torrent totiž v žádném případě nefunguje tak, že si může jakýkoliv uživatel dané sítě stahovat jakýkoliv obsah vašeho počítače, jak pan Tichý uvádí! Tak to funguje třeba u DC a dalších komunit, ale ne na torrentech! Torrent je soubor, který odkazuje na určitý obsah (například jeden konkrétní film) v síti. Jakmile jej spustíte, začnete stahovat jednotlivé fragmenty dat filmu od třeba tisíce různých uživatelů, kteří jsou v daný moment napojeny na ten samý torrent. Stejně tak oni od vás stahují data, ale pouze ta, na která odkazuje daný torrentový soubor! Tedy například onen jeden konkrétní film – respektive, oni si stahují od vás ty fragmenty filmu, které již máte vy staženy na vašem PC. Nic jiného z vašeho PC ale stahovat nemohou!! Jak může tedy pan Tichý vykonávat takovou funkci, když ani nezná přesnou funkci torrentu, světově nejpoužívanějšího způsobu stahování?“

 

  1. 2. „Česká protipirátská unie co to je? Inkvizice nebo co? Nebo si chtějí jenom namastit kapsu?“

 

  1. 3. „Dělám servis PC několika známým a jejich známým a pár firmám na úrovni BFA. Dělám to od 99 roku a neviděl jsem PC 100% čisté.“

 

  1. 4. „Tak domovní prohlídky? Mám pocit, že se propadáme do hluboké totality! Kdyby byly hudební CD za zhruba 100,- korun, tak si originálky rád pořídím, ale při cenách 400 a více korun to nelze. Maximálně tak dárek k Vánocům a narozkám! K OSA se ani nebudu vyjadřovat……..Kdyby raději stíhali vrahy, násilníky a nemakačenka! Vždy se dostanou do problémů jen ti slušní….tak to tady prostě chodí.“

 

  1. 5. „A to jsou jenom takové ty skromné začátky té euroglobalizace. Za chvíli novorozencům střelí za ucho čip, a budou vědět o všem. A není to fantazie. Vzpomeňte na filmy z 80 let. To co bylo tenkrát scifi je dnes holou skutečností. O zlodějských organizacích jako je OSA, OAZA aj. není třeba psát.“

 

 

Můj vlastní komentář

 

Asi před rokem, jsem umístil na tomto webu článek upozorňující na to, že EU podalo návrh na cenzuru internetu. Sice se ozvali jisté hlasy proti, návrh zatím neprošel, ale jinak se nic nedělo. Nikomu nedošel důsledek takové snahy.

Jenže, prosím vás, všichni si uvědomte, že internet a vše na něm je sledován a kontrolován až do vašeho PC. Nic není anonymní a nic není soukromé. Vědí o každém vašem kroku, který uděláte. Nevěříte? Jak by mohli odhalovat tzv. zločince? Veškeré toky přes internet jsou sledovány jinak by nemohli kohokoliv odhalit. Vy například napíšete a umístíte někde slovo „Bomba“ , což v našem pojetí významu znamená něco překvapujícího, a už jste pod kontrolou a vůbec nejde o nějakou skutečnou bombu. Cokoliv co děláte na internetu je sledováno.

Ale nejde jen o tuto skutečnost. Podstatou tohoto výše uvedeného článku je kriminalizace kohokoliv. Najít důvod!

V našem právním systému už dávno, i když si to většina myslí, nefunguje v praxi presunkce neviny. Stačí na kohokoliv ukázat prstem, a vy musíte prokazovat nevinu, ne že vám musí být prokázána vina, protože každý občan tohoto státu, ale i kdekoliv na světě je potenciální zločinec a taky tak je na něj pohlíženo, ne jako na nevinného. Zamyslete se nad tím. Skutečně to tak funguje.

A to je právě předmětem tohoto výše uvedeného článku, což asi nikdo nepochopil.

Vůbec nejde o nějaké torrenty, ale o základní princip a najít si důvod, jak se na vás dostat. V posledním odstavci jsem záměrně podtrhl význam celého článku a podstatu, co se chystá a dávno je připraveno.

To, že si chce zároveň někdo přitom nacpat kapsu, je pochopitelné a ne jednou, ale desetkrát.  Vy jste tu na to, abyste platili a platili a … Příkladů bych mohl uvést mnoho, kde si vůbec neuvědomujete, kolikrát platíte za stejnou věc. Byly tam i příspěvky, které stahování třeba filmů z internetu odůvodnili tím, že jsou drahé, tak jak v komentáři č.4. Jen pro ty, co neví, tak vysoké ceny nejsou z důvodů uplatnění autorských práv. Autor dostane z prodaného kusu příkladně 1 korunu, ale prodejce 100 korun, výrobce 3 koruny. Co se týká cen, zakopaný pes je jinde. V podstatě jde o umělé a nepřiměřené zdražování, vytváření inflace a tedy i krize prostřednictvím prodejců. Nedivím se, že autor díla pak prská. Jenže na nesprávném místě a jeho práva jsou opět zneužita k jiným cílům.

Proti pirátská unie, je skutečná „inkvizice“, nástrojem ke kriminalizaci kohokoliv za účelem jako ochrany autorských práv.

Když už jsme u zákona o autorských právech, nikomu vůbec nedochází, jak se dá tento zákon zneužít proti komukoliv, aby byl kriminalizován. V podstatě i zde teď v tuto chvíli tento zákon porušuji a porušuje ho každý tím, že jsem stáhnul a zveřejnil jinde text tohoto článku bez souhlasu autora i když je zveřejněn pro kohokoliv na internetu. Nedostal jsem souhlas od lidí, tedy autorů komentářů i ti mají právo uplatňovat autorská práva. A tak se dá jít do nekonečna a vždy to jde zneužít pro kriminalizaci až od nepředstavitelných absurdností. Rozum a logika s tím nemá nic společného.

Například mne před mnoha lety šokovala absurdnost boje za uplatnění autorských práv ve zvukových mediích, jako rozhlas a jiné nosiče a třeba hudby šířené vzduchem. Výsledek byl ten, že pokud si pouštíte hudbu třeba z rádia sám pro sebe, nic se neděje a vše je zákonné, protože platíte licenci za poslech rádia. Ale pokud to s vámi poslouchá jeden, nebo další dva a X… kámošů, posluchačů, ale i třeba spolupracujících na dílnách a provozech, už porušujete autorská práva a měli byste zaplatil licenční poplatek. To znamená, že jste se dopustili trestního činu jako majitel rádia. Tomu říkám absurdnost! Tak je to i s filmem. Pokud si jej stáhnete z internetu, budete si jej přehrávat sám, nic se neděje, což by mělo být podle zákona v pohodě, ale pokud jste u sledování třeba už tři další, je to trestné a měli by jste zaplatit licenční poplatek zrovna tak, jako když jdete do kina, kde tento poplatek je zahrnut ve vstupném.

Systém dobře ví, že nikdo, doslova NIKDO, kdo vlastní PC, není čistý, ať vědomě či nevědomě, přesně tak, jak bylo napsáno v komentáři č.3. Všichni to vědí a vůbec nejde o nějaká autorská práva. Proto jsem podtrhl v posledním odstavci článku podstatu vystihující  slova, abyste si uvědomili, co se na vás chystá.

V komentáři č. 5, bylo docela dobře pochopeno oč tu jde. Najít zákonnou kličku, jak se na vás dostat. Důvod! Záminka! Byť by byla v podstatě banální. A věřte, že při prohlídce najdou důvod, proč z vás udělat kriminálníka a taky vás podle toho odsoudit. To je umělá a cílená kriminalizace! Jde přesně o to, jak docílit a uskutečnit plány NWO.

Internet by měl být ve své podstatě naprosto svobodný a veřejný. Nikdo by neměl mít právo kohokoliv a jakkoliv omezovat a dokonce trestat. Když například někdo projeví názor a napíše ho, např. že „Paroubek je blb“, podle ústavy by neměl být nikdo za to trestán. Jestliže na internetu kdokoliv a cokoliv umístí a zveřejní, měla by to být věc veřejná, a ne za ni platit, když už bylo zaplaceno jinde. Jede o základní princip. Bohužel tomu tak není. Internet byl zneužit jako nástroj uplatňování moci a mocenských struktur. A pokud nebudete za svá práva bojovat, nedivte se, až vám do bytu vtrhne černé komando se samopaly, jako kdysi gestapo, KGB, StB a jiné mocenské složky totalitních států. Nejde už o nějaký konkrétní totalitní stát, nebo režim, ale globální totalitní svět s NWO. Žádná demokracie neexistuje a svobody už vůbec ne! I tento výše uvedený článek vás varuje ve své podstatě. Je na vás, co s tím uděláte a přestaňte už být naivní!

/ Spiknutí / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz