Překvapivý objev japonských vědců…

Překvapivý objev japonských vědců…

Překvapivý objev japonských vědců

potvrzuje existenci planety „X“

10.04.08   Jaroslav Chvátal

Jak se zdá tak zastánci letité, ale stále neotřelé teorie týkající se existence planety „X“, kterou také nazývají Nibiru mají další eso v rukávě. Japonští univerzitní vědci před několika dny oznámili veřejnosti, že na základě velmi složitých a dlouhodobě vedených výpočtů a počítačových simulací, jsou přesvědčeni o existenci další planety uvnitř naší Sluneční soustavy zhruba o velikosti dvou třetin Země. Výzkumníci z Univerzity v Kobe v západním Japonsku naznačili, že je nyní skutečně jen otázkou času, kdy bude planeta „X“ fyzicky objevena. Profesor Tadashi Mukai vedoucí výzkumného týmu na jmenované Univerzitě naznačil, že vzhledem k velmi nízkým teplotám bude s největší pravděpodobností povrch této planety pokryt zledovatělým čpavkem a metanem. Vědci sdělovacím prostředkům uvolnili také animaci planety, která jak věří se nachází na periferii naší Sluneční soustavy.

Studie profesora Mukaie a Patryk Lykawka byla také uveřejněna v dubnovém vydání amerického astronomického žurnálu. Pakliže bude výzkum dobře koordinován bude planeta fyzicky objevena do 10-ti let, podotkli vědci. Planeta „X“ by měla kolem Slunce obíhat po velmi vystředěné orbitě přičemž její poloměr byl odhadnut od 15-ti k 26 miliardám kilometrů, přičemž jeden oběh dokončí zhruba jednou za 1000 let.

Tato zajímavá studia vychází prakticky dva roky poté co musely být přepsány všechny školní učebnice poté co Pluto bylo vyškrtnuto ze seznamu planet. Tato planeta byla objevena americkým astronomem Clyde Tombaughem v roce 1930 v prostředí tzv. „Kuiperova pásu“, což je v podstatě řetěz ledových pozůstatků ve vnější části naší Sluneční soustavy.

„Výzkumníci také připravili model, který ukazuje jak se vnější část naší Sluneční soustavy po dobu 4 miliard let vyvíjela. Když jsme uvedený počítačový model připravovali pochopili jsme, že je nanejvýš pravděpodobné a také logické, že se v této části našeho planetárního systému bude nacházet ještě jiné poměrně velké těleso“, říká profesor Mukai.

Přes výše uvedené skutečnosti by bylo přece jen korektní upozornit na jednu podstatnou nepřesnost. Sumerské, ale i jiné historické a prehistorické odkazy hovoří o tom, že Nibiru byla každopádně podstatně větší planetou než Země. Ve vztahu k teoretickému zjištění japonských vědců jde tedy o poměrně vážnou trhlinu. Budeme si tedy muset i nadále počkat na to jak celá hádanka dopadne.

 (c)2008 Jaroslav Chvátal podle zahraničních zdrojů

Převzato:  http://www.matrix-2001.cz/

/ Nibiru / Štítky:

O autorovi

Gaspar

Šéfredaktor matrix-2012.cz