Kdo je Online

Právě přítomno: 102 hostů a žádný člen

4250884
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
1723
3553
21238
2986504
24105
125451
4250884

Your IP: 34.200.222.93
2020-08-08 15:12

 

 

 

Digitální Anděl

 

 

 

 

 

Následující technickou zprávu jsem našel na domovské stránce firmy Applied Digital Solutions na adrese http://www.adsx.com/news/digital_angel.html. Zde najdete také plné znění patentu.


Zvláštní zpráva

 


ZÁKLADNÍ ÚDAJE A TECHNICKÉ SHRNUTÍ


Digital Angel?


Zabezpečení e-byznysu, lokalizace při nouzových stavech a sledování zdravotního stavu

 


Základní údaje


13. Května 1997 byl Patentovým úřadem Spojených států udělen patent č. 5.629.678 na "osobní sledovací a vyhledávací systém", který se skládá z miniaturního digitálního transceiveru (vysílač/přijímač) - implantovatelného do lidského těla - s vestavěným elektromechanickým napájecím zdrojem a řídicím systémem. Tyto vlastnosti přístroji umožňují, aby mohl být implantován a byl funkční řadu let bez nutnosti údržby. Tento transceiver vysílá a přijímá data a může být nepřetržitě sledován pomocí satelitního navigačního systému GPS.


10. prosince 1999 firma Aplied Digital Solutions, Inc. (ADS) získala patentová práva na tuto technologii, kterou společnost nazývá "Digital Angel?. Smlouva dává ADS právo vyvíjet tento jedinečný produkt pro všechny své aplikace nebo pro poskytování licencí jiným entitám na vývoj konkrétních aplikací. ADS aktivně hledá partnery pro společný podnik (joint venture) pro vývoj a uvedení na trh této technologie. Očekáváme, že prototyp přístroje bude vyroben do konce roku 2000. Předpokládáme, že potenciál globálního trhu pro tento přístroj - ve všech jeho aplikacích - může přesáhnout 100 miliard dolarů.Omezení konkurenčních technologií


Do té doby byla řada dalších sledovacích a monitorovacích technologií, patentovaných v minulosti, pro obecně rozšířené sledování, vyhledávání a identifikaci - pro řadu omezení, včetně nepraktické velikosti, nutnosti údržby, nevhodného napájení a těžkosti s aktivací - nevhodná. Poprvé v historii lokalizační a monitorovací technologie přichází zařízení, Digital Angel?, které překonává tato omezení.Základní rysy a potenciál použití Digital Angel?


Transceiver Digital Angel? může být implantován pod kůži nebo nenápadně ukryt v osobních věcech nebo oděvu osoby. Když je implantován do lidského těla, transceiver je napájen elektromechanicky pohybem svalů. Může být aktivován buď "nositelem" nebo vzdáleným monitorovacím zařízením. Zařízení může také monitorovat jisté funkce lidského těla - jako je srdeční puls - a poslat varovný signál monitorovacímu zařízení, když jsou zaznamenány zdravotní potíže.


Ačkoli je Digital Angel? dosud v raném stádiu vývoje, věříme, že může mít řadu prospěšných potenciálních aplikací: poskytnout prostředky pro lokalizaci a identifikaci jednotlivců pro účely bezpečnosti e-byznysu a e-komerce; k lokalizaci jednotlivců, včetně dětí, které se ztratí, nebo byly uneseny; k monitorování zdravotního stavu rizikových pacientů; k sledování a lokalizaci vojsk, diplomatů a dalšího důležitého personálu vlády; k určení místa a pravosti cenného majetku; k sledování sportovců zabývajících se rizikovými sporty (horolezců, turistů, lyžařů etc.).

 

 

Převzato:  http://ee.dunres.sk/clanky.php?id=671

 

Copyright © 2020 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.