Kdo je Online

Právě přítomno: 268 hostů a žádný člen

3381455
Dnes
Včera
Týden
Minulý týden
Měsíc
Minulý měsíc
Celkem
6479
3034
12843
2143626
42550
76133
3381455

Your IP: 34.236.216.93
2019-10-15 20:02

 

 

 

Pití limonád má zničující účinky na DNK

 

 

 

Výzkum Britské univerzity prokázal, že benzoát sodný (E211), běžný konzervační prostředek obsažený v mnoha nealkoholických nápojích, blokuje činnost životně důležité součásti DNK. To nakonec může vést k onemocněním, jako například cirhóze jater a Parkinsonově nemoci.

 

Profesor Peter Piper testoval na univerzitním oddělení molekulární biologie a biotechnologie vliv benzoátu sodného na živé kvasinky a zjistil, že tato chemikálie poškozuje důležité části DNK v mitochondriích buněk.

Mitochondrie buňce slouží jako „elektrárna“ jejíž poškození může vést k vážným výpadkům buněčné činnosti, souvisejícím se stárnutím a chorobami závislými na věku. Ničivé účinky benzoátu sodného mohou u mitochondrií vyvolat úplné zastavení činnosti.

 

Benzoát sodný, který se v přírodě vyskytuje v malých množstvích v bobulích, se ve velkých množstvích používá jako konzervační prostředek v nealkoholických nápojích jako Sprite, Pepsi Lite, Coca-Cola, Dr. Pepper apod. Přidává se také do čalamád a omáček.

 

Zřetelně máme ještě daleko k tomu, abychom u běžného, těžce klamaného a manipulovaného spotřebitele prosadili ty nejzákladnější koncepce zdravé výživy. Nově zjištěné ohrožení benzoátem sodným je prostě jedním z mnoha, ačkoliv uhličitan vápenatý nesporně patří k nejhorším možným "potravinám" které můžete konzumovat.

 

Profesor Peter Piper, britský expert, který problém odhalil říká, že tento impregnační prostředek v nealkoholických nápojích může „úplně deaktivovat či knokautovat“ mitochondrie v buňkách. Konečným důsledkem je zvýšené riziko ohrožení spoustou onemocnění.

Benzoát sodný byl pod palbou už předtím, protože v kombinaci s vitaminem C v mnoha nealkoholických nápojích vytváří benzen, rakovinotvornou chemikálii spojovanou s leukémií. Podle jedné studie, bylo nalezeno nejméně pět značek nealkoholických nápojů obsahujících nadměrnou hladinu benzenu.

 

Naštěstí můžeme chránit své zdraví před touto nebezpečnou látkou nepitím limonád (a nedovolte to ani svým dětem). Je to jedna z nejsnadnějších a nejzávažnějších věcí, které můžete udělat pro své zdraví. Snížíte tím ohrožení cukrovkou, obezitou a rakovinami. Většinu potíží s pitnou vodou může vyřešit vhodný vodní filtr.

 

Takže – pryč s limonádou a místo ní raději pozvedněme sklenici čisté vody.

 

Zdroj http://news.independent.co.uk/health/article2586652.ece

článek byl otištěn v prázdninovém dvojčísle 66-67/2007

 

Převzato:  http://www.mwm.cz/

 

Copyright © 2019 Matrix-2012.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.